Newsletter

ESTech informuje o wspólnym przedsięwzięciu z WonderHill Studios

04.10.2023, 16:19aktualizacja: 04.10.2023, 16:24

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

NOWY JORK, 4 października 2023 /PRNewswire/ -- ESTech, amerykańska firma inwestycyjna i doradcza, ogłosiła dziś podpisanie porozumienia z nowo uruchomionym studiem produkcji i dystrybucji filmowej i telewizyjnej WonderHill Studios (WHS). W październiku 2023 roku WonderHill Studios i ESTech, w bezpośredniej współpracy ze strategicznym partnerem ESTech, Silk Road Group SA, utworzą spółkę joint venture w Gruzji, która będzie działać w branży filmowo-rozrywkowej.

W ramach partnerstwa planowane jest zabezpieczenie znaczących możliwości w zakresie nawiązywania partnerstwa publicznego i prywatnego z samorządami regionalnymi i dużymi firmami prywatnymi, które zaoferują hollywoodzkim studiom i niezależnym producentom filmowym łatwiejszą ścieżkę do wykorzystania lokalnych obiektów, ulg podatkowych, studiów, personelu i talentów. Od końca bieżącego roku i przez cały rok 2024 konsorcjum WHS i ESTech planuje przenieść do Gruzji i Kazachstanu szereg projektów filmowych o wartości ponad 200 mln dolarów. Połączone siły obu podmiotów utworzą konsorcjum finansujące przedsięwzięcia filmowo-rozrywkoe, które ułatwi twórcom z Hollywood oraz podmiotom działającym w obrębie dużego i szybko rozwijającego się rynku euroazjatyckiego podejmowanie projektów w zachwycającym nadmorskim kraju, jakim jest Gruzja.

Inicjatywa ta pojawia się w kluczowym momencie dla branży filmowej w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie, w związku z niedawno zakończonym strajkiem scenarzystów, wciąż trwającym strajkiem aktorów oraz rosnącymi kosztami produkcji filmowych i telewizyjnych. Porozumienie obejmuje przełomową wizję produkcji filmów i seriali telewizyjnych, tworzenie lokalnych treści oraz innowacyjny system finansowania rozrywki, który przyspieszy cały proces produkcji filmowej. Dodatkowo stwarza ono możliwość dla posiadających bogatą kulturę i historię krajów korytarza środkowego i regionów Azji Środkowej, aby cieszyć się znaczną widocznością na Zachodzie i w Stanach Zjednoczonych.

Utworzone partnerstwo może przynieść ogromne korzyści pod względem rozwoju gospodarczego Gruzji i innych krajów w regionie poprzez szybki wzrost turystyki, tworzenie znaczących miejsc pracy, nowe wpływy z podatków i bezprecedensową widoczność na całym świecie. Za idealny przykład może posłużyć ożywienie gospodarcze stanu Montana dzięki produkcji przebojowego serialu telewizyjnego Taylora Sheridana „Yellowstone”, który współzałożyciele WHS pomogli wyprodukować. Jak wynika z badania przeprowadzonego w 2022 roku przez Biuro Badań Gospodarczych Uniwersytetu Montana, 71% odwiedzających z całego świata obejrzało Yellowstone, co pozwala oszacować, że produkcja ta zachęciła 2,1 mln osób do odwiedzenia Montany. To z kolei przyniosło 730 mln dolarów w postaci powiązanych wydatków i 44 mln dolarów wpływów z podatków do budżetu państwa.

Nadchodzący film IMPOSSIBLE DERBY ‒ fascynująca opowieść o pierwszej kobiecie-dżokeju, która wygrała Kentucky Derby ‒ jest jednym z pierwszych projektów wykorzystujących regionalną infrastrukturę. W filmie wystąpi aktorka kazachsko-amerykańskego pochodzenia, Ayanat Yesmagambetova, która zagrała nomadyczną księżniczkę w wartym 40 milionów dolarów eposie NOMAD THE WARRIOR wyprodukowanym przez Milosa Formana i współreżyserowanym przez Ivana Passera.

Aby zapewnić skuteczność i jak najlepsze warunki do produkcji filmowej, konsorcjum będzie współpracować z dużymi lokalnymi firmami, takimi jak Silk Road Group SA, która jest właścicielem najwyższej klasy hoteli, a także działa w branży hotelarskiej, telekomunikacyjnej, telefonii komórkowej, medialnej i wydawniczej. Konsorcjum planuje również nawiązanie współpracy z rządem w Gruzji w celu stworzenia wzajemnie korzystnych partnerstw, w ramach których Gruzja odniesie korzyści w postaci nowych miejsc pracy, ekspozycji na zachodnie rynki filmowe, lokalnego storytellingu, a co za tym idzie wzrostu ruchu turystycznego.

„To utworzone pomiędzy wschodem a zachodem konsorcjum rozrywkowe, filmowe i finansowe jest gotowe zmieniać sposób produkcji filmów i seriali telewizyjnych. Chcemy, aby twórcy filmowi skupili się na kreatywnej części filmów bez konieczności mierzenia się z ogromną presją ekonomiczną i finansową, która ogranicza kreatywność. Filmy tworzone przez nasze konsorcjum mają przywrócić splendor i magię kina, która jest istotą produkcji filmowej” ‒ powiedział Giorgi Rtskhiladze.

„Konsorcjum filmowe zapewni wyjątkową okazję do zaprezentowania światowej publiczności bogatej kultury kina gruzińskiego i środkowoazjatyckiego. Legendarny włoski reżyser Federico Fellini, który był wielkim wielbicielem gruzińskiego kina, ujął to bardzo trafnie: »Gruziński film to zupełnie wyjątkowe zjawisko ‒ żywe, filozoficznie inspirujące, mądre, trochę bajkowe. Jest tam wszystko, czego potrzeba, aby doprowadzić mnie do płaczu, a muszę powiedzieć, że nie jest łatwo mnie wzruszyć«” ‒ powiedział Carr Bettis.

„Jako twórca filmowy, miłośnik kina i szef studia, zawsze marzyłem o połączeniu kinowego wszechświata ‒ powiedział współzałożyciel i jeden z dyrektorów generalnych WonderHill Studios, Marvin Peart. - Im więcej historii opowiemy o różnych odbiorcach, wykorzystując różne krajobrazy, tym bardziej zbliżymy się do siebie jako globalna społeczność. A im bliżej będziemy jako globalna społeczność, tym bardziej będziemy mogli przyczyniać się do budowania pokoju”.

W październiku 2023 roku WonderHill Studios i konsorcjum ESTech utworzą spółkę joint venture w Gruzji, która będzie całościowo realizować wizję konsorcjum.

Źródło: WonderHill Studios; Estech Partners

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 04.10.2023, 16:19
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ