Newsletter

Nauka i technologie

377 wystawców z 17 krajów, setki ekspertów, tysiące gości - w Poznaniu trwają Targi DREMA

15.09.2022, 14:56aktualizacja: 13.10.2022, 10:11

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. PAP MediaRoom - kadr z filmu
Fot. PAP MediaRoom - kadr z filmu
Targi DREMA to najważniejsze i najbardziej prestiżowe spotkanie przemysłu drzewnego i meblarskiego w Polsce i tej części Europy. Do piątku 16 września, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, przedstawiciele zarówno czołowych, globalnych marek, jak i małych oraz średnich przedsiębiorstw dyskutują o najważniejszych wyzwaniach stojących przed tą kluczową dla polskiej gospodarki branżą.

„Po dwóch latach pandemii frekwencja rzeczywiście bardzo pozytywnie nas zaskoczyła. Do stolicy Wielkopolski zjechali przedstawiciele branży drzewnej i meblarskiej oraz ich partnerzy biznesowi i klienci z całego świata” - zauważa Andrzej Półrolniczak, dyrektor Targów DREMA , prezes zarządu Stowarzyszenia Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi do Obróbki Drewna DROMA.

Ekspert dodaje, że obok niezliczonej ilości wystaw, stoisk, robotów i maszyn na szczególną uwagę podczas tegorocznych Targów DREMA zasługuje ekspozycja zorganizowana w ramach projektu „DREMA Dzieciom dla Ukrainy”.

„Jest to faktycznie zminiaturyzowana i całkowicie zrobotyzowana fabryka, pracująca na oczach gości naszych Targów. Podczas wydarzenia wyprodukują one sto kompletów mebli dziecięcych, które następnie przekażemy do domów dziecka na Ukrainie” - tłumaczy Andrzej Półrolniczak.

Targi DREMA jako jedyne wydarzenie w Polsce są obecne na liście 14 światowych wystaw dedykowanych przemysłowi obróbki drewna, oficjalnie popieranych przez Europejską Federację Producentów Maszyn do Obróbki Drewna EUMABOIS. Według najnowszych danych instytucji targowych, wystawa plasuje się na piątym miejscu w rankingu najważniejszych światowych ekspozycji, tuż obok niemieckich LIGNA, włoskich XYLEXPO, amerykańskich IWF Atlanta oraz chińskich WMF Shanghai.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 15.09.2022, 14:56
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.