Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Podczas festiwalu światowej klasy muzycy i odkrywcy górskich przygód spotykają się u podnóża wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO Dolomitów. Dźwięki instrumentów przenikają się tu z otaczającym krajobrazem, tworząc przestrzeń do rozmowy między artystami, publicznością i naturą. Wstęp na koncerty (w sumie będzie ich 17) jest bezpłatny.
Festiwal rozpocznie się 22.08 w Malga Tassula w Dolomitach Brenta koncertem Radiodervish, który będzie hołdem dla Franco Battiato. Dwa dni później, w Camp Centener nad Madonna di Campiglio, wystąpi berlińska piosenkarka i autorka tekstów o bluesowym brzmieniu - Alice Phoebe Lou.
Dla miłośników klasyki
26.08 na Monte Agnello w Val di Fiemme, u podnóża masywu Latemar wybrzmią dźwięki holenderskiej orkiestry smyczkowej o międzynarodowej renomie - Amsterdam Sinfonietta, otwierając tym samym program muzyki klasycznej Festiwalu. Natomiast 2.09 w Dolomitach Brenta wystąpi Ensemble Zefiro, jedna z najbardziej docenianych formacji muzyki dawnej i barokowej.
W otoczeniu chat i łąk doliny, 5.09 na Malga Canvere usłyszymy Vittorio Ghielmi i Suonaru Parlente Orchestra, a 14.09 przy Jeziorze Bombasel wystąpi Trio Italiano d’Archi. Następnie 16.09 łąki Vallesinella Alta powitają Arde Trio. Ostatnie wydarzenie poświęcone muzyce klasycznej, będzie miało miejsce 19.09 w schronisku Pertini u podnóża Sassolungo. Wystąpią tam skrzypaczka Alena Baeva i wiolonczelistka Anastasia Kobekina.
Rytmy i style z całego świata
U stóp Pale di San Martino, 31.08 połączą się głosy Accent, projektu muzycznego, którego znakiem rozpoznawczym jest jazz i śpiew a cappella. 7.09 w schronisku Cacciatore w Val d’Ambiez, duet Jeana Louisa Matiniera (akordeon) i Kevina Seddiki (gitara) wystąpi z projektem „Rivages”. Dwa dni później pokaz, łączący swing, cygański jazz, afrykańsko-amerykańskie i latynoskie rytmy będzie udziałem kwartetu Hali Gwardii. 18.09 zaś w Passo Lavaze, w specjalnym hołdzie dla muzyki Chicka Corea, spotkają się Andra Dulbecco, Alessandro Bianchini, Marco Micheli i Nicola Angelucci.
29.08 na naturalnym tarasie widokowym Pra Martin Marco Paolini i gitarzysta Aberto Zilotto wystąpią o świcie w projekcie poświęconym pisarzowi Luigiemu Meneghello.
Natomiast w dniach 10-12.09 zaplanowano w Dolomitach Brenta muzyczny trekking. Projekt zrealizuje Mario Brunello (pomysłodawca festiwalu) wspólnie z Gevorgiem Dabaghyanem. Udział w trekkingu jest płatny i wymaga rezerwacji. Zwieńczenie wędrówki nastąpi na łąkach Malga Brenta Bassa. Muzycy wystąpią tam wraz z Narodowym Chórem Kameralnym Armenii i Dabaghyan Duduk Trio. Koncert połączy echa historycznych ormiańskich melodii klasztornych z sakralnymi polifoniami europejskimi, a także z tradycyjnymi pieśniami ludowymi i akcentami tanecznymi, zakorzenionymi w historii dawnych kontynentów.
Zamknięcie edycji 2022 odbędzie się 21.09 w Villa Welsperg w Val Canali. Stefano Belisari, artysta znany jako Elio, z pięcioma innymi ekstrawaganckimi muzykami, złoży hołd wielkiemu Enzo Jannacciemu. Max Gazzè - gość imprezy finałowej 23.09 w Val San Nicolo-Val di Fassa, zaprezentuje śródziemnomorskie rytmy, w których przebrzmiewają także zachodnie akcenty, a Północ i Południe łączą się w charakterystyczną dla twórcy muzyczną sygnaturę.
Więcej informacji: https://www.visittrentino.info/en/isuonidelledolomiti
Źródło informacji: visittrentino.info
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 09.08.2022, 11:30 |
Źródło informacji | visittrentino.info |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Zbliża się 18. rocznica śmierci Ryszarda Kapuścińskiego: legendy polskiego reportażu PAP
23 stycznia minie 18 lat od śmierci Ryszarda Kapuścińskiego (1932-2007), najczęściej, obok Stanisława Lema, tłumaczonego za granicą polskiego autora. Pomimo upływu czasu wciąż stanowi on niedościgniony wzór oraz inspirację dla kolejnych pokoleń dziennikarzy, o czym świadczyło rekordowe zainteresowanie wznowioną po latach Nagrodą PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego.- 13.01.2025, 09:00
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: PAP
-
Image
Laicy równie często jak znawcy przeżywają dreszcze emocji, słuchając Pendereckiego PAP
Słuchając „Siedmiu bram Jerozolimy” Krzysztofa Pendereckiego laicy równie często jak znawcy przeżywają dreszcze emocji. Choć znawcy bardziej analizowali fragmenty utworu, to jego odbiór emocjonalny nie różnił się w zależności od stopnia przygotowania odbiorców - pokazał eksperyment UJ.- 03.01.2025, 09:00
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Nauka w Polsce
-
Image
Kilkadziesiąt spośród ponad miliona: PAP wybrała ze swych zbiorów najlepsze zdjęcia 2024 r. PAP
Mijający rok obfitował w historyczne, przełomowe momenty, a przy każdym z nich byli obecni fotoreporterzy Polskiej Agencji Prasowej oraz współpracujących z PAP agencji. Ze swoich zbiorów PAP wybrała najlepsze zdjęcia 2024 r. Są wśród nich np. fotografie z powodzi w Kłodzku czy krwawiący po postrzale Donald Trump.- 31.12.2024, 16:00
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Polska Agencja Prasowa