Newsletter

MC: Dołącz do Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa! (komunikat)

13.09.2019, 15:03aktualizacja: 13.09.2019, 15:03

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MC informuje:

To już połowa września, a więc najwyższa pora, aby przygotować się na październik, który jest Europejskim Miesiącem Cyberbezpieczeństwa. Ty też możesz wziąć w nim udział. Czekamy na Twoją inicjatywę!

Cyberhigiena oraz nowoczesne technologie, czyli tematy bliskie wszystkim – nie tylko ekspertom – to motywy przewodnie tegorocznego Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa (European Cyber Security Month, ECSM), koordynowanego w Polsce przez NASK Państwowy Instytut Badawczy.

Nie tylko dla ekspertów

Przez cały październik, we wszystkich krajach członkowskich Unii Europejskiej – w tym oczywiście w Polsce – organizowane będą warsztaty, konferencje, spotkania i akcje specjalne poświęcone tym tematom. Wszystko po to, by coraz więcej osób dowiadywało się o zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu, a także o wyjątkowych możliwościach, jakie dają nowe technologie.

"Zależy nam na zaangażowaniu wszystkich osób, które na co dzień używają internetu, nie tylko ekspertów. Ideą Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa jest bowiem nie tylko edukacja, ale i wspólne działanie" – mówi Krzysztof Silicki, Zastępca Dyrektora NASK ds. Cyberbezpieczeństwa i Innowacji.

Dołącz już dziś

Dlatego zachęcamy do włączenia się w obchody Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa. Są na to trzy sposoby:

1. Zorganizuj inicjatywę

Inspirujący wykład o sztucznej inteligencji? Lekcja dla uczniów dotycząca bezpieczeństwa w mediach społecznościowych? A może warsztat o wpływie fake newsów? Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń pod adresem: ecsm@nask.pl oraz na stronie https://bezpiecznymiesiac.pl/ w poszczególnych zakładkach tematycznych.

2. Weź udział w wydarzeniu

Jeśli nie masz pomysłu na własną inicjatywę, weź udział w wydarzeniach organizowanych przez innych. Informacje o tym, co będzie się działo znajdziesz na stronie https://bezpiecznymiesiac.pl/ w poszczególnych zakładkach tematycznych.

3. Wesprzyj informacyjnie Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa

Inny sposób to wsparcie promocji wydarzeń wśród Twoich znajomych. Udostępnij lub przekaż dalej informacje, które opublikujemy na naszych stronach internetowych oraz w mediach społecznościowych:

https://bezpiecznymiesiac.pl/

https://www.facebook.com/ECSMPL

https://twitter.com/EcsmPolska

Co zyskujesz jako partner Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa?

- Stajesz się częścią ogólnoeuropejskiej kampanii! Opublikujemy informacje o Twoim wydarzeniu na europejskiej stronie https://cybersecuritymonth.eu/ oraz polskiej https://bezpiecznymiesiac.pl/

- Możesz nawiązać współpracę z innymi instytucjami z UE, które także biorą udział w kampanii.

- Możesz korzystać z materiałów edukacyjnych oraz promocyjnych przygotowanych przez ENISA oraz NASK.

- Możesz korzystać z bazy wiedzy na stronie https://bezpiecznymiesiac.pl/ Są tam dostępne materiały, które powstały w ramach ubiegłorocznych kampanii ECSM, w tym m.in. kampania Europolu „CyberScams”.

- Zaprosimy Cię na kick-off event oraz inne wybrane wydarzenia organizowane przez NASK w ramach obchodów ECSM.

- Jeśli organizujesz wydarzenie lub chcesz przygotować różnego rodzaju materiały dla swojej organizacji – daj nam znać. Postaramy się wesprzeć Cię merytoryczną wiedzą ekspertów CSIRT NASK.

Ogólnoeuropejska kampania

Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa to ogólnoeuropejska kampania organizowana przez Europejską Agencję ds. Cyberbezpieczeństwa (ENISA) z inicjatywy Komisji Europejskiej. Przez cały październik we wszystkich krajach członkowskich organizowane są wydarzenia, które mają podnieść świadomość na temat bezpieczeństwa w sieci oraz nowoczesnych technologii.

Ubiegłoroczna edycja zgromadziła 30 partnerów, którzy zorganizowali 45 inicjatyw oraz wydarzeń. Kampania uzyskała 7 patronów honorowych, w tym Prezesa Rady Ministrów.

"Tak duże zainteresowanie kampanią oraz świetna współpraca sprawiły, że Polska znalazła się w czołówce najbardziej aktywnych państw w Unii Europejskiej" – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. "W tym roku chcemy powtórzyć ten sukces, a nawet zawalczyć o jeszcze lepszy wynik" – dodaje szef MC.

Tegoroczną edycja ECSM swoim honorowym patronatem objęli Prezes Rady Ministrów, Ministrowie Cyfryzacji, Obrony Narodowej, Edukacji, Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Przedsiębiorczości i Technologii, Spraw Zagranicznych, Infrastruktury, Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, a także Biuro Bezpieczeństwa Narodowego.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ skib/ mam/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 13.09.2019, 15:03
Źródło informacji MC
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ