Newsletter

Komisja rolnictwa za projektem specustawy ws. afrykańskiego pomoru świń (ASF)

05.09.2016, 14:59aktualizacja: 05.09.2016, 14:59

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Przedstawiciele wszystkich klubów jednogłośnie poparli w poniedziałek podczas pierwszego czytania w komisji rolnictwa rządowy projekt specustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń (ASF).

Krzysztof Ardanowski (PiS), wiceprzewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi poinformował PAP, że specustawa może zostać uchwalona przez Sejm jeszcze w poniedziałek. Według porządku obrad izby drugie czytanie projektu specustawy ma się rozpocząć o godz. 15.45. Sejmowe głosowania zaplanowano między godz. 18 a 19.

Rządowa propozycja zakłada wykup ze strefy ochronnej zwierząt, które osiągnęły wagę ubojową i przerobienie ich na konserwy.

"Ministerstwo Rolnictwa poprosiło o tryb specjalny przygotowania tej ustawy, dlatego dziś spotkaliśmy się wcześnie rano, jeszcze przed posiedzeniem Sejmu. Odbyło się pierwsze czytanie na komisji rolnictwa, wszyscy posłowie, również i opozycja, głosowali za" - relacjonował Ardanowski.

"Myślę, że ta ustawa będzie przyjęta w ciągu dzisiejszego dnia (...). Mam nadzieję, że Konwent Seniorów przychyli się do naszej prośby i wprowadzi to na dzisiejsze posiedzenie" - dodał.

Jak podkreślił, "sprawa jest poważna i dlatego w takim trybie nadzwyczajnym jest procedowana".

Ardanowski wyjaśnił, że projektowana specustawa o szczególnych rozwiązaniach związanych z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zawiera dodatkowe, nadzwyczajne narzędzia dla rządu, by z gospodarstw położonych w strefach ochronnych związanych z wystąpieniem ASF można było skupić, bez postępowania przetargowego, przebywające tam zdrowe zwierzęta. (PAP)

zab/ son/ jbr/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 05.09.2016, 14:59
Źródło informacji PAP Legislacja
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ