Newsletter

Nauka i technologie

9. Noc w Instytucie Lotnictwa

25.09.2018, 11:28aktualizacja: 25.09.2018, 11:28

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

F 16 - fot. Sławomir Krajniewski
F 16 - fot. Sławomir Krajniewski
Ponad 20 statków powietrznych, w tym myśliwiec F-16 oraz śmigłowce wojskowe i cywilne, spotkanie z Mirosławem Hermaszewskim, prelekcja i wystawa zdjęć Sławomira Krajniewskiego, panel dyskusyjny z udziałem kobiet związanych z lotnictwem - to tylko niektóre ze 130 atrakcji 9. Nocy w Instytucie Lotnictwa, która odbędzie się w piątek, 12 października 2018, w godz. 17-23 w al. Krakowskiej 110/114 w Warszawie.

Do Instytutu Lotnictwa zawitają: F-16, CASA C-295M, M-28B/PT Bryza, Antonow An-28TD, AT3, Cessna 172, Aviat Husky, An-2, TS-11 Iskra, Kukułka, Extra 330LX oraz samoloty zabytkowe. Dodatkową atrakcją będzie F-16 Tiger Demo Car ustawiony tuż obok „Jastrzębia”. Wśród śmigłowców pojawi się W-3WA Sokół SAR, Mi-2, Mi-8, Mi-17, dwa śmigłowce Robinson 44, Sikorsky/Schweizer 333 oraz śmigłowiec policyjny.

Gwiazdą wieczoru będzie Mirosław Hermaszewski, który opowie o swojej kosmicznej przygodzie. O fotografii lotniczej opowie niekwestionowany autorytet w tej dziedzinie - Sławomir „Hesja” Krajniewski.

Podczas tegorocznej edycji odbędzie się panel dyskusyjny z udziałem wyjątkowych kobiet związanych z lotnictwem: kpt Adelajdą Szarzec-Tragarz, pilot w LOT, kpt nawigator Patrycją Balcerowską z 12. BBSP w Mirosławcu, por. pil. Katarzyną Tomiak-Siemieniewicz z 22. BLT w Malborku, por. pil. Mariolą Andrasik z 49. BL w Pruszczu Gdańskim, inż. Dorotą Dorn-Okoń z GE Aviation, stewardesą Olgą Buławą z LOT, spadochroniarką Barbarą Węgrzyn ze Skydiving. Spotkanie poprowadzi Katarzyna Hadała, redaktor bloga Lotnicze Podkarpackie.

Gości przyciągną konkursy, interaktywne gry i zabawy, sokoły strzegące lotnisk, eksponaty Muzeum 303, Orkiestra Wojskowa z Dęblina, symulatory lotu, wirtualnej rzeczywistości, żyroskopy, wozy strażackie i pokaz ratownictwa drogowego.

Fani militariów będą mogli skorzystać ze strzelnicy ASG oraz zapoznać się ze sprzętem antyterrorystów i wyposażeniem grup rekonstrukcyjnych.

Swoje laboratoria otworzy Instytut Lotnictwa. Będzie można zobaczyć tunele aerodynamiczne, rakietę „Bursztyn”, bezzałogowce oraz silniki lotnicze. W trakcie Nocy odbędzie się EDC Hackathon 2018 - Flight Simulator.

Na odwiedzających będą czekać drobne upominki, muzyka klubowa, niezwykłe oświetlenie oraz grill.

Pełna lista atrakcji: www.nocwinstytucielotnictwa.pl/atrakcje.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 25.09.2018, 11:28
Źródło informacji Instytut Lotnictwa
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.