Newsletter

Nauka i technologie

AMP Robotics i Agrex-Eco uruchamiają w Polsce centrum demonstracyjne recyklingu wykorzystujące SI

13.10.2021, 11:14aktualizacja: 13.10.2021, 11:19

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. Business Wire/AMP Robotics Corp.
Fot. Business Wire/AMP Robotics Corp.
Przedsiębiorstwa podejmują współpracę w celu obniżenia kosztów recyklingu i poprawy odzysku materiałów w Europie dzięki sztucznej inteligencji i automatyzacji.

DENVER--(BUSINESS WIRE)-- AMP Robotics Corp. („AMP”), światowy pionier w dziedzinie sztucznej inteligencji, robotyki i infrastruktury dla branży recyklingu i utylizacji odpadów, rozszerza swoją działalność w Europie, oddając do użytku obiekt demonstracyjny w zakładach SIGMA SA w Lublinie. Zakład jest dostępny dla firm zajmujących się recyklingiem i gospodarką odpadami z całej Europy, które mogą przetwarzać swoje produkty przy użyciu jednego z systemów robotycznych AMP sterowanych sztuczną inteligencją w celu identyfikacji różnych rodzajów papieru, tworzyw sztucznych i metali do sortowania.

Niniejsza informacja prasowa zawiera multimedia. Pełna treść dostępna pod linkiem: https://www.businesswire.com/news/home/20211012006267/en/.

Firma AMP mianowała Agrex-Eco, dostawcę kompleksowych usług dla przemysłu odpadowego, swoim oficjalnym dystrybutorem dla klientów w Polsce. Agrex-Eco, obchodząca 30-lecie działalności, oferuje konsultacje w zakresie projektowania i instalacji oraz szkolenia i wsparcie techniczne, a także współpracuje z wiodącymi producentami sprzętu w całej Europie.

„Otwarcie centrum demonstracyjnego w Lublinie we współpracy z firmą Agrex-Eco i jej wieloletnim partnerem SIGMA jest kolejnym przełomowym momentem w procesie rozszerzania naszej obecności w Europie - powiedział Gary Ashburner, dyrektor generalny AMP Robotics na Europę. - Jesteśmy wzajemnie zaangażowani w obniżanie kosztów recyklingu i poprawę odzysku materiałów i z niecierpliwością wyczekujemy otwarcia drzwi dla społeczności zajmującej się odpadami i recyklingiem, aby pokazać, w jaki sposób nasze systemy, zasilane największym w branży zbiorem danych SI, mogą przeobrazić ich działania”.

Firma AMP zainstalowała swój pierwszy zrobotyzowany system sortowania w Europie pod koniec 2020 roku. Od czasu ogłoszenia w lipcu partnerstwa z REP-TEC Advanced Technologies dla klientów w Wielkiej Brytanii i Irlandii oraz pierwszej instalacji na wyspach z Recyco, zespół AMP w Europie powiększył się o wsparcie sprzedaży, szkolenia i inne usługi, niezależnie od bezpośredniego personelu handlowego.

„W Europie obserwujemy silne dążenie do wdrażania rozwiązań z zakresu SI i automatyzacji w celu wydajniejszego przetwarzania materiałów, przy czym AMP jest zdecydowanym liderem tej tendencji - powiedział Jacek Zawadzki, prezes Agrex-Eco. - Robot, który zainstalowaliśmy w zakładzie referencyjnym SIGMA, oferuje przyszłym klientom i innym zainteresowanym osobom doskonały wgląd w system, który zmienia ekonomikę branży”.

AMP i Agrex-Eco wystawiają się na targach POLECO 2021, które odbędą się w dniach 13-15 października, na stoisku 88, w hali 5. AMP zdobyła dwa Złote Medale na targach POLECO 2020 za swoje inteligentne systemy robotyki. W celu dalszej eksploracji rynku AMP aktywnie poszukuje możliwości nawiązania dodatkowych relacji partnerskich z dystrybutorami w Austrii, Francji, Niemczech, Holandii i Szwajcarii.

AMP Robotics™ Corp.

AMP Robotics modernizuje światową infrastrukturę recyklingu poprzez zastosowanie sztucznej inteligencji i automatyzacji w celu zwiększenia wskaźników recyklingu i ekonomicznego odzyskiwania surowców wtórnych wykorzystywanych jako surowce w globalnym łańcuchu dostaw. System szybkiej robotyki AMP Cortex™ automatyzuje identyfikację i sortowanie surowców wtórnych z mieszanych strumieni materiałów. Platforma SI AMP Neuron™ nieustannie szkoli się, rozpoznając różne kolory, tekstury, kształty, rozmiary, wzory, a nawet etykiety marek w celu identyfikacji materiałów i możliwości ich recyklingu. Następnie Neuron kieruje robotami, które wybierają i umieszczają materiały przeznaczone do recyklingu. Urządzenie zostało zaprojektowane do pracy w trybie 24/7, zapewniając przy tym nadzwyczajną szybkość i wysoką dokładność. AMP Clarity™ udostępnia dane i charakterystykę materiałów, które są wychwytywane i pomijane, pomagając firmom recyklingowym i producentom w maksymalizacji odzysku. Dzięki wdrożeniom w Ameryce Północnej, Azji i Europie, technologia AMP odzyskuje surowce wtórne ze zbiórek komunalnych, cenne surowce ze złomu elektronicznego oraz wysokowartościowe materiały z gruzu budowlanego i rozbiórkowego.

Agrex-Eco

Agrex-Eco Sp. z o.o. jest rodzinnym przedsiębiorstwem działającym w Polsce jako dostawca stacjonarnych i mobilnych maszyn, technologii, rozwiązań w zakresie recyklingu przemysłowego oraz usług dla branży gospodarki odpadami, reprezentującym wiodących producentów europejskich oraz AMP Robotics z USA. W ciągu ostatnich 10 lat Agrex-Eco sprzedała i zainstalowała ponad 330 maszyn w całej Polsce. Firma, z 30-letnią historią, jest dobrze znana w Polsce i plasuje się w pierwszej trójce wiodących dystrybutorów na rynku.

Wersja źródłowa na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20211012006267/en/.

Źródło: AMP Robotics Corp.

KONTAKT:

Carling Spelhaug

e-mail: carling@amprobotics.com

Źródło informacji: Business Wire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 13.10.2021, 11:14
Źródło informacji Business Wire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ