Newsletter

Polska kuchnia najwyżej ocenianą kuchnią w Ameryce

14.09.2023, 13:08aktualizacja: 15.09.2023, 09:21

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Preply chciało dowiedzieć się, jakie rodzaje kuchni są najpopularniejsze w Stanach Zjednoczonych i gdzie można ich spróbować, dlatego przeanalizowało 785 restauracji w całym kraju. Najwyżej ocenianym rodzajem kuchni w USA pod względem ogólnej oceny w skali od 1 do 5 gwiazdek okazała się kuchnia polska.

Większość amerykańskich potraw ma swoje korzenie w krajach z całego świata. Preply postanowiło zbadać, jakie smaki są najwyżej oceniane przez Amerykanów i gdzie można ich spróbować. Przeanalizowano 785 restauracji w całych Stanach Zjednoczonych, aby ustalić najlepsze rodzaje kuchni według opinii klientów. Aby mieć pewność, że wyniki będą wiarygodne, wykluczono kuchnie, które były reprezentowane przez mniej niż 5 restauracji w danym mieście lub 15 restauracji w skali kraju, a także restauracje, którym wystawiono mniej niż 25 recenzji. Analiza pozwoliła ustalić, które miasta oferują najlepsze dania z każdego rodzaju kuchni regionalnej.

Ogólnokrajowa ocena dla każdego rodzaju kuchni

Podniebienia Amerykanów zdają się doceniać różnorodność, biorąc pod uwagę, jak odmiennych jest pięć najwyżej ocenianych rodzajów kuchni w kraju. Najpopularniejszą kuchnią regionalną jest kuchnia polska, z ogólną oceną 4,59 gwiazdki, a następnie etiopska (miejsce II z oceną 4,5 gwiazdki), argentyńska (miejsce III z oceną 4,49 gwiazdki) i wenezuelska (miejsce IV z oceną 4,47 gwiazdki). Czyli od pierogów i gulaszy po tamale i tabbouleh. Tych pięć kuchni charakteryzuje się bardzo różnymi smakami i daniami.

Najwyżej oceniany rodzaj kuchni we wszystkich 5 miastach

Podczas gdy Amerykanie wydają się faworyzować kuchnię polską, preferencje smakowe kształtują się różnie, w zależności od miasta. Pięć miast uwielbiających zagraniczne dania to:

1. San Diego, Kalifornia: kuchnia etiopska (4,76 gwiazdki),

2. Austin, Teksas: kuchnia wenezuelska (4,71 gwiazdki),

3. Nowy Jork, Nowy York: kuchnia gruzińska (4,69 gwiazdki),

4. Portland, Oregon: kuchnia peruwiańska (4,68 gwiazdki),

5. Filadelfia, Pensylwania: kuchnia polska (4,67 gwiazdki).

Jeśli szukasz świetnej kuchni brazylijskiej, to najlepiej ocenione dania znajdziesz w Teksasie, w miastach Dallas i San Antonio, ale możesz też odwiedzić Atlantę. Jeśli chodzi o najlepsze etiopskie jedzenie, wybierz Kalifornię, gdzie czołowe miejsca zajmują San Diego i San Jose. Warto też odwiedzić Denver, Waszyngton i Nashville.

Najpopularniejsze kuchnie w „foodie cities” Ameryki

Preply przeanalizował też najpopularniejsze kuchnie w pięciu największych „foodie cities”, sklasyfikowanych przez U.S. News. W tych miastach na smakoszy czekają różnorodne lokale gastronomiczne. Odbywają się tam festiwale kulinarne oraz jest więcej food trucków i restauracji niż sieci fast food. Są to miasta dla osób, które kochają jedzenie. Znajdują się w większości regionów USA. Jeśli chcesz odkrywać różnorodne rodzaje kuchni, spróbuj odwiedzić któreś z najbardziej znanych „foodies cities” w Stanach Zjednoczonych.

#1. San Francisco - znane jako stolica dobrego jedzenia w USA oferuje różnorodne, wysoko cenione międzynarodowe kuchnie, na czele z pikantnym i aromatycznym jedzeniem argentyńskim ocenionym na 4,62 gwiazdki. Kuchnia etiopska zajmuje tu drugie miejsce z oceną 4,5 gwiazdki, a turecka, niemiecka i hiszpańska dzielą trzecie miejsce z oceną 4,48 gwiazdki.

#2. Nowy Orlean - znany z pełnej życia kultury ulicznej i obchodów Mardi Gras jest „hot spotem” międzynarodowej kuchni. Najpopularniejsze dania to ostre i aromatyczne potrawy karaibskie (ocena 4,66 gwiazdki), które będą karnawałową ucztą dla twoich kubków smakowych! Drugie miejsce zajmują tajskie restauracje ze średnią oceną 4,58 gwiazdki. Inne najlepiej oceniane kuchnie to: wietnamska (4,46 gwiazdki), francuska (4,44 gwiazdki) i jamajska (4,42 gwiazdki).

#3. Chicago - znane z oryginalnych wynalazków kulinarnych, takich jak pizza „deep-dish” i hot dog „Chicago style”, oferuje ogromny wybór międzynarodowych dań. Pikantne potrawy wenezuelskie uzyskały najwyższą ocenę - 4,66 gwiazdki. Na drugim miejscu uplasowała się kuchnia serbska z oceną 4,62 gwiazdki. Podium zamykają aż trzy kuchnie: libańska, brazylijska, a także polska ocenione równorzędnie na 4,55 gwiazdki.

#4. Nowy Jork - nic dziwnego, że największe miasto w USA może się pochwalić jedną z najlepszych scen kulinarnych. Tam zawsze trafisz w dziesiątkę, wybierając ciepłe chaczapuri, ocenione wraz z pozostałymi gruzińskimi przysmakami na 4,69 gwiazdki. Kolejne miejsca na liście zajmują pikantne i aromatyczne potrawy z kuchni argentyńskiej (ocena 4,59 gwiazdki), kolumbijskiej (ocena 4,51 gwiazdki), malezyjskiej (4,5 gwiazdki) i brazylijskiej (4,48 gwiazdki).

#5. Los Angeles - drugie co do wielkości miasto w USA również prezentuje różnorodną ofertę kulinarną. Podobnie jak w San Francisco najwyżej ocenianą kuchnią jest argentyńska (4,54 gwiazdki), ale w Mieście Aniołów znajdziecie znacznie więcej opcji dla smakoszy. Warto sprawdzić ocenianą na 4,48 gwiazdki kuchnię karaibską lub posmakować dań tajwańskich (4,46 gwiazdki). Bardziej popularne kuchnie, takie jak francuska (4,44 gwiazdki) i włoska (4,42 gwiazdki), również uzyskały dobre oceny.

Od restauracji z gwiazdką Michelin po niewielkie knajpki, oferta kulinarna Stanów Zjednoczonych zaspokoi gusta wszystkich. Znajdziemy tam jedzenie z całego świata, a jak podkreślają autorzy badania, odwiedzenie restauracji o międzynarodowym charakterze może być też świetną okazją, by podszlifować umiejętności językowe.

KONTAKT:

Pytania dla mediów:

Kamila Szlezyngier

Senior PR Manager

tel. 784 398 072

e-mail:

kamila@all4comms.com 

www.all4comms.com 

Źródło informacji: Preply

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 14.09.2023, 13:08
Źródło informacji Preply
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ