Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Firma HEUTHES włączyła mobilną przeglądarkę Google Chrome Portable 27.0, dedykowaną dla tabletów i smartfonów z Androidem, do grupy przeglądarek oficjalnie zalecanych do pracy z systemem ISOF. Tym samym dołączyła ją do zatwierdzonych wcześniej dla komputerów PC przeglądarek Chrome, Firefox i Internet Explorer.
Rozwój systemu będzie od tej pory prowadzony również pod kątem poprawności pracy w tej przeglądarce. Już w najnowszej wersji 14.0.3. ISOF zostanie wprowadzonych kilka udoskonaleń sposobu wyświetlania systemu na urządzeniach mobilnych z wyświetlaczami o wysokiej rozdzielczości, wraz z optymalizacją wielkości czcionek i ułatwieniami dla obsługi dotykowej palcem.
Obecnie w systemie ISOF można pracować już w 4 środowiskach. Pierwszym z nich jest Windows z przeglądarkami Internet Explorer 8, Firefox 21 oraz Chrome 27; kolejnym - Linux z przeglądarkami Firefox 21 i Chrome 27. Trzecie środowisko to system Mac OS X z Firefox 21, a także od chwili obecnej Android 4.0 i jego nowsze wersje w przeglądarce Google Chrome Portable 27.
Zatwierdzenie mobilnej wersji Chrome dopiero w 27. wersji tej przeglądarki było możliwe dzięki wprowadzeniu wsparcia dla certyfikatów klientów. Po wejściu na stronę serwisu wymagającego obustronnego uwierzytelnienia, mobilna wersja Chrome pozwala obecnie wskazać certyfikat. Dzięki temu ISOF, który funkcjonuje w SaaS na rynku od 2000 roku, jest od tej chwili dostępny również na smartfonach i tabletach.
Mobilna wersja Chrome 27, wraz z nową wersją Androida w odmianie Knox, rozpoczynają nową erę systemu ISOF i urządzeń mobilnych w biznesie, z poziomem bezpieczeństwa, jaki wydaje się niezbędny dla tego typu zastosowań.
"Urządzenia mobilne, w tym smartfony, a zwłaszcza tablety z ISOF, są doskonałym rozwiązaniem do pracy w terenie i wystawiania oraz wysyłania zamówień, faktur, przetwarzania formularzy firmowych, co sprawdza się szczególnie w obsłudze magazynów, w handlu detalicznym i hurtowym oraz usługach. Obecnie uzyskaniem mobilnego dostępu do systemu najbardziej zainteresowani są handlowcy i menadżerowie. Handlowcy mogą w module Sprzedaż systemu ISOF wystawiać faktury w PDF, podpisywać je pieczęcią cyfrową z załącznikiem w standardzie EDI-XML GS1 i wysyłać e-mailem do kontrahenta. W module DMS mogą zdalnie wypełniać i wysyłać formularze oraz obsługiwać dokumenty elektroniczne. Z kolei menadżerowie mogą zdalnie - już nie na ciężkich laptopach, tylko na lekkich smartfonach lub tabletach - kontrolować różne aspekty działalności firmy, przeglądać raporty księgowe, sprzedażowe i mieć dostęp do dokumentów w DMS. Efektywna praca mobilna sprawdza się zresztą we wszystkich pozostałych modułach systemu, a zwłaszcza w Magazynie, Zakupach, Rachunkowości oraz rodzinie rozwiązań z zakresu CRM, do którego należą CRM Serwisowy, Portfolio, Analityczny, Operacyjny, Zadaniowy i Marketingowy" - powiedział Wojciech Grzybek, prezes Zarządu HEUTHES Sp. z o.o.
Więcej informacji na stronie: http://www.isof.pl.
Źródło informacji: HEUTHES Sp. z o.o.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 28.05.2013, 12:08 |
Źródło informacji | PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |