Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Warszawa jest stolicą Polski i sercem Mazowsza. Festiwal to szansa na poznanie jego tradycji i historii przez muzykę, taniec, malarstwo, architekturę, teatr i lokalną kuchnię. Przygotowano m.in. warsztaty, quizy z nagrodami i zajęcia edukacyjne, które poszerzą wiedzę o regionie i zachęcą do odkrywania mazowieckich miejscowości.
Do wzięcia udziału w wydarzeniu zachęca marszałek Adam Struzik.
„Program festiwalu jest bardzo ciekawy i urozmaicony. Powstał we współpracy z samorządowymi instytucjami kultury, kołami gospodyń wiejskich, twórcami ludowymi i rzemieślnikami z regionu. Każdy więc znajdzie coś dla siebie. Serdecznie zapraszam”.
Uczestnicy festiwalu będą mogli wziąć udział w warsztatach - wokalnych, teatralnych, rękodzielniczych, kulinarnych, malarstwa, kaligrafii czy tańca regionalnego. Warsztaty zostały przygotowane przez Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego, Państwowe Muzeum Etnograficzne, Mazowiecki Instytut Kultury, Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie, Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu, Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu i Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana.
Przewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego Ludwik Rakowski zauważa, że to wydarzenie jest doskonałą okazją do lepszego poznania regionu.
„Festiwal jest szansą na zapoznanie się z tradycją i historią Mazowsza przez muzykę, taniec, malarstwo, architekturę, teatr i lokalną kuchnię. Przygotowane warsztaty, quizy z nagrodami i zajęcia edukacyjne zachęcą do odkrywania mazowieckich miejscowości”.
Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych. Animacje, warsztaty malarstwa intuicyjnego, gry i zabawy, puzzle 3D czy Podwórko Mazowieckich Bajek - to tylko część z nich. Przewidziano też spektakle plenerowe. W repertuarze będą: „Cztery pory miłości” (Teatr Polski), „Ważne sprawy” (Teatr Sztuka Ciała), „Tuwim - Barman Czarnoksięskich Eliksirów” (Teatr Polski) czy „Star Wars i Sawa” (Teatr Sztuka Ciała).
Izabela Stelmańska, zastępca dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki w urzędzie marszałkowskim, zauważa, że przyjście na festiwal to idealna okazja na pożegnanie wakacji.
„Zapraszam wszystkich mieszkańców Warszawy, okolicznych gmin i miejscowości do tego, abyśmy 31 sierpnia spotkali się na Podzamczu na terenach Multimedialnego Parku Fontann. To ostatni dzień wakacji, więc także okazja na wspólne spędzenie wolnego czasu. W poprzednim roku ten festiwal wzbudził bardzo duże zainteresowanie. Liczymy na to, że będzie podobnie również teraz”.
Wieczorem na scenie pojawią się artyści. O godz. 18.10 odbędzie się koncert zespołu Mikromusic, a o godz. 19.30 koncert Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego.
Organizatorem wydarzenia jest samorząd województwa mazowieckiego.
KONTAKT:
Marta Milewska
rzeczniczka prasowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego
tel.: 22 59 07 602, kom.: 510 591 974
e-mail: rzecznik@mazovia.pl
Źródło informacji: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 29.08.2024, 09:47 |
Źródło informacji | Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Styl, emocje i pobity rekord na Torze Służewiec w czasie 81. Gali Derby
6 lipca emocje na warszawskim Torze Wyścigów Konnych Służewiec sięgnęły zenitu. Czech Vaclav Janacek dosiadający ogiera Chestnut Rocket pokonał dystans 2400 metrów w czasie 2.27,2 ustanawiając rekord toru, lepszy o pół sekundy od dotychczasowego z 2021 roku. Ale Gala Derby to także rozrywka dla całej rodziny oraz święto stylu i elegancji rodem z Royal Ascot, z nieodłącznym konkursem na najlepszą stylizację z nakryciem głowy.- 09.07.2025, 14:30
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Trwa nabór instytucji do programu wydarzeń edukacyjnych Efekt Chopina
Narodowy Instytut Fryderyka Chopina organizuje cykl koncertów edukacyjnych, które będą miały miejsce w całej Polsce do końca grudnia 2025 roku. Aktualnie prowadzony jest otwarty nabór dla dysponentów sal lub przestrzeni edukacyjnych, którzy mogą zgłaszać się za pomocą formularza online. Pierwszeństwo będą miały małe miejscowości o niezbyt bogatej ofercie kulturalnej, istotna będzie też kolejność zgłoszeń.- 04.07.2025, 16:31
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: NIFC
-
Image
Blokees zostaje wyłącznym partnerem strategicznym wystawy „Podróż światła: 60. rocznica Ultramana”
- 03.07.2025, 14:17
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: PR Newswire
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ