Newsletter

Znamy nazwiska uczestników 2. Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych

14.07.2023, 10:28aktualizacja: 14.07.2023, 10:43

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

NIFC (1)
NIFC (1)
Jury eliminacji do 2. Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych w składzie: Lech Dudzik, Tobias Koch, Janusz Olejniczak, Ewa Pobłocka oraz Wojciech Świtała zakwalifikowało do konkursu głównego 35 osób z 14 krajów. Uczestnicy zostali wyłonieni spośród 84 kandydatów, którzy zgłosili swoje aplikacje.

Najliczniej w konkursie reprezentowane będą Japonia – 10 uczestników, Polska – 6 uczestników oraz Włochy – 4 uczestników.

Po dwie osoby zostały zakwalifikowane z Chin, Korei Południowej, Stanów Zjednoczonych oraz Rosji, zaś po 1 z Australii, Austrii, Francji, Hiszpanii, Kanady, Niemiec i Węgier.

Pełna lista uczestników Konkursu znajduje się na stronie Konkursu.

Druga edycja Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych odbędzie się w dniach 5-15 października 2023 w Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Harmonogram Konkursu, podobnie jak w przypadku pierwszej edycji, przewiduje trzy etapy: pierwszy i drugi to recitale solowe, których repertuar – oprócz dzieł Chopina – będzie obejmował wybrane utwory Johanna Sebastiana Bacha, Wolfganga Amadeusza Mozarta, a także polonezy polskich kompozytorów tworzących w pierwszej połowie XIX wieku.

W trzecim etapie sześciu finalistów wykona wybrane przez siebie utwory Chopina z orkiestrą. Towarzyszyć im będzie {oh!} Orkiestra Martyny Pastuszki.

Pianistów oceniać będzie międzynarodowe jury w składzie Paolo Giacometti, Yves Henry, Tobias Koch, Vaclav Luks, Janusz Olejniczak, Olga Paschenko, Ewa Pobłocka, Andreas Staier oraz Wojciech Światała.

Uczestniczący w konkursie pianiści będą mieli do dyspozycji fortepiany historyczne z kolekcji Instytutu Chopina (Erard z 1838, 1849 i 1855, Pleyel z 1848 i 1854, Broadwood z 1843), kopie instrumentów z epoki oraz instrumenty udostępnione przez zaprzyjaźnione kolekcje europejskie.

Więcej informacji na stronie: https://iccpi.pl/pl/

Źródło informacji: NIFC

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 14.07.2023, 10:28
Źródło informacji NIFC
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii