Newsletter

Nauka i technologie

Arbitraż w IT - startuje nowy projekt

21.04.2022, 10:07aktualizacja: 21.04.2022, 10:13

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Rusza projekt „Arbitraż w IT”, czyli cykl spotkań promujących arbitraż jako sprawne narzędzie rozstrzygania sporów technologicznych. To wspólna inicjatywa Sądu Arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarczej i Kancelarii Maruta Wachta.

Arbitraż bywa postrzegany jako skomplikowana forma rozstrzygania sporów, dostępna dla wąskiego grona „wtajemniczonych”. Wciąż decyduje się na niego stosunkowo niewiele podmiotów – a szkoda, bo zalet arbitrażu jest wiele. Dlatego największy polski Sąd Arbitrażowy i kancelaria będąca liderem w zakresie prawa nowych technologii łączą siły, stawiając sobie za cel upowszechnienie arbitrażu w środowisku IT.

Czy dobra umowa IT może przeciwdziałać sporom? Czy spór może być traktowany jak projekt? Czy arbitraż może być zwinny? Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci podczas spotkań, z których pierwsze odbędzie się już 26 kwietnia w siedzibie KIG. Darmowe zapisy poniżej, liczba miejsc jest ograniczona.

Zapisy: https://maruta.pl/event/arbitraz-w-it/

„Poprzez spotkania chcielibyśmy zwiększyć świadomość przedsiębiorców i prawników działających z obszaru IT w zakresie arbitrażu, wiele osób nie zdaje sobie bowiem sprawy, że jest to narzędzie wspierające relacje biznesowe świetnie pasujące do projektowego systemu pracy stosowanego w biznesie nowoczesnych technologii” - powiedział mec. Marek Furtek, przewodniczący Rady Arbitrażowej w Sądzie Arbitrażowym przy Krajowej Izbie Gospodarczej.

W spotkaniach wezmą udział tacy eksperci jak m.in.: Marcin Maruta, Marek Furtek, Agnieszka Durlik , Wojciech Jarosiński, Piotr Jakubowski, Rafał Morek czy Sebastian Jaworski. Dodatkowo po każdym spotkaniu na dedykowanej platformie zostaną opublikowane materiały merytoryczne, w tym: lista kontrolna zdrowego kontraktu IT, symulacja kosztu i czasu prowadzenia sporu arbitrażowego czy zestawienie dopuszczalnych czynności w sądzie arbitrażowym w stosunku do sądu powszechnego.

„Jako Kancelaria znamy się na nowych technologiach i umiemy rozwiązywać problemy naszych klientów z branży IT. Uważamy, że arbitraż to właściwe narzędzie do rozwiązywania sporów technologicznych. Teraz łączymy siły z Sądem Arbitrażowym przy Krajowej Izbie Gospodarczej, organizując cykl spotkań, podczas których podzielimy się naszym know-how” – powiedział mec. Wojciech Jarosiński, partner w Kancelarii Maruta Wachta.

Źródło informacji: Kancelaria Maruta Wachta

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 21.04.2022, 10:07
Źródło informacji Kancelaria Maruta Wachta
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ