Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Podczas festiwalu światowej klasy muzycy i odkrywcy górskich przygód spotykają się u podnóża wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO Dolomitów. Dźwięki instrumentów przenikają się tu z otaczającym krajobrazem, tworząc przestrzeń do rozmowy między artystami, publicznością i naturą. Wstęp na koncerty (w sumie będzie ich 17) jest bezpłatny.
Festiwal rozpocznie się 22.08 w Malga Tassula w Dolomitach Brenta koncertem Radiodervish, który będzie hołdem dla Franco Battiato. Dwa dni później, w Camp Centener nad Madonna di Campiglio, wystąpi berlińska piosenkarka i autorka tekstów o bluesowym brzmieniu - Alice Phoebe Lou.
Dla miłośników klasyki
26.08 na Monte Agnello w Val di Fiemme, u podnóża masywu Latemar wybrzmią dźwięki holenderskiej orkiestry smyczkowej o międzynarodowej renomie - Amsterdam Sinfonietta, otwierając tym samym program muzyki klasycznej Festiwalu. Natomiast 2.09 w Dolomitach Brenta wystąpi Ensemble Zefiro, jedna z najbardziej docenianych formacji muzyki dawnej i barokowej.
W otoczeniu chat i łąk doliny, 5.09 na Malga Canvere usłyszymy Vittorio Ghielmi i Suonaru Parlente Orchestra, a 14.09 przy Jeziorze Bombasel wystąpi Trio Italiano d’Archi. Następnie 16.09 łąki Vallesinella Alta powitają Arde Trio. Ostatnie wydarzenie poświęcone muzyce klasycznej, będzie miało miejsce 19.09 w schronisku Pertini u podnóża Sassolungo. Wystąpią tam skrzypaczka Alena Baeva i wiolonczelistka Anastasia Kobekina.
Rytmy i style z całego świata
U stóp Pale di San Martino, 31.08 połączą się głosy Accent, projektu muzycznego, którego znakiem rozpoznawczym jest jazz i śpiew a cappella. 7.09 w schronisku Cacciatore w Val d’Ambiez, duet Jeana Louisa Matiniera (akordeon) i Kevina Seddiki (gitara) wystąpi z projektem „Rivages”. Dwa dni później pokaz, łączący swing, cygański jazz, afrykańsko-amerykańskie i latynoskie rytmy będzie udziałem kwartetu Hali Gwardii. 18.09 zaś w Passo Lavaze, w specjalnym hołdzie dla muzyki Chicka Corea, spotkają się Andra Dulbecco, Alessandro Bianchini, Marco Micheli i Nicola Angelucci.
29.08 na naturalnym tarasie widokowym Pra Martin Marco Paolini i gitarzysta Aberto Zilotto wystąpią o świcie w projekcie poświęconym pisarzowi Luigiemu Meneghello.
Natomiast w dniach 10-12.09 zaplanowano w Dolomitach Brenta muzyczny trekking. Projekt zrealizuje Mario Brunello (pomysłodawca festiwalu) wspólnie z Gevorgiem Dabaghyanem. Udział w trekkingu jest płatny i wymaga rezerwacji. Zwieńczenie wędrówki nastąpi na łąkach Malga Brenta Bassa. Muzycy wystąpią tam wraz z Narodowym Chórem Kameralnym Armenii i Dabaghyan Duduk Trio. Koncert połączy echa historycznych ormiańskich melodii klasztornych z sakralnymi polifoniami europejskimi, a także z tradycyjnymi pieśniami ludowymi i akcentami tanecznymi, zakorzenionymi w historii dawnych kontynentów.
Zamknięcie edycji 2022 odbędzie się 21.09 w Villa Welsperg w Val Canali. Stefano Belisari, artysta znany jako Elio, z pięcioma innymi ekstrawaganckimi muzykami, złoży hołd wielkiemu Enzo Jannacciemu. Max Gazzè - gość imprezy finałowej 23.09 w Val San Nicolo-Val di Fassa, zaprezentuje śródziemnomorskie rytmy, w których przebrzmiewają także zachodnie akcenty, a Północ i Południe łączą się w charakterystyczną dla twórcy muzyczną sygnaturę.
Więcej informacji: https://www.visittrentino.info/en/isuonidelledolomiti
Źródło informacji: visittrentino.info
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 09.08.2022, 11:30 |
Źródło informacji | visittrentino.info |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Lewicka: Kapuściński był pisarzem, który malował słowem PAP
„Ryszard Kapuściński był takim pisarzem który malował słowem. Miał taką niezwykłą zdolność nie tylko holistycznego, ale plastycznego ujmowania spraw złożonych: zjawisk, mechanizmów, procesów. Dla mnie, jako dziennikarza zajmującego się polityką, jest niezwykle inspirujące” – mówi Karolina Lewicka, dziennikarka TOK FM, publicystka „Polityki” i portalu „Na Temat”, członkini kapituły Nagrody PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego. Trwa nabór prac konkursowych w czterech kategoriach: materiały prasowe, audycje radiowe, realizacje wideo oraz fotografie.- 09.09.2024, 10:28
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Polska Agencja Prasowa
-
Image
Prezeska Fundacji Grand Press: o wolność słowa trzeba dbać na co dzień, by nie została nam odebrana PAP
Towarzystwo Pro Loquela Silesiana, dziennikarka TOK FM Karolina Lewicka oraz modelka i edukatorka Anja Rubik zostali uhonorowani Medalem Wolności Słowa w kategoriach: Instytucja, Media, Obywatel/Obywatelka. Gala Medalu Wolności Słowa, zorganizowana po raz czwarty przez Fundację Grand Press, odbyła się 30 sierpnia w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.- 02.09.2024, 14:53
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Dudzińska: Kapuściński to bardzo ważna postać dla każdego dziennikarza PAP
„Ryszard Kapuściński jest bardzo ważną postacią dla każdego dziennikarza. (…) Dla mnie najważniejsze jest to, że on był ciągle w drodze, w podróży…” - mówi Anna Dudzińska, dziennikarka Programu Trzeciego Polskiego Radia, członkini kapituły Nagrody PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego. Trwa nabór prac konkursowych w czterech kategoriach: materiały prasowe, audycje radiowe, realizacje wideo oraz fotografie.- 02.09.2024, 11:21
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Polska Agencja Prasowa