Newsletter

Premiera albumu „Hidden violin” – konferencja z udziałem Janusza Wawrowskiego i mecenasa sztuki - właściciela Stradivariusa

19.11.2018, 15:09aktualizacja: 19.11.2018, 15:09

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Janusz Wawrowski-fot. M. Oliva Soto
Janusz Wawrowski-fot. M. Oliva Soto
WARNER MUSIC POLAND zaprasza na śniadanie prasowe z okazji premiery płyty „Hidden violin” wirtuoza skrzypiec Janusza Wawrowskiego i ogłoszenia fundatora „Polskiego Stradivariusa 1685”. Konferencja prasowa odbędzie się 22 listopada (czwartek) o godz. 12:00 w Studio U22 (Al. Ujazdowskie 22/8 w Warszawie). W programie przedpremierowy odsłuch płyty nagranej na pierwszym w przedwojennej Polsce Stradivariusie. Drogocenny instrument zakupił mecenas sztuki – jeden z najbogatszych Polaków. Na konferencji dowiemy się, kim jest tajemniczy milioner.

Najnowszy album Janusza Wawrowskiego pt. „Hidden violin” to niezwykła płyta, na której Wawrowski prezentuje skrzypce Stradivarius 1865 poprzez arcydzieła polskiej wiolinistyki. W programie znalazły się m.in. kompozycje Wieniawskiego, Karłowicza, Bacewicz, Różyckiego czy porywające fragmenty Harnasiów Szymanowskiego. Skrzypce Stradivariusa, na których gra Wawrowski, prawdopodobnie nigdy wcześniej nie były nagrywane. To sprawia, że po raz pierwszy od czasu ich powstania, brzmienie tego drogocennego instrumentu staje się dostępne szerokiej publiczności.

„Na tę płytę czekaliśmy 333 lata! Ten Stradivarius to znacznie więcej niż wspaniałe skrzypce. To ambasador naszej muzyki na świecie. Jego historia i niesamowite brzmienie budzą zainteresowanie natychmiast, kiedy tylko o nim wspomnę i kiedy tylko się pojawia” – mówi Wawrowski.

W maju 2018 pierwszy w powojennej Polsce Stradivarius trafił w ręce wirtuoza Janusza Wawrowskiego, uznawanego za najwybitniejszego polskiego skrzypka swojej generacji. Ich cena szacowana jest obecnie na ok. 20 milionów złotych. Drogocenny instrument, zakupiony przez polskiego mecenasa sztuki z potrzeby serca i dla uczczenia 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, jest przechowywany w skarbcu i eksponowany na Zamku Królewskim w Warszawie. Dokładnie badania tego 333-letniego instrumentu wykazały, że wszystkie jego elementy są oryginalne i doskonale zachowane. Autentyczność skrzypiec potwierdzają certyfikaty.

Zapraszamy na rozmowę z artystą, prezentację instrumentu oraz spotkanie z mecenasem sztuki, który zakupił Stradivariusa.

Premiera płyty 30 listopada.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 19.11.2018, 15:09
Źródło informacji WARNER MUSIC POLAND
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ