Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Termin zgłoszeń to: 05.11.2020 r.
Autorzy najlepszych przedsięwzięć otrzymają nagrody finansowe i wyróżnienia w formie nagród rzeczowych. Pula nagród wynosi 20000 zł!
„Narodowe Centrum Kultury niezmiennie angażuje się w działania edukacyjno-animacyjne mające na celu wzmocnienie poczucia lokalnej wspólnotowości. W ubiegłym roku na pierwszą edycję konkursu wpłynęło ponad 200 bardzo interesujących zgłoszeń. Pozytywny odzew przekonał nas do kontynuowania tego wartościowego projektu. W lokalnych społecznościach realizowane są ciekawe i budujące inicjatywy, ujawniają się fantastyczni liderzy, którzy wyzwalają społeczno-kulturowe potencjały. Działania, o których mowa, integrują mieszkańców, wzmacniają więzi społeczne, dlatego warto je wspierać i upowszechniać” - mówi prof. Rafał Wiśniewski, dyrektor Narodowego Centrum Kultury.
Jakie projekty i działania można zgłaszać?
Te dotyczące dziedzictwa lokalnego oraz umacniania tożsamości lokalnej, w szczególności związane z niematerialnym dziedzictwem kultury, niematerialnym dziedzictwem związanym z kulturą mniejszości narodowych, etnicznych i religijnych, materialnym dziedzictwem kultury stworzonym przez człowieka, dziedzictwem przyrodniczym, edukacją w kwestii odpowiedzialności obywatelskiej za posiadane dziedzictwo. Projekty mogą mieć różnorodną formę, jednak szczególnie istotny jest w nich nacisk na aspekt edukacyjny i włączający.
Działania powinny być zrealizowane w czasie trzech lat poprzedzających pandemię koronawirusa, tj. w okresie od dnia 15 marca 2017 do 15 marca 2020 roku.
Wnioski oceniane będą w dwóch kategoriach:
1) osób fizycznych i grup nieformalnych;
2) osób prawnych i podmiotów nieposiadających osobowości prawnej.
W 2019 roku odbyła się I edycja konkursu, na którą wpłynęły łącznie 203 zgłoszenia lokalnych działań ze wszystkich województw. Najwięcej zgłoszeń pochodziło z miejscowości do 5 tys. mieszkańców.
Więcej informacji na stronie: https://nck.pl/projekty-kulturalne/projekty/odkryj-swoj-skarb/aktualnosci/edycja-2020
KONTAKT:
Dział Edukacji Kulturalnej NCK
Maksymilian Olenderek
tel. 22 21 00 158
e-mail: molenderek@nck.pl
-
Weronika Warzocha
tel. 22 21 00 145
e-mail: wwarzocha@nck.pl
Źródło informacji: Narodowe Centrum Kultury
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 21.10.2020, 17:02 |
Źródło informacji | Narodowe Centrum Kultury |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
„Played, Worn & Torn Auction” od Julien's powraca do miasta muzyki z legendarną aukcją 20-21 listopada 2024 r.
- 19.11.2024, 15:10
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
-
Image
Saudyjska Komisja Filmowa uroczyście zamyka drugą edycję Konferencji Krytyki Filmowej
- 15.11.2024, 09:08
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Business Wire
-
Image
Te nietypowe znaleziska z lumpeksów zaskoczyły wszystkich
Branża tekstylna stoi w obliczu poważnych wyzwań środowiskowych. Szacuje się, że co roku produkuje się 100 miliardów sztuk odzieży, z czego ogromna część nigdy nie trafia do konsumentów lub jest noszona tylko kilka razy [1]. W ten sposób 92 miliony ton ubrań trafia każdego roku na wysypiska, tworząc toksyczne hałdy na pustyniach czy terenach wiejskich, przyczyniając się do rozwoju zjawiska zwanego „fast fashion”. To ilość, która mogłaby wypełnić… 1,5 miliona ciężarówek.- 14.11.2024, 08:00
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Semcore Sp. z o.o.