Newsletter

Nauka i technologie

Arena zapowiada współpracę z AMD

03.04.2024, 16:52aktualizacja: 03.04.2024, 16:56

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/Arena
PR Newswire/Arena
Spółki AMD i Arena zwiększają skalę wdrożenia pierwszego rozwiązania testowego SI służącego do optymalizacji wydajności układów GPU nowej generacji.

NOWY JORK, 3 kwietnia 2024 r. /PRNewswire/ -- Firma Arena, twórca specjalistycznych modeli opartych na sztucznej inteligencji, poinformowała dziś o nawiązaniu współpracy w celu skalowania wdrożenia przez AMD Arena Atlas, pierwszego na świecie produktu do testowania i optymalizacji SI na potrzeby najnowszej technologii półprzewodników w węzłach procesowych.

Na przestrzeni 2023 roku zespoły AMD i Arena przeprowadziły pilotaż oprogramowania Atlas służącego do testowania i optymalizacji procesorów graficznych AMD RadeonTM. Dzięki szybkiej i autonomicznej identyfikacji optymalizacji mocy i wydajności inżynierowie AMD mogą skoncentrować się na innych zadaniach, zwiększając produktywność i przyspieszając rozwój produktów. Oprogramowanie Atlas dodaje technologię SI do procesu konfiguracji i testowania półprzewodników, umożliwiając tworzenie udoskonalonych i szybszych urządzeń dla konsumentów i specjalistów.

Oprogramowanie Atlas jest w stanie wykorzystać dane multimodalne wykraczające poza standardowy tekst i wideo - takie jak krzywe mocy, profile termiczne i strumieniowe wideo HD - w celu pełniejszego zrozumienia zachowania złożonego układu GPU. To z kolei przekłada się na możliwość autonomicznego testowania i dostrajania, zmniejszając obłożenie pracą inżynierów i wspomagając przyspieszenie niektórych aspektów harmonogramów nowych produktów.

„To, co udało nam się udowodnić dzięki testowaniu systemu Atlas, to dopiero początek - powiedział Pratap Ranade, współzałożyciel i dyrektor generalny firmy Arena. - W przyszłości Atlas będzie również w stanie pomóc w debugowaniu, analizie przyczyn źródłowych, a ostatecznie w projektowaniu doskonalszych chipów i innych skomplikowanych układów elektronicznych”.

„Poza zapewnieniem naszym klientom najnowszych możliwości wykorzystania pełnej mocy sztucznej inteligencji w ich firmach i branżach, dążymy do wykorzystania zaawansowanych technologii SI wewnętrznie w celu usprawnienia procesów i ostatecznie dostarczania lepszych rozwiązań - skomentował Andrej Zdravkovic, starszy wiceprezes i dyrektor ds. oprogramowania w AMD. - Atlas pozwala na maksymalne usprawnienie ręcznego i długotrwałego procesu konfigurowania i testowania dzisiejszych złożonych technologii GPU, zapewniając naszym specjalistom przewagę w zakresie optymalizacji produktów nowej generacji”.

Arena AI

Spółka Arena, założona w 2019 r. z siedzibą w Nowym Jorku, jest przekonana, że istnieją lepsze sposoby na tworzenie i sprzedawanie produktów i usług. Z wykorzystaniem charakterystycznych dla poszczególnych branż multimodalnych modeli opartych na SI, produkty Arena przeznaczone do zaawansowanej produkcji oraz dla marek konsumenckich i dystrybutorów są wdrażane na skalę ogólnoświatową w największych na świecie firmach z listy Fortune 500.

Firmę wspierają takie podmioty jak Initialized Capital, Goldcrest Capital, Founders Fund, Fifth Down Capital, Garuda Ventures oraz aniołowie biznesu, w tym Peter Thiel, Michael Seibel, generał David Petraeus, Qasar Younis i inni.

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/2378053/ArenaLogo_10x_Logo.jpg 

Źródło: Arena

KONTAKT

Alison Wawrzynek

e-mail: alison@arena-ai.com 

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 03.04.2024, 16:52
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ