Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Trwałym elementem projektu jest infokiosk – monitor interaktywny, na którym utrwalono wystawę multimedialną zawierającą historię pilskiej Solidarności do momentu pacyfikacji siedziby 13 grudnia 1981 r. oraz informacje o najważniejszych postaciach z tamtego czasu w regionie pilskim.
Wstawę multimedialną można oglądać w Wypożyczalni dla Dorosłych Biblioteki Głównej przy ul. Staromiejskiej 14, w godzinach pracy biblioteki: od poniedziałku do piątku od godz. 8.00 do 19.00.
- Realizowanym projektem pragnęliśmy nawiązać do okresu walki o godność i wolność człowieka, która w latach 1980 - 1989 toczyła się pod sztandarem „Solidarności” - pierwszego niezależnego i samorządnego związku zawodowego w Europie środkowo-wschodniej. Projekt służył odkrywaniu, dokumentowaniu oraz upowszechnianiu wiedzy z zakresu tamtejszej historii Polski w ujęciu jej regionalnych pilskich wątków – mówi Joanna Wyrwa – Krzyżańska, dyrektor biblioteki.
Program realizowany jest przez Muzeum Historii Polski w Warszawie, a projekt biblioteki „Solidarność regionu pilskiego. Zapomniani bohaterowie, wspomnienia, pamiątki” dofinansowano ze środków budżetu państwa ramach programu „Patriotyzm jutra”.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 04.11.2022, 15:08 |
Źródło informacji | Powiat Pilski |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Trwa nabór instytucji do programu wydarzeń edukacyjnych Efekt Chopina
Narodowy Instytut Fryderyka Chopina organizuje cykl koncertów edukacyjnych, które będą miały miejsce w całej Polsce do końca grudnia 2025 roku. Aktualnie prowadzony jest otwarty nabór dla dysponentów sal lub przestrzeni edukacyjnych, którzy mogą zgłaszać się za pomocą formularza online. Pierwszeństwo będą miały małe miejscowości o niezbyt bogatej ofercie kulturalnej, istotna będzie też kolejność zgłoszeń.- 04.07.2025, 16:31
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: NIFC
-
Image
Blokees zostaje wyłącznym partnerem strategicznym wystawy „Podróż światła: 60. rocznica Ultramana”
- 03.07.2025, 14:17
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: PR Newswire
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ