Newsletter

Nauka i technologie

Blindtouch - pierwszy na świecie aparat fotograficzny dla niewidomych

10.01.2018, 09:59aktualizacja: 10.01.2018, 09:59

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Blindtouch camera-and-base-unit
Blindtouch camera-and-base-unit

Bielsko-Biała, Polska: Dzisiaj Robot Manufacture, młody start-up specjalizujący się w nowych technologiach dla osób z niepełnosprawnością, zaprezentował Blindtouch - pierwszy na świecie działający prototyp aparatu fotograficznego dla osób niewidomych. Urządzenie jest proste w obsłudze i pozwala wykonać zdjęcie, a następnie “zobaczyć” je za pomocą dotyku. Zestaw składa się z dwóch w pełni mobilnych urządzeń: aparatu fotograficznego oraz stacji bazowej, na której zdjęcia przedstawiane są za pomocą trójwymiarowej matrycy wysuwanych pinów. Blindtouch umożliwia też wyświetlanie tekstu zapisanego alfabetem Braille’a.

Robot Manufacture wierzy, że Blindtouch może pomóc osobom niewidomym. W kolejnym etapie rozwoju planuje się również utworzenie internetowego portalu dla osób niewidomych, na którym użytkownicy Blindtouch’a będą mieli możliwość udostępniania i wymiany swoich zdjęć.

Pomysłodawca projektu Piotr Cybulski powiedział: „Uważam, że w dobie tak dynamicznie rozwijającej się technologii powinniśmy częściej projektować urządzenia mobilne dla osób z niepełnosprawnościami. Chcę, aby rozwój techniki służył tym, którzy tego bardzo potrzebują”.

Jak twierdzi Cybulski, Blindtouch ma nie tylko służyć osobom niewidomym w ich codziennym życiu, ma pomóc także w doświadczaniu piękna sztuki czy architektury. „Wyobrażam sobie, że osoba niewidoma samodzielnie robi zdjęcie wieży Eiffla i w tej samej chwili może “zobaczyć” jej zarys, dotykając matrycy pinów. Taki jest właśnie nasz cel. Chcemy, aby niewidomi doświadczali piękna tu i teraz”.

Obecnie Blindtouch jest w fazie prototypowej. Finalny produkt Robot Manufacture chce przygotować po przeprowadzeniu kampanii crowdfundingowej, która ma wystartować wkrótce. Dzięki niej firma chce zdobyć fundusze na przygotowanie produkcyjnej wersji urządzenia.

Media:

Zdjęcia - http://robotmanufacture.com/images/Images-of-Blindtouch.zip

Wideo - http://robotmanufacture.com/videos/blindtouch_pl.mp4

Po dodatkowe informacje zapraszamy do kontaktu pod poniższym adresem:

Piotr Cybulski

Robot Manufacture

http://robotmanufacture.com/pl

tel. kom. +48 503 156 041

e-mail: contact@robotmanufacture.com

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 10.01.2018, 09:59
Źródło informacji Robot Manufacture
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii