Newsletter

Ludzie i kultura

Bralczyk, Flanagan, Follett, Michaelides, Staroń, Miłoszewski, Maciąg i wielu innych na największych w Polsce Wirtualnych Targach Książki

13.10.2021, 09:20aktualizacja: 13.10.2021, 09:34

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Empik - Wirtualne Targi Książki (1)
Empik - Wirtualne Targi Książki (1)
Wystartowały Wirtualne Targi Książki - prawdziwy literacki festiwal. Przez dwa tygodnie odbędzie się 60 wydarzeń na kilku scenach: spotkania autorskie z polskimi i zagranicznymi pisarzami, warsztaty, webinary i sesje live cooking. Na wirtualnych stoiskach swoje premiery zaprezentuje 150 wydawców. Odwiedzający mogą liczyć na atrakcyjne promocje i rabaty do 50% oraz książki z autografami. Targi organizowane przez Empik potrwają do 26 października.

150 wydarzeń z 3 milionami unikalnych widzów i ponad 720 tys. kupionych książek - dotychczasowe trzy edycje Wirtualnych Targów spotkały się z ogromnym zainteresowaniem, a Empik wzmocnił pozycję niekwestionowanego lidera wydarzeń kulturalnych w formule online. Jesienna odsłona może pobić dotychczasowe rekordy frekwencji, dzięki dziesiątkom wydarzeń na kilku scenach: Głównej, Apostrof, Przecinek i Kropka oraz zupełnie nowej - Rozwój, a także branżowej Scenie Forum.

Najważniejsze premiery 

Scena Główna to miejsce dla tzw. headlinerów, literatury sensacyjnej, kryminalnej i thrillerów. Wśród gości znajdziemy najważniejsze nazwiska z polskiej i światowej literatury, m.in. Katarzynę Bondę, Przemka Staronia, Alexa Michaelidesa, Johna Flanagana, Jerzego Bralczyka i Michała Ogórka. Na Scenie Apostrof odbędą się wydarzenia poświęcone literaturze pięknej oraz reportażom - na przykład z udziałem Magdaleny Wolińskiej-Riedi, Jacka Dehnela, Dominiki Słowik, Kena Folletta i Zygmunta Miłoszewskiego. W tej przestrzeni odbędzie się również premiera książki oraz audiobooka: „Mała Księżniczka”, w której uczestniczyć będzie autorka Karolina Lewestam, a także Maja Ostaszewska oraz Joanna Longić z zespołu Tęskno.

Nowością w programie Wirtualnych Targów Książki jest Scena Rozwój - przestrzeń, która porusza zagadnienia związane z motywacją, rozwojem osobistym, kulinariami czy ogrodnictwem. Na tej Scenie zagoszczą m.in. Maia Sobczak, Alicja Rokicka oraz Wioleta Błazucka, a warsztaty z ich udziałem będą połączone z sesją live cooking. W programie jest również webinar przygotowany przez Natalię de Barbaro, autorkę bestsellerowej „Czułej przewodniczki”.

Rodzice natomiast znajdą wiele inspiracji podczas wydarzeń na Scenie Przecinek i Kropka, gdzie pojawi się m.in. przegląd nowości literackich dla dzieci prezentowany przez dziennikarki Katarzynę Stoparczyk i Justynę Dżbik-Kluge oraz pisarza Marcina Szczygielskiego, a także odbędą się spotkania z Martyną Wojciechowską i Sylwią Chutnik. Targom towarzyszyć będą specjalne relacje zza kulis prowadzone przez lubianych influencerów.

Cyfrowy lider z programem dla branży 

"Z myślą o wydawcach, autorach i innych przedstawicielach rynku książki Empik przygotował program wydarzeń branżowych na Scenie Forum. „Tematem przewodnim będą treści cyfrowe, w produkcji których jesteśmy rynkowym liderem. Tylko w tym roku, w ramach rozwoju oferty Empik Go na platformie pojawiły się 24 produkcje oryginalne, z udziałem największych polskich gwiazd, m.in. Aleksandry Popławskiej, Cezarego Pazury czy Bogusława Lindy. Dostarczyliśmy odbiorcom niemal 18 tysięcy nowych odcinków podcastów i rozbudowaliśmy ofertę w ramach segmentów: true crime, mindfulness czy well-being. Nowością w Empik Go będą również e-komiksy” - podkreśla Kuba Piotrkowicz, Head of Digital Content w Grupie Empik. W programie znajdziemy m.in. specjalistyczne webinary o nagrywaniu audiobooków i podcastów, projektowaniu okładek cyfrowych książek, print on demand - unikalnym rozwiązaniu oferowanym przez Virtualo oraz o zagadnieniach z obszaru SEO. 

Wirtualne Targi Książki trwają od 13 do 26 października online na: www.empik.com/wirtualne-targi-ksiazki oraz w aplikacji mobilnej Empik. Spotkania są transmitowane na profilu Empiku na Facebooku (tłumaczone na język migowy), Instagramie oraz na YouTube. Udział w webinarach Sceny Rozwój oraz Forum jest możliwy po wcześniejszej rejestracji na platformie ClickMeeting. Odwiedzający wirtualne stoiska mogą liczyć na atrakcyjne promocje i rabaty do 50% obejmujące publikacje drukowane oraz cyfrowe, a także na bezpłatną dostawę zamówień w ramach usług Empik Premium. 

Źródło informacji: Empik
 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 13.10.2021, 09:20
Źródło informacji Empik
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ