Pobierz materiał i Publikuj za darmo
MC informuje:
Lubisz działać? Działaj z nami! Wejdź na http://koduj.gov.pl/, dowiedz się czym jest "Cyfrowa majówka" i jak możesz się włączyć. Czekają na Ciebie roboty edukacyjne, warsztaty z programowania dla dzieci i inne atrakcyjne nagrody. Nie zwlekaj! Masz czas do 19 maja!
Sprawa jest bardzo prosta. W "Cyfrowej majówce" chodzi o to, aby możliwie najwięcej osób dowiedziało się (a może i nawet nauczyło), co nam dają cyfrowe technologie i dlaczego warto z nich korzystać. Zależy nam, aby "Cyfrowa majówka" przede wszystkim była dobrą zabawą i fajnym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Chcemy docenić najciekawsze inicjatywy. To na ich organizatorów czekają nagrody.
Wszyscy czujcie się zaproszeni
– To konkurs dla wszystkich. Wszyscy mają równe szanse, by wygrać nagrody. Najważniejsze, by zorganizowali wydarzenie i zgłosili je na stronie koduj.gov.pl – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – Czekamy na zgłoszenia szkół, gmin, ale i pojedynczych, prywatnych osób. Do wspólnego działania zapraszamy Koła Gospodyń Wiejskich, Kluby Seniora, przedszkola, biblioteki, organizacje pożytku publicznego, domy kultury, a nawet strażaków – dodaje szef Ministerstwa Cyfryzacji. Jeśli prowadzisz małą lokalną firmę i chcesz się zaangażować, zapraszamy! Sołtysi i wójtowie również są mile widziani. Nie będziemy dłużej wymieniać – wszyscy czujcie się zaproszeni.
Co zrobić, żeby dołączyć? To też proste.
Krok 1: od 11 do 19 maja 2019 r. zorganizujcie piknik, pogadankę, warsztaty, turniej gier, koncert, przedstawienie, potańcówkę albo inne ciekawe majówkowe wydarzenie! Ważne, żebyście w trakcie spotkania – niezależnie od tego, jaki będzie miało charakter – porozmawiali też o nowoczesnych technologiach, jak z nich korzystać i dlaczego warto. Zaproście znajomych, sąsiadów, uczniów i kogo tylko chcecie.
Krok 2: Zarejestrujcie swój pomysł (najpóźniej do 19 maja) – na stronie www.koduj.gov.pl - w zakładce Cyfrowa Majówka czeka elektroniczny formularz: http://koduj.gov.pl/zglos-inicjatywe/ . Zróbcie to jak najszybciej. Na część wydarzeń chętnie się wybierzemy. Działajcie!
Krok 3: Do 26 maja 2019 r. prześlijcie nam sprawozdanie ze zorganizowanej akcji. Pamiętajcie o zdjęciach, filmach, o wszystkim tym, co – Waszym zdaniem – może nas przekonać, że to właśnie Wy powinniście wygrać. A jest o co walczyć.
Pomysłowość zawsze w cenie
Jak je zdobyć? Zorganizuj imprezę, zarejestruj ją i do 26 maja br. wyślij nam krótkie sprawozdanie. Co będziemy oceniać?
- pomysłowość – czyli kreatywność Waszej inicjatywy. Uruchomcie wyobraźnię, zaszalejcie!
- "cyfrowość" Waszej imprezy – czyli to, co dla nas najważniejsze. Do zagospodarowania są cztery obszary: programowanie dla dzieci, e-usługi administracji, bezpieczeństwo w sieci, jakość życia – czyli szeroko pojęte kompetencje cyfrowe. Im więcej tematów podejmiecie w trakcie inicjatywy, tym większa szansa na nagrodę
- różnorodność grupy – im więcej osób zaangażujecie, zaprosicie, tym lepiej
- materiały promocyjne – róbcie zdjęcia, nagrywajcie filmy, promujcie inicjatywę w lokalnych mediach i inspirujcie innych – im więcej osób usłyszy o Waszej inicjatywie, tym więcej osób może złapać cyfrowego bakcyla lub dowiedzieć się czegoś nowego o cyfrowym świecie
A oto co można wygrać:
I miejsce: 10 nagród, gdzie każda z dziesięciu nagród to:
- 1 bon na warsztaty z programowania dla grupy dzieci z klas 1-6 szkoły podstawowej
- 1 robot edukacyjny
- dodatkowo dla najlepszych 3 laureatów: 1 zestaw gadżetów promocyjnych od partnerów, 1 gra Cody Roby oraz 1 głośnik bezprzewodowy
II miejsce: 7 nagród, gdzie każda z siedmiu nagród to:
- 1 robot edukacyjny
- 1 zestaw gadżetów promocyjnych od partnerów oraz
- 1 gra Cody Roby
III miejsce: 8 nagród, gdzie każda z ośmiu nagród obejmuje 1 robot edukacyjny.
Najpóźniej do 10 czerwca 2019 r. wyłonimy organizatorów najciekawszych inicjatyw, którzy zdobędą nagrody.
Warto się postarać!
Nagrody ufundowali nasi partnerzy: Centralny Ośrodek Informatyki i Instytut Łączności – Państwowy Instytut Badawczy oraz sponsorzy: ALSTOR Sp.j. (Sphero), EduSense Sp. z o.o., portal edukacyjny Multimedia w szkole (firma ViDiS SA), LOFI Sp. z o.o., MASF DISTRIBUTION Anna Steć (Alilo), Wonder Polska Sp. z o.o. Sp. K. Wśród partnerów znajduje się też Centrum Projektów Polska Cyfrowa, które wspiera promocję inicjatywy.
Warsztaty programowania są ufundowane w ramach projektu "Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechnienia korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych" realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji i Państwowy Instytut Badawczy NASK.
Potrzebujesz więcej informacji? Wejdź na www.koduj.gov.pl – na tej stronie znajdziecie formularz zgłoszeniowy, a także Regulamin konkursu i materiały promocyjne: plakat i instrukcję, jak zrobić majówkę!
- śledźcie też stronę www.gov.pl/cyfryzacja, na której znajdziecie aktualne informacje o naszym konkursie
- zaglądajcie na media społecznościowe Ministerstwa Cyfryzacji i NASK
- jeśli macie jakiekolwiek pytania, piszcie na adres programowanie@mc.gov.pl
Zapraszamy do wspólnej zabawy!
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)
kom/ dma/ wus/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 29.04.2019, 19:38 |
Źródło informacji | MC |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |