Newsletter

8 października teamLab Planets w Tokio otworzy restaurację, nową przestrzeń artystyczną i kwiaciarnię

28.09.2021, 18:05aktualizacja: 28.09.2021, 18:16

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

teamLab
teamLab
W muzeum otwarta zostanie restauracja serwująca wegański ramen z Kioto, nowa przestrzeń artystyczna oraz kwiaciarnia, w której zwiedzający będą mogli kupić orchidee pochodzące z jednej z wystaw

TOKIO--(BUSINESS WIRE)-- teamLab Planets TOKYO w Toyosu, Tokio wita restaurację Vegan Ramen UZU Tokyo z Kioto, a także nową przestrzeń artystyczną i kwiaciarnię, w której zwiedzający będą mogli kupić orchidee pochodzące z jednej z wystawianych prac. Restauracja „Vegan Ramen UZU Kyoto” powstała w marcu 2020 r. w Kioto, zyskując ogromną popularność i przyciągając wielogodzinne kolejki. Goście restauracji będą mogli delektować się wegańskim ramenem w przestrzeniach artystycznych: Reversible Rotation - Non-Objective Space lub Table of Sky and Fire.

Wiadomość zawiera materiały multimedialne. Pełna wersja dostępna jest tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20210927005038/en/

Powstanie również kwiaciarnia „teamLab Flower Shop & Art.” z orchideami pochodzącymi z wystawy „Floating Flower Garden: Flowers and I are of the Same Root, the Garden and I are One”, w której zwiedzający stają się jednością z ponad 13 tys. orchidei. Nowe obiekty zostaną otwarte w piątek 8 października dla wszystkich, nie tylko zwiedzających muzeum teamLab Planets.

Vegan Ramen UZU Tokyo: https://vegan-uzu.com/pages/uzu-tokyo-en

Szczegółowe informacje na temat teamLab Planets: planets.teamlab.art

Krótka prezentacja filmowa teamLab Planets: https://youtu.be/xofyyJYYWMY

Vegan Ramen UZU

Vegan Ramen UZU Kyoto to restauracja otwarta w 2020 r. w Gosho-Minami w Kioto. teamLab odpowiada za jej projekt i inne aspekty wykonania, w rezultacie czego goście mogą delektować się wegańskimi daniami w artystycznej przestrzeni.

Restauracja „Vegan Ramen UZU Tokyo”, która zostanie otwarta w muzeum teamLab Planets, będzie sprzedawać ramen na wynos i na miejscu, w dwóch przestrzeniach artystycznych: Reversible Rotation - Non-Objective Space i Table of Sky and Fire. W restauracji będzie można również spróbować wegańskiego ramenu z kwiatami, ramenu z zieloną herbatą i wegańskich lodów.

Oficjalna strona internetowa: https://vegan-uzu.com/

Materiały medialne na temat restauracji „Vegan Ramen UZU Kyoto”

• Time Out

„teamLab zaprojektował restaurację serwującą wegański ramen w Kioto”

https://www.timeout.com/tokyo/news/teamlab-has-designed-a-vegan-ramen-restaurant-in-kyoto-012021

Menu – wegański ramen

• wegański ramen z sosem sojowym

• wegański ramen z miso (na ostro)

Menu restauracji Vegan Ramen UZU w Tokio

• Wegański ramen z zieloną herbatą

• Wegański ramen z kwiatami (na zimno)

Nowe dzieła dostępne nie tylko dla zwiedzających muzeum

Reversible Rotation - Non-Objective Space

teamLab, 2021, instalacja cyfrowa, dźwięk: Hideaki Takahashi

Przestrzeń artystyczna: https://planets.teamlab.art/tokyo/ew/reversiblerotation_nonobjective/

Przestrzeń ta pozbawiona jest fizycznych granic wyznaczanych przez powierzchnie stołów lub krzeseł.

Obraca się w niej Kaligrafia Przestrzenna (ang. Spatial Calligraphy), każdy aspekt w tym samym kierunku. Jednak ze względu na szczególne właściwości Przestrzeni Ultrasubiektywnej (ang. Ultrasubjective Space) może wydawać się, że obrót przebiega w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara albo przeciwnym do niego.

Kaligrafia przestrzenna to pismo kreślone w przestrzeni. Jest to forma kaligrafii, którą teamLab zajmuje się od samego początku swojej działalności. W dziele tym odtworzono pismo w trójwymiarowej przestrzeni w celu podkreślenia głębi, prędkości i siły pociągnięcia pędzlem, następnie spłaszczając ją za pomocą struktury logicznej, którą teamLab określa jako przestrzeń ultrasubiektywna. Pismo to przemieszcza się naprzemian pomiędzy drugim i trzecim wymiarem.

Table of Sky and Fire

teamLab Architects, 2021

Zdjęcie przestrzeni: https://planets.teamlab.art/tokyo/ew/tableskyfire_planets/

Stół odzwierciedla niebo i Uniwersum Cząstek Ognia Spadających z Nieba (ang. Universe of Fire Particles Falling from the Sky). Jest on połączony z dziełem i z niebem.

Istoty ludzkie muszą być połączone ze światem, aby żyć. teamLab ma nadzieję, że zasiadając do tego stołu i spożywając przy nim posiłki, ludzie uzmysłowią sobie, że życie i jedzenie oznacza więź ze światem.

Kwiaciarnia teamLab

Kwiaciarnia z orchideami pochodzącymi z wystawy "Floating Flower Garden: Flowers and I are of the Same Root, the Garden and I are One" (na zdjęciu powyżej) – na której zwiedzający stają się jednością z ponad 13 tys. orchidei.

Orchidee żyją nawet po opadnięciu kwiatów, rozkwitając na nowo, niekiedy przez dziesiątki lat. W nowo otwartej kwiaciarni będzie można zabrać do domu część naszego dzieła w postaci różnych orchidei zapakowanych do torebek typu tote. Kwiaty można też kupić bez torebki, ale wówczas ich wybór jest ograniczony.

teamLab Planets

teamLab Planets to muzeum, w którym brodzi się po wodzie i przemierza ogród, stając się jednością z kwiatami. Obejmuje cztery ogromne przestrzenie wystawowe i dwa ogrody.

Gdy wspólnie z innymi zwiedzającymi zanurzamy całe ciało w sztuce, zacierają się granice między ciałem a dziełem sztuki, granice między własnym „ja”, innymi ludźmi i światem stają się płynne, a my tworzymy nową relację bez granic między sobą a światem.

Odwiedzający wchodzą do muzeum boso, po czym wraz z innymi zagłębiają się w ogromne przestrzenie wypełnione dziełami sztuki.

Podsumowanie

Vegan Ramen UZU Tokyo

https://vegan-uzu.com/pages/uzu-tokyo-en

Godziny otwarcia:

Październik

Poniedziałki - piątki 11:00 - 19:00

Soboty 10:30 - 20.00

Niedziele 10:30 -19:00

Dni zamknięcia: te sam co dni zamknięcia teamLab Planets

-

Kwiaciarnia teamLab

Godziny otwarcia:

Październik

Poniedziałki - piątki 11:00 - 19:00

Soboty 10:00 - 20.00

Niedziele 10:00 -19:00

Dni zamknięcia: te sam co dni zamknięcia teamLab Planets

-

teamlab Planets TOKYO

https://planets.teamlab.art/tokyo

#teamLabPlanets

-

Okres: 7 lipca 2018 r. - koniec 2022 r.

Miejsce: teamLab Planets TOKYO (6 Chome-1-16 Toyosu, Koto City, Tokio)

Godziny:

Wrzesień pon. - piąt. 10:00 - 20:00 / sob., niedz., święta 09:00 - 20:00

Październik: pon. - piąt. 10:00 - 19:00 / Sob. 9:00 - 20:00 / Niedz. 9:00 - 19:00

* Ostatni zwiedzający wpuszczani są na godzinę przed zamknięciem

Zamknięte: 5 października

-

Bilety

Dorośli (18+) 3200 JPY

Studenci / uczniowie szkół zawodowych: 2500 JPY

Uczniowie gimnazjów / szkół średnich: 2000 JPY

Dzieci (4-12): 300 JPY

Dzieci (3 lata i młodsze): Wstęp darmowy

Seniorzy (65+) 2400 JPY

Osoby niepełnosprawne: 1600 JPY

Bilety można zakupić w sklepie internetowym teamLab Planets TOKYO: https://teamlabplanets.dmm.com/en

* Ceny biletów i godziny otwarcia wystaw mogą ulec zmianie. Zapraszamy na oficjalną stronę internetową, na której zamieszczane są aktualne informacje.

* Na nową wystawę Reversible Rotation - Non-Objective Space obowiązują oddzielne bilety. Przestrzeń ta otwarta jest również dla osób niezwiedzających muzeum teamLab Planets.

Oficjalne profile w mediach społecznościowych

Instagram: https://www.instagram.com/teamlab.planets/

Facebook: https://www.facebook.com/TL.Planets/

Twitter: https://twitter.com/teamLabPlanets

Środki zapobiegające rozprzestrzenianiu się COVID-19

Muzeum stosuje środki zapobiegania infekcjom w postaci ograniczeń dla zwiedzających. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej.

https://teamlabplanets.dmm.com/en/covid-19

Zestaw materiałów dla prasy: https://goo.gl/tQXMLm

Kontakt dla mediów: https://goo.gl/forms/fqn8DmGV8WWIntP53

PLANETS Co., Ltd.

Organ zarządzający obiektami teamLab Planets TOKYO

Adres: Tokyo Nihonbashi Tower 26F, 2-7-1 Nihonbashi, Chuo-ku, Tokio

teamLab

teamLab (zał. 2001 r.) to kolektyw artystyczny i interdyscyplinarny zespół wybitnych specjalistów – artystów, programistów, animatorów grafiki komputerowej, matematyków i architektów wspólnie działających na styku sztuki, nauki, technologii i przyrody.

Celem teamLab jest poszukiwanie nowej relacji pomiędzy własnym „ja” a światem i nowych sposobów postrzegania świata dzięki sztuce. Aby zrozumieć otaczający nas świat, dzielimy go na niezależne całości o widzialnych granicach. teamLab stawia sobie za cel przekraczanie tych granic naszego postrzegania świata, relacji pomiędzy własnym „ja” a światem i ciągłości czasu. Wszystko istnieje w ciągłym, kruchym ale cudownym trwaniu życia, które nie ma granic.

teamLab jest tematem licznych wystaw na całym świecie, m.in. w obiektach w Nowym Jorku, Londynie, Paryżu, Singapurze, Dolinie Krzemowej, Pekinie, Tajpeju oraz Melbourne. Stałe muzeum „teamLab Borderless” otwarto na Odaibie w Tokio w czerwcu 2018 r., a „teamLab Borderless Shanghai” w szanghajskiej dzielnicy Huangpu udostępniono zwiedzającym w listopadzie 2019 r. „teamLab Planets” w Toyosu (Tokio), ogromna przestrzeń, w której można się zanurzyć, jest dostępna dla zwiedzających do końca 2022 r. W czerwcu 2020 r. w Makau otwarto wielkoskalową stałą wystawę eamLab SuperNature. Z kolei wystawę przedstawiającą cały dorobek teamLab, zatytułowaną „VOLVO teamLab: A Forest Where Gods Live” (VOLVO teamLab, las, w którym żyją bogowie), będzie można zobaczyć do 7 listopada 2021 r. w Mifuneyama Rakuen, Takeo Hot Springs na wyspie Kiusiu.

Prace teamLab są prezentowane na wystawach stałych w Museum of Contemporary Art w Los Angeles, Art Gallery of New South Wales w Sydney; Art Gallery of South Australia w Adelaide; Asian Art Museum w San Francisco; Asia Society Museum w Nowym Jorku; Borusan Contemporary Art Collection w Stambule; National Gallery of Victoria w Melbourne i Amos Rex w Helsinkach.

teamLab reprezentowany jest przez Pace Gallery, Martin Browne Contemporary i Ikkan Art.

teamLab: https://www.teamlab.art/

Instagram: https://instagram.com/teamlab

Facebook: https://www.facebook.com/teamLab.inc

Twitter: https://twitter.com/teamLab_net

YouTube: https://www.youtube.com/c/teamLabART

Wersja źródłowa na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20210927005038/en/

Dodatkowe materiały: https://goo.gl/forms/fqn8DmGV8WWIntP53

Źródło: PLANETS Co., Ltd.

KONTAKT:

Shusuke Sasahara

Public Relations, PLANETS Co., Ltd.

e-mail: pr-info@planets.art

Źródło informacji: Business Wire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 28.09.2021, 18:05
Źródło informacji Business Wire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ