Newsletter

8 października teamLab Planets w Tokio otworzy restaurację, nową przestrzeń artystyczną i kwiaciarnię

28.09.2021, 18:05aktualizacja: 28.09.2021, 18:16

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

teamLab
teamLab
W muzeum otwarta zostanie restauracja serwująca wegański ramen z Kioto, nowa przestrzeń artystyczna oraz kwiaciarnia, w której zwiedzający będą mogli kupić orchidee pochodzące z jednej z wystaw

TOKIO--(BUSINESS WIRE)-- teamLab Planets TOKYO w Toyosu, Tokio wita restaurację Vegan Ramen UZU Tokyo z Kioto, a także nową przestrzeń artystyczną i kwiaciarnię, w której zwiedzający będą mogli kupić orchidee pochodzące z jednej z wystawianych prac. Restauracja „Vegan Ramen UZU Kyoto” powstała w marcu 2020 r. w Kioto, zyskując ogromną popularność i przyciągając wielogodzinne kolejki. Goście restauracji będą mogli delektować się wegańskim ramenem w przestrzeniach artystycznych: Reversible Rotation - Non-Objective Space lub Table of Sky and Fire.

Wiadomość zawiera materiały multimedialne. Pełna wersja dostępna jest tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20210927005038/en/

Powstanie również kwiaciarnia „teamLab Flower Shop & Art.” z orchideami pochodzącymi z wystawy „Floating Flower Garden: Flowers and I are of the Same Root, the Garden and I are One”, w której zwiedzający stają się jednością z ponad 13 tys. orchidei. Nowe obiekty zostaną otwarte w piątek 8 października dla wszystkich, nie tylko zwiedzających muzeum teamLab Planets.

Vegan Ramen UZU Tokyo: https://vegan-uzu.com/pages/uzu-tokyo-en

Szczegółowe informacje na temat teamLab Planets: planets.teamlab.art

Krótka prezentacja filmowa teamLab Planets: https://youtu.be/xofyyJYYWMY

Vegan Ramen UZU

Vegan Ramen UZU Kyoto to restauracja otwarta w 2020 r. w Gosho-Minami w Kioto. teamLab odpowiada za jej projekt i inne aspekty wykonania, w rezultacie czego goście mogą delektować się wegańskimi daniami w artystycznej przestrzeni.

Restauracja „Vegan Ramen UZU Tokyo”, która zostanie otwarta w muzeum teamLab Planets, będzie sprzedawać ramen na wynos i na miejscu, w dwóch przestrzeniach artystycznych: Reversible Rotation - Non-Objective Space i Table of Sky and Fire. W restauracji będzie można również spróbować wegańskiego ramenu z kwiatami, ramenu z zieloną herbatą i wegańskich lodów.

Oficjalna strona internetowa: https://vegan-uzu.com/

Materiały medialne na temat restauracji „Vegan Ramen UZU Kyoto”

• Time Out

„teamLab zaprojektował restaurację serwującą wegański ramen w Kioto”

https://www.timeout.com/tokyo/news/teamlab-has-designed-a-vegan-ramen-restaurant-in-kyoto-012021

Menu – wegański ramen

• wegański ramen z sosem sojowym

• wegański ramen z miso (na ostro)

Menu restauracji Vegan Ramen UZU w Tokio

• Wegański ramen z zieloną herbatą

• Wegański ramen z kwiatami (na zimno)

Nowe dzieła dostępne nie tylko dla zwiedzających muzeum

Reversible Rotation - Non-Objective Space

teamLab, 2021, instalacja cyfrowa, dźwięk: Hideaki Takahashi

Przestrzeń artystyczna: https://planets.teamlab.art/tokyo/ew/reversiblerotation_nonobjective/

Przestrzeń ta pozbawiona jest fizycznych granic wyznaczanych przez powierzchnie stołów lub krzeseł.

Obraca się w niej Kaligrafia Przestrzenna (ang. Spatial Calligraphy), każdy aspekt w tym samym kierunku. Jednak ze względu na szczególne właściwości Przestrzeni Ultrasubiektywnej (ang. Ultrasubjective Space) może wydawać się, że obrót przebiega w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara albo przeciwnym do niego.

Kaligrafia przestrzenna to pismo kreślone w przestrzeni. Jest to forma kaligrafii, którą teamLab zajmuje się od samego początku swojej działalności. W dziele tym odtworzono pismo w trójwymiarowej przestrzeni w celu podkreślenia głębi, prędkości i siły pociągnięcia pędzlem, następnie spłaszczając ją za pomocą struktury logicznej, którą teamLab określa jako przestrzeń ultrasubiektywna. Pismo to przemieszcza się naprzemian pomiędzy drugim i trzecim wymiarem.

Table of Sky and Fire

teamLab Architects, 2021

Zdjęcie przestrzeni: https://planets.teamlab.art/tokyo/ew/tableskyfire_planets/

Stół odzwierciedla niebo i Uniwersum Cząstek Ognia Spadających z Nieba (ang. Universe of Fire Particles Falling from the Sky). Jest on połączony z dziełem i z niebem.

Istoty ludzkie muszą być połączone ze światem, aby żyć. teamLab ma nadzieję, że zasiadając do tego stołu i spożywając przy nim posiłki, ludzie uzmysłowią sobie, że życie i jedzenie oznacza więź ze światem.

Kwiaciarnia teamLab

Kwiaciarnia z orchideami pochodzącymi z wystawy "Floating Flower Garden: Flowers and I are of the Same Root, the Garden and I are One" (na zdjęciu powyżej) – na której zwiedzający stają się jednością z ponad 13 tys. orchidei.

Orchidee żyją nawet po opadnięciu kwiatów, rozkwitając na nowo, niekiedy przez dziesiątki lat. W nowo otwartej kwiaciarni będzie można zabrać do domu część naszego dzieła w postaci różnych orchidei zapakowanych do torebek typu tote. Kwiaty można też kupić bez torebki, ale wówczas ich wybór jest ograniczony.

teamLab Planets

teamLab Planets to muzeum, w którym brodzi się po wodzie i przemierza ogród, stając się jednością z kwiatami. Obejmuje cztery ogromne przestrzenie wystawowe i dwa ogrody.

Gdy wspólnie z innymi zwiedzającymi zanurzamy całe ciało w sztuce, zacierają się granice między ciałem a dziełem sztuki, granice między własnym „ja”, innymi ludźmi i światem stają się płynne, a my tworzymy nową relację bez granic między sobą a światem.

Odwiedzający wchodzą do muzeum boso, po czym wraz z innymi zagłębiają się w ogromne przestrzenie wypełnione dziełami sztuki.

Podsumowanie

Vegan Ramen UZU Tokyo

https://vegan-uzu.com/pages/uzu-tokyo-en

Godziny otwarcia:

Październik

Poniedziałki - piątki 11:00 - 19:00

Soboty 10:30 - 20.00

Niedziele 10:30 -19:00

Dni zamknięcia: te sam co dni zamknięcia teamLab Planets

-

Kwiaciarnia teamLab

Godziny otwarcia:

Październik

Poniedziałki - piątki 11:00 - 19:00

Soboty 10:00 - 20.00

Niedziele 10:00 -19:00

Dni zamknięcia: te sam co dni zamknięcia teamLab Planets

-

teamlab Planets TOKYO

https://planets.teamlab.art/tokyo

#teamLabPlanets

-

Okres: 7 lipca 2018 r. - koniec 2022 r.

Miejsce: teamLab Planets TOKYO (6 Chome-1-16 Toyosu, Koto City, Tokio)

Godziny:

Wrzesień pon. - piąt. 10:00 - 20:00 / sob., niedz., święta 09:00 - 20:00

Październik: pon. - piąt. 10:00 - 19:00 / Sob. 9:00 - 20:00 / Niedz. 9:00 - 19:00

* Ostatni zwiedzający wpuszczani są na godzinę przed zamknięciem

Zamknięte: 5 października

-

Bilety

Dorośli (18+) 3200 JPY

Studenci / uczniowie szkół zawodowych: 2500 JPY

Uczniowie gimnazjów / szkół średnich: 2000 JPY

Dzieci (4-12): 300 JPY

Dzieci (3 lata i młodsze): Wstęp darmowy

Seniorzy (65+) 2400 JPY

Osoby niepełnosprawne: 1600 JPY

Bilety można zakupić w sklepie internetowym teamLab Planets TOKYO: https://teamlabplanets.dmm.com/en

* Ceny biletów i godziny otwarcia wystaw mogą ulec zmianie. Zapraszamy na oficjalną stronę internetową, na której zamieszczane są aktualne informacje.

* Na nową wystawę Reversible Rotation - Non-Objective Space obowiązują oddzielne bilety. Przestrzeń ta otwarta jest również dla osób niezwiedzających muzeum teamLab Planets.

Oficjalne profile w mediach społecznościowych

Instagram: https://www.instagram.com/teamlab.planets/

Facebook: https://www.facebook.com/TL.Planets/

Twitter: https://twitter.com/teamLabPlanets

Środki zapobiegające rozprzestrzenianiu się COVID-19

Muzeum stosuje środki zapobiegania infekcjom w postaci ograniczeń dla zwiedzających. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej.

https://teamlabplanets.dmm.com/en/covid-19

Zestaw materiałów dla prasy: https://goo.gl/tQXMLm

Kontakt dla mediów: https://goo.gl/forms/fqn8DmGV8WWIntP53

PLANETS Co., Ltd.

Organ zarządzający obiektami teamLab Planets TOKYO

Adres: Tokyo Nihonbashi Tower 26F, 2-7-1 Nihonbashi, Chuo-ku, Tokio

teamLab

teamLab (zał. 2001 r.) to kolektyw artystyczny i interdyscyplinarny zespół wybitnych specjalistów – artystów, programistów, animatorów grafiki komputerowej, matematyków i architektów wspólnie działających na styku sztuki, nauki, technologii i przyrody.

Celem teamLab jest poszukiwanie nowej relacji pomiędzy własnym „ja” a światem i nowych sposobów postrzegania świata dzięki sztuce. Aby zrozumieć otaczający nas świat, dzielimy go na niezależne całości o widzialnych granicach. teamLab stawia sobie za cel przekraczanie tych granic naszego postrzegania świata, relacji pomiędzy własnym „ja” a światem i ciągłości czasu. Wszystko istnieje w ciągłym, kruchym ale cudownym trwaniu życia, które nie ma granic.

teamLab jest tematem licznych wystaw na całym świecie, m.in. w obiektach w Nowym Jorku, Londynie, Paryżu, Singapurze, Dolinie Krzemowej, Pekinie, Tajpeju oraz Melbourne. Stałe muzeum „teamLab Borderless” otwarto na Odaibie w Tokio w czerwcu 2018 r., a „teamLab Borderless Shanghai” w szanghajskiej dzielnicy Huangpu udostępniono zwiedzającym w listopadzie 2019 r. „teamLab Planets” w Toyosu (Tokio), ogromna przestrzeń, w której można się zanurzyć, jest dostępna dla zwiedzających do końca 2022 r. W czerwcu 2020 r. w Makau otwarto wielkoskalową stałą wystawę eamLab SuperNature. Z kolei wystawę przedstawiającą cały dorobek teamLab, zatytułowaną „VOLVO teamLab: A Forest Where Gods Live” (VOLVO teamLab, las, w którym żyją bogowie), będzie można zobaczyć do 7 listopada 2021 r. w Mifuneyama Rakuen, Takeo Hot Springs na wyspie Kiusiu.

Prace teamLab są prezentowane na wystawach stałych w Museum of Contemporary Art w Los Angeles, Art Gallery of New South Wales w Sydney; Art Gallery of South Australia w Adelaide; Asian Art Museum w San Francisco; Asia Society Museum w Nowym Jorku; Borusan Contemporary Art Collection w Stambule; National Gallery of Victoria w Melbourne i Amos Rex w Helsinkach.

teamLab reprezentowany jest przez Pace Gallery, Martin Browne Contemporary i Ikkan Art.

teamLab: https://www.teamlab.art/

Instagram: https://instagram.com/teamlab

Facebook: https://www.facebook.com/teamLab.inc

Twitter: https://twitter.com/teamLab_net

YouTube: https://www.youtube.com/c/teamLabART

Wersja źródłowa na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20210927005038/en/

Dodatkowe materiały: https://goo.gl/forms/fqn8DmGV8WWIntP53

Źródło: PLANETS Co., Ltd.

KONTAKT:

Shusuke Sasahara

Public Relations, PLANETS Co., Ltd.

e-mail: pr-info@planets.art

Źródło informacji: Business Wire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 28.09.2021, 18:05
Źródło informacji Business Wire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Pozostałe z kategorii

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ