Newsletter

MC: Wystartował internetowy Klub Młodego Programisty! (komunikat)

22.05.2020, 17:44aktualizacja: 22.05.2020, 17:44

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MC informuje:

Liczba uczestników pierwszych warsztatów Klubu Młodego Programisty online mówi sama za siebie. W premierowych zajęciach wzięło udział ponad 5000 dzieci i rodziców! Transmisję lekcji wyświetliło do tej pory ponad 10 000 osób. Czyli mamy sukces!

Zainteresowanie naszymi warsztatami online z podstaw programowania okazało się tak duże, że otworzyliśmy je dla wszystkich ciekawych naszej propozycji. Postanowiliśmy prowadzić je w formie streamingu na portalu Facebook. Wszystko po to, by liczba uczestników nie musiała być ograniczona. Podjęliśmy tę decyzję widząc, ile osób rejestruje się na zajęcia…

Ponad 20 000 zgłoszeń

W ciągu zaledwie doby od rozpoczęcia rejestracji na warsztaty osiągnęliśmy zakładany cel – 1000 uczestników dla jednej grupy wiekowej. Każdy następny dzień przynosił kolejne setki i tysiące zgłoszeń, co było miłym zaskoczeniem, ale też dużym wyzwaniem. W ciągu 10 dni na warsztaty zarejestrowało się prawie 22 tysiące dzieci i ich rodziców. Formularz rejestracji na zajęcia dla klas 1-3 wypełniło 12 596 osób, a na warsztaty dla klas 4-6 - 9359.

Widząc takie zainteresowanie postanowiliśmy wyjść naprzeciw Waszym oczekiwaniom i transmitować zajęcia na naszym fanpage'u na Facebooku. Dla wszystkich, bez limitu uczestników i bez konieczności zakładania konta.

- Zainteresowanie zajęciami w internetowej edycji Klubu Młodego Programisty raz jeszcze pokazały, że dzieciaki i rodzice czekają na takie aktywności. Szczęście w nieszczęściu polega na tym, że choć - z uwagi na pandemię - nie możemy spotykać się stacjonarnie, możemy uczyć się w sieci i to w dużo większej grupie - mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. - Dzięki internetowi w naszych zajęciach online wzięło udział kilkaset razy więcej uczestników, niż pomieściłyby nasze sale warsztatowe – dodaje szef MC.

Transmisję pierwszych warsztatów dla klas 1-3 obejrzało ponad 11 000 osób, a dla klas 4-6 – niemal 10 tysięcy. A to dopiero początek!

Razem w klubie

Jeśli trochę żałujecie, że nie wzięliście udziału w naszych zajęciach, nie przejmujcie się. Możecie to nadrobić i do nas dołączyć. Za nami dopiero pierwsze warsztaty, a na cały cykl składa się 10 spotkań, które odbywają się:

- w każdy wtorek, w godz. 17.30-18.30, dla uczniów klas 1-3,

- w każdą środę, w godz. 17.30-18.30, dla uczniów klas 4-6.

Nigdzie nie musicie iść, zapraszamy bezpośrednio na transmisję wideo na naszym fanpage'u na Facebooku.

Widzimy się co tydzień o tej samej porze, w tym samym miejscu, jeszcze przez 9 tygodni, zgodnie z harmonogramem dostępnym na www.klubmlodegoprogramisty. Nie musicie mieć konta w mediach społecznościowych, aby uczestniczyć w zajęciach – relacja z warsztatów jest dostępna dla wszystkich. Wystarczy kliknąć w podany link.

Jeśli nie braliście udziału w pierwszych warsztatach lub z jakiegoś powodu nie możecie wziąć udziału w którymś spotkaniu z cyklu, pamiętajcie, że nagrania z warsztatów możecie odtworzyć - w dogodnym dla Was czasie - na naszym kanale YouTube i na profilu KMP na Facebooku.

Nagrania z pierwszych warsztatów są już dostępne!

Chcesz wiedzieć więcej? Śledź nas w mediach społecznościowych i zaglądaj na www.koduj.gov.pl

O projekcie

Projekt „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych” realizowany jest przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK. Kampanie mają na celu promowanie wykorzystywania technologii w codziennym życiu przez osoby w różnym wieku, przełamywanie barier z tym związanych oraz wzrost cyfrowych kompetencji społeczeństwa. Projekt obejmuje cztery obszary: jakość życia, e-usługi publiczne, bezpieczeństwo w sieci i programowanie. Każde warsztaty są nagrywane, więc do społeczności Klubu Młodego Programisty dołączyć można w każdym momencie.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ jml/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 22.05.2020, 17:44
Źródło informacji MC
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ