Newsletter

MC: IGF2020 – ułóż z nami jego program! (komunikat)

03.03.2020, 17:02aktualizacja: 03.03.2020, 17:02

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MC informuje:

IGF2020 – ułóż z nami jego program!

Dokładnie za 243 dni Polska stanie się centrum dyskusji o przyszłości internetu. 2 listopada w Katowicach rozpocznie się 15. światowe Forum Zarządzanie Internetem (IGF). Możecie mieć wpływ na jego przebieg! Skorzystajcie z tej szansy.

Staraliśmy się o to kilka lat. Udało się! ONZ docenił nasze działania na arenie międzynarodowej – 15. światowe Forum Zarządzanie Internetem (IGF) odbędzie się w Polsce! To tutaj zapadną najważniejsze decyzje dotyczące przyszłości internetu.

Wykorzystaj szansę!

Kilka tysięcy gości, w tym ministrowie i szefowie organizacji międzynarodowych z całego świata. Przedstawiciele biznesu – w tym największych i najbardziej znanych firm internetowych z różnych kontynentów. Działacze organizacji pozarządowych i środowiska naukowo-technicznego. Teoretycy i praktycy. Od 2 do 6 listopada całe międzynarodowe środowisko internetowe spotka się w jednym miejscu. W Polsce, a dokładnie w Katowicach.

O czym będą rozmawiać? To zależy także od Was! Macie niepowtarzalną szansę wpływu na program tegorocznego IGF. Możecie zgłosić propozycje warsztatów, wydarzeń w ramach tzw. dnia 0

(tj. 2 listopada), a także swoją chęć udziału jako wystawcy w ramach Wioski IGF. Na zgłoszenia - razem z ONZ - czekamy do 15 kwietnia.

- IGF 2020 będzie miejscem otwartej i realnej debaty m.in. o przyszłości platform internetowych. Zależy nam, aby przedstawiciele polskiej branży internetowej zaangażowali się w jego organizację i przebieg. To niepowtarzalna okazja – zachęca minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Propozycje mogą zgłaszać nie tylko organizacje administracji publicznej, ale i organizacje pozarządowe, ośrodki akademickie, organizacje techniczne, firmy działające w branży IT.

Cztery ścieżki.

Przygotowując swoje propozycje pamiętajcie, że tematyka tegorocznego IGF będzie się koncentrować na czterech głównych zagadnieniach:

- Dane

Chodzi o określenie najlepszych podejść do zapewnienia ego sposobu rozwoju ram zarządzania danymi na poziomie krajowym, regionalnym i międzynarodowym. Ścieżka umożliwi wymianę poglądów na temat wspierania korzystania z praw człowieka oraz wzmocnienia tożsamości cyfrowej obywateli.

- Środowisko

Internet i nowe technologie informacyjno-komunikacyjne (ICT) mają ogromny wpływ na wyzwania dotyczące ochrony środowiska. Mogą pomóc w monitorowaniu i śledzeniu stanu środowiska, ułatwiając zrozumienie, zapobieganie i bardziej ukierunkowane interwencje na całym świecie.

- Inkluzywność

Wnioski z tej ścieżki pomogą w zapewnieniu osobom z ograniczonym - z różnych powodów - dostępem lub brakiem dostępu do internetu, uwzględnieniu ich potrzeb i zapewnieniu równych szans na połączenie z internetem.

Włączenie polega na zapewnieniu osobom z ograniczonym - z różnych powodów - dostępem lub brakiem dostępu do internetu, uwzględnienia ich potrzeb i zapewnienia równych szans na połączenie z internetem.

- Zaufanie

Zaufanie do świata online jest warunkiem koniecznym dla rozwoju internetu jako narzędzia upodmiotowienia obywatela, wolności słowa i rozwoju gospodarczego. W tym kontekście zaufanie odnosi się do bezpieczeństwa, stabilności i odporności infrastruktury, systemów i urządzeń, a także do potrzeby bezpieczeństwa użytkowników.

Ważne, aby Wasze pomysły i propozycje wpisywały się w te kierunki.

Nie czekajcie, zgłaszajcie.

- IGF w Polsce będzie pod wieloma względami wyjątkowy. Po pierwsze organizujemy jubileuszową, 15. edycję tej konferencji i robimy to w roku, w którym ONZ świętuje 75-lecie. Po drugie i najważniejsze - w listopadzie w Katowicach będziemy wspólnie podejmować najważniejsze decyzje dotyczące przyszłości internetu - jego rozwoju i dalszego działania - mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – Wielu wydaje się, że to temat, który ich nie dotyczy. Nic bardziej mylnego. Omawiane w Katowicach tematy dotyczyć będą wszystkich użytkowników sieci – dodaje szef MC.

I dlatego tak bardzo zależy nam, aby Polacy realnie zaangażowali się przygotowanie programu i przebiegu tegorocznego IGF.

Swoje propozycje możecie zgłaszać do 15 kwietnia za pośrednictwem formularzy online pod następującymi linkami:

- Warsztaty: https://www.intgovforum.org/multilingual/content/igf-2020-call-for-workshop-proposals

- Wioska IGF: https://www.intgovforum.org/multilingual/content/igf-2020-village

- Wydarzenia w ramach dnia 0: https://www.intgovforum.org/multilingual/content/igf-2020-call-for-pre-events-day-0-events

O tym, które z propozycji zostaną uwzględnione zadecyduje grupa niezależnych ekspertów powołana przy ONZ (w skrócie MAG) na spotkaniu w II połowie czerwca 2020 r.

Więcej informacji znajdziecie na stronie ONZ.

Więcej informacji o IGF 2020 na www.gov.pl/igf2020

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ sic

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 03.03.2020, 17:02
Źródło informacji MC
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii