Newsletter

Nauka i technologie

Anna Grodzka o klimacie

16.03.2015, 14:59aktualizacja: 16.03.2015, 14:59

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Baner
Baner
Z okazji inauguracji trzeciej edycji konkursu "Dziennikarze dla klimatu" zapraszamy na konferencję prasową, która odbędzie się 25 marca o godzinie 11.00 w siedzibie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (Warszawa, ul. Foksal 3/5).

Udział w konferencji zapowiedzieli:

- Janusz Ostapiuk - podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska,

- prof. dr hab. inż. Maciej Nowicki - b. minister środowiska, przewodniczy jury konkursu,

- Anna Grodzka - posłanka na Sejm, przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu Zrównoważonego Rozwoju Społecznego "Społeczeństwo FAIR",

- Tomasz Chruszczow - przewodniczący Grupy Roboczej ds. Międzynarodowych Problemów Środowiska w sprawie Zmian Klimatu, radca ministra środowiska,

- dr Andrzej Kassenberg - Instytut na rzecz Ekorozwoju, juror.

Celem konkursu, jest kształtowanie w społeczeństwie świadomości na temat konsekwencji, jakie niosą zmiany klimatu zarówno w gospodarce, środowisku przyrodniczy, jak i w życiu każdego z nas. Konsekwencje - negatywne dostrzegamy już dzisiaj, i można spodziewać się ich w przyszłości, o ile wszystkie kraje nie podejmą skutecznej polityki ochrony klimatu. Wzrost atmosferycznego stężenia dwutlenku węgla przekłada się na bardziej ekstremalne krótko- jak i długookresowe fale upałów i susze, intensywne opady, powodzie i tropikalne cyklony, ryzyko pożarów lasów, szkody na wybrzeżach spowodowane wzrostem poziomu mórz. Przyszłe zmiany klimatu także odbiją się niekorzystnie na zdrowiu ludzi. Oczekuje się, że w Paryżu w grudniu br. zostanie zawarte porozumienie klimatyczne, które miałoby zacząć obowiązywać po 2020 roku i zastąpić protokół z Kioto.

Konkurs ma za zadanie wyróżnić utwory dziennikarzy związane z w tematyką klimatu, promujące nowatorskie technologie mające istotny wpływ na przeciwdziałanie niekorzystnym zjawiskom klimatycznym. W sposób przystępny i zrozumiały (ale niebanalny) uświadamiać, że także nasze codzienne działania mogą przyczynić się do ograniczenia zagrożenia wywołanego efektem cieplarnianym.

Zasady konkursu zostały ujęte w regulaminie. Regulamin ustala warunki organizacji konkursu, wyłonienia laureatów oraz określa działania Komisji Konkursowej przyznającej nagrody.

Organizatorem konkursu jest Klub Publicystów Ochrony Środowiska EKOS przy ZG Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Partnerem Konkursu - Deutsche Bundesstiftung Umwelt (Niemiecka Fundacja Federalna Środowisko).

Po konferencji zapraszamy na lunch.

Więcej informacji:

www.dziennikarzedlaklimatu.pl

www.ekos.org.pl

Materiał na zlecenie: MAXPRESS Paweł Wójcik i Jacek Zyśk

KONTAKT:

e-mail: biuro@dziennikarzedlaklimatu.pl

tel. kom. +48 515 111 490

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 16.03.2015, 14:59
Źródło informacji Klub Publicystów Ochrony Środowiska EKOS
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Pozostałe z kategorii

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ