Newsletter

MC: Działo się! Podsumowanie 2019 roku w Klubach Młodego Programisty! (komunikat)

18.02.2020, 15:31aktualizacja: 18.02.2020, 15:31

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MC informuje:

Ponad 21 tysięcy uczestników i ponad 1600 warsztatów – to najkrótsze podsumowanie ubiegłego roku w naszych Klubach Młodego Programisty (KMP). W tym roku będzie równie ciekawie!

Jeśli jeszcze nie słyszeliście o naszych Klubach Młodego Programisty, trzeba to zmienić! KMP, bo tak je w skrócie nazywamy, to punkty warsztatowe, w których organizujemy bezpłatne zajęcia programowania. Działają w 16 miastach i popularnością, co za chwilę udowodnimy, biją na głowę wiele podobnych miejsc.

Odczarowujemy programowanie

Zacznijmy jednak od najważniejszego. Gdzie znajdziecie nasze Kluby?

W każdym województwie działa jeden. Zależało nam, aby dotrzeć do mniejszych miast. W większych - oferta zajęć pozaszkolnych jest bogatsza i łatwiej dostępna. Dlatego KMP otworzyliśmy w Nysie, Siedlcach, Lubinie, Inowrocławiu, Zamościu, Żarach, Piotrkowie Trybunalskim, Nowym Sączu, Przemyślu, Suwałkach, Kwidzynie, Jaworznie (do kwietnia 2019 r. Żorach), Ostrowcu Świętokrzyskim, Ełku, Gnieźnie i Stargardzie.

- Nasze zajęcia to nie tylko nauka połączona ze świetną zabawą. To przede wszystkim dowód na to, że aby zacząć przygodę z programowaniem nie musimy inwestować w drogi sprzęt komputerowy, czy informatyczne kursy - mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. - Pokazujemy dzieciakom i ich rodzicom, bo w naszych zajęciach mogą brać udział także oni, że warto zacząć tę przygodę. Jej efektem może być zdobycie jednej z kluczowych kompetencji przyszłości – dodaje szef MC.

Co tydzień, o tej samej godzinie, pod okiem profesjonalnych trenerów dzieci - wraz z rodzicami - poznają korzyści płynące z nauki programowania. Udział w warsztatach jest bezpłatny, a każdy cykl to 10 godzinnych spotkań. Zajęcia dopasowane są do wieku uczestników. Mamy dwie grupy wiekowe: dzieci z klas 1-3 i z klas 4-6.

Scenariusze zajęć zostały przygotowane tak, aby poza podstawami kodowania, dzieciaki uczyły się współpracy i rozwijania innych kompetencji miękkich. Uczniowie pracują z robotami edukacyjnymi, tabletami oraz matami edukacyjnymi.

Znikające miejsca

Kluby Młodego Programisty otworzyliśmy jesienią 2018 r. Od tej pory nasze zajęcia cieszą się niemalejącą popularnością. Tylko w ubiegłym - 2019 roku - wzięło w nich udział ponad 21 tysięcy uczestników. Przez 12 miesięcy ubiegłego roku zorganizowaliśmy dla nich 1622 warsztaty.

Rekordzistą jest Klub Młodego Programisty z Zamościa. To tam, w blisko 100 warsztatach wzięło udział ponad 1500 uczestników! Na podium znajdą się też Kluby z Gniezna i Przemyśla. Brawo Wy!

A to nie koniec! Do października tego roku zorganizujemy warsztaty dla ponad 40 tysięcy uczestników.

- Już pierwsze kilka miesięcy działania naszych Klubów pokazało, że takich warsztatów z nauką programowania brakowało. Zainteresowanie zajęciami nie maleje – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Miejsca na warsztatach znikają najczęściej w ciągu kilku dni od otwarcia rejestracji. Po ukończonym jednym cyklu zajęć rodzice często pytają o możliwość kontynuacji warsztatów (taką chęć deklaruje 90% rodziców, którzy wypełnili naszą ankietę ewaluacyjną).

Najbliższe zapisy ruszają już 2 marca!

Uwaga! Jedynym miejscem, w którym przyjmujemy zgłoszenia jest strona www.klubmlodegoprogramisty.pl!

Dla każdego coś miłego

Kluby Młodego Programisty to nie tylko cykliczne zajęcia, które pozwalają rozpocząć przygodę z programowaniem. To też dni otwarte, dni dziecka, ferie i warsztaty organizowane w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania, w których mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani, niezależnie od wieku.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Śledź nas na FB: https://www.facebook.com/KlubMlodegoProgramistyPl/.

Zajrzyj też na www.koduj.gov.pl. Znajdziesz tam gotowe scenariusze zajęć programowania, ale i Zabawy w programowanie offline - publikację o nauce programowania bez użycia sprzętu elektronicznego, linki do bezpłatnych aplikacji i wiele innych pomysłów na rozpoczęcie przygody w z programowaniem.

Programowanie to frajda - zobacz film o Klubach Młodego Programisty.

Dołącz do naszego Klubu!

O projekcie

Projekt „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych” realizowany jest przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK. Kampanie mają na celu promowanie wykorzystywania technologii w codziennym życiu przez osoby w różnym wieku, przełamywanie barier z tym związanych oraz wzrost cyfrowych kompetencji społeczeństwa. Projekt obejmuje cztery obszary: jakość życia, e-usługi publiczne, bezpieczeństwo w sieci i programowanie.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Załączniki do komunikatów są dostępne za pośrednictwem nowej Platformy Serwisowej PAP: serwis.pap.com.pl Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ mom/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 18.02.2020, 15:31
Źródło informacji MC
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii