Newsletter

Ludzie i kultura

Weekend w Muzeum Fryderyka Chopina

04.06.2021, 08:00aktualizacja: 04.06.2021, 08:00

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

NIFC (1)
NIFC (1)
W najbliższy weekend na gości Muzeum Chopina czeka moc atrakcji: wystawa czasowa, dwa pokazy specjalne oraz aż 4 recitale fortepianowe!

Od 15 maja w Muzeum można oglądać wystawę czasową „Widzę muzykę”, która jest muzealną próbą „sportretowania” twórczości Chopina, podjętą na przykładzie dzieł wyłącznie ze zbiorów Muzeum Chopina. Przedstawia liczne wyobrażenia i inspiracje oraz pokazuje różne podejścia twórców do zagadnienia korespondencji sztuk – w tym artystycznego opracowania odczuwanej przez nich synestezji. Na część wystawy wpływ mają zwiedzający – samodzielnie mogą ułożyć przygotowane przez kuratora plakaty.

W Sali Kompozytor prezentowany jest bezcenny rękopis autografu „Poloneza fis-moll” op. 44 z albumu Jadwigi z Zamoyskich Sapieżyny. Autograf Chopina w albumie księżnej Jadwigi to wklejona pojedyncza karta ze szkicem fragmentu poloneza, skomponowanego w 1841 roku. Pokaz specjalny rękopisu potrwa do 18 lipca. W ekspozytorze na poziomie 1. udostępniono zwiedzającym XIX-wieczną mosiężną żardinierę na kwiaty. Naczynie trafiło do Muzeum Fryderyka Chopina ze zbiorów Towarzystwa im. Fryderyka Chopina w 2008 roku i do tej pory było prezentowane dotychczas jedynie raz. Pokaz ozdobnej wazy będzie miał miejsce do 14 czerwca.

Bilety do Muzeum są dostępne tutaj. Zwiedzanie wystawy czasowej oraz obu pokazów specjalnych jest w cenie biletu wstępu. Muzeum można zwiedzać w godzinach: 11:00-19:00.

W najbliższą sobotę powrócą do Muzeum także recitale fortepianowe: o 17:00 oraz 18:00 recitale zagra Marian Michalski. W niedzielę, także o 17:00 oraz 18:00 koncerty wykona Aleksandra Świgut. Koncert o godz. 17:00 będzie transmitowany na żywo na Facebooku Muzeum Chopina, Instytutu Chopina oraz kanale Chopin Institute-YOUNG TALENTS.

Bilety na recitale są dostępne tutaj. W cenie biletu jest możliwe zwiedzanie ekspozycji stałej, wystawy czasowej oraz pokazów specjalnych.

www.muzeum.nifc.pl

www.nifc.pl

Źródło informacji: NIFC

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 04.06.2021, 08:00
Źródło informacji NIFC
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ