Pobierz materiał i Publikuj za darmo
WFF odbędzie się w formie stacjonarnej, z zachowaniem wszelkich możliwych (i wymaganych prawem) zasad bezpieczeństwa i dystansu społecznego, tradycyjnie w Kinotece i Multikinie Złote Tarasy.
Już od początku września organizatorzy ujawniają tytuły oficjalnej selekcji, zgromadzone w ramach 10 sekcji konkursowych i poza-konkursowych.
W ramach zestawu Najlepszych Polskich Filmów Krótkometrażowych 2020 znalazły się m.in. filmy Tomka Duckiego („Plantarium”), Pawła Chorzępy („Synek”), Olgi Bołądź („Alicja i żabka”), Damiana Kocura („Dalej jest dzień”), Bartosza Kozery („Kamień”) czy Tadeusza Łysiaka („Sukienka”), wielokrotnie nagradzane na polskich i międzynarodowych festiwalach i przeglądach filmowych. Łącznie zaprezentowanych zostanie 17 tytułów.
Na WFF będzie można również zobaczyć trzy starannie wyselekcjonowane filmy pokazywane w ramach sekcji Polska klasyka. W tym roku widzowie będą mieli niepowtarzalną okazję obejrzeć – być może po raz pierwszy na wielkim ekranie – „Pętlę” Wojciecha Jerzego Hasa z 1957 r. z Gustawem Holoubkiem według Marka Hłaski, „Pożegnanie jesieni” Mariusza Trelińskiego z 1990 r. i „Ewangelię według Harry’ego” Lecha Majewskiego z 1993 r. z Viggo Mortensenem w roli głównej.
W najbliższych dniach zostaną również ujawnione tytuły zgromadzone w sekcjach „Odkrycia”, „Pokazy specjalne”, a także filmy otwierające i zamykające tegoroczną edycję Festiwalu.
Konferencja prasowa 36. WFF, w czasie której organizatorzy podadzą m.in. listę filmów z Konkursu Międzynarodowego, odbędzie się 23 września we środę, o godzinie 12.00 w Kulturalnej.
Przedsprzedaż biletów na filmy 36. Warszawskiego Festiwalu Filmowego rozpoczyna się 1 października w Kinotece.
Bilety w czasie trwania Festiwalu będzie można nabywać stacjonarnie w Kinotece, przy pomocy aplikacji Going. oraz za pośrednictwem strony internetowej wff.pl.
36. Warszawski Międzynarodowy Festiwal Filmowy, organizowany przez Warszawską Fundację Filmową, jest wspierany przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. Sponsorzy i Partnerzy WFF to: Epson, Fabryka Wyobraźni, aplikacja Going. Kina festiwalowe to Kinoteka i Multikino Złote Tarasy. Partner branżowy w Chinach to Film Factory. Oficjalne samochody zapewnia MB Motors. Hotel festiwalowy to Marriott Warsaw. Oficjalnym przewoźnikiem są Polskie Linie Lotnicze LOT. Partnerzy medialni: AMC, Co Jest Grane 24, Filmweb, K MAG, Onet, SundanceTV i Radio Zet. Spedytorem jest DHL.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 10.09.2020, 11:17 |
Źródło informacji | WFF |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |