Newsletter

Nauka i technologie

China Aerospace Science and Industry Corporation Limited (CASIC) opublikowała system operacyjny INDICS-OS oraz przemysłowy mózg cyfrowy

17.06.2022, 10:43aktualizacja: 17.06.2022, 11:26

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

CASICloud - Wydany system operacyjny INDICS-OS z funkcjami "Sześć w jednym"
CASICloud - Wydany system operacyjny INDICS-OS z funkcjami "Sześć w jednym"
Dnia 15 czerwca 2022 r. Światowa Konferencja Internetu Przemysłowego w 2022 r. zatytułowana „Innowacja i rozwój przemysłowego Internetu: Aby wspólnie budować nową przyszłość cyfrowej gospodarki”, została otwarta w chmurze i oferuje branżowe wystąpienia gości specjalnych: pracowników Chińskiej Akademii Inżynierii - Wu Hequan, Li Bohu, Liu Yunjie, Gaowen oraz Yeiyiyin; zagranicznego pracownika Chinese Academy of Engineering (CAE) oraz niemieckiej German Academy of Science and Engineering (GASE) - Otto Heinrich Herzog, pracownika niemieckiej German Academy of Science and Engineering (GASE) - Ge Xingfu, którzy wygłosili główne przemówienia.

Na spotkaniu została przedstawiona nowa generacja platformy połączeń przemysłowych "Chip" - system operacyjny INDICS-OS. INDICS-OS to system operacyjny nowej generacji z otwartą analizą i współpracą w chmurze. Jest to złącze zasobów przemysłowych, narzędzie do zarządzania danymi przemysłowymi i akcelerator rozwoju aplikacji w erze gospodarki cyfrowej. INDICS-OS może zapewnić szybkie połączenie maszyn i świata cyfrowego, realizować pobieranie i integrację zasobów cyfrowych oraz wykonywać jednostopniowy rozwój aplikacji przemysłowych w postaci cyfrowej linii bliźniaczej + cyfrowej linii głównej. INDICS-OS posiada cechy "sześciu danych pełnych": pełne, otwarte połączenie zasobów przemysłowych; pełna, wzajemnie połączona cyfrowa konstrukcja dwóch aplikacji; pełna topologia elastycznej architektury wdrażania hybrydowych chmur; pełna niezależność możliwości usług produktów; pełna gama zintegrowanych zestawów narzędzi rozwojowych, pełna ekologia i pełna inicjacja partnerów.

W tym samym czasie na konferencji przedstawiono również Cyfrowy mózg przemysłowy - cyfrowe narzędzie przemysłowe. Cyfrowy mózg przemysłowy to inteligentny produkt do analizy przemysłowej i zarządzania, którego celem jest utrzymanie bezpieczeństwa i stabilności łańcucha dostaw przemysłowych oraz wspieranie budowy nowoczesnego systemu przemysłowego. Produkt ten posiada trzy podstawowe zalety: system metod ekonomii przemysłowej, który nadąża za zmianami w czasie; kompleksowe i szczegółowe zasoby dużych ilości danych przemysłowych; nową generację technologii cyfrowej, która jest niezależna i możliwa do kontrolowania. Cyfrowy mózg przemysłowy CASICloud został zastosowany już w wielu krajowych ministerstwach i komisjach, rządach lokalnych, przez właścicieli sieci i przedsiębiorstwa prowadzące sieci. W znacznym stopniu przyczynia się do optymalizacji przemysłowego układu kapitału państwowego, służy centralnym przedsiębiorstwom państwowym w przyspieszaniu budowy nowoczesnych liderów łańcucha przemysłowego oraz odgrywa rolę głównego wsparcia i finansowania; tworzy mapę łańcucha przemysłu gospodarki cyfrowej i łańcucha innowacji obejmującą ponad 700 podsektorów we wszystkich prowincjach i miastach w całym kraju, a także zapewnia pomoc w podejmowaniu decyzji naukowych przez przemysł gospodarki cyfrowej w Ministerstwie Nauki i Technologii oraz w Krajowej Komisji Rozwoju i Reform; zapewnia również pomoc w budowaniu nowoczesnego systemu przemysłowego i promowaniu skoordynowanego rozwoju Pekin-Tianjin-Hebei.

Od pierwszego przemysłowego forum internetowego w 2017 r. do Światowej Konferencji Internetowej w 2022 r. - wydarzenie to odbyło się już sześć razy. Jako pierwsza na świecie partia i pierwsza chińska platforma przemysłowej internetowej usługi publicznej, platforma CASICloud stworzona przez China Aerospace Science and Industry Corporation Limited (CASIC) również stale się unowocześnia i przekształca. Oferuje wiodące w branży możliwości w zakresie usług inżynieryjnych systemów, takich jak międzybranżowe i międzydomenowe, doskonałe możliwości integracji i innowacji w zakresie technologii produkcji i technologii informatycznych, bezpieczne i kontrolowane możliwości przemysłowych usług internetowych, doskonałą ekologię platform i możliwości wsparcia usług publicznych. Plan rozwoju budowy światowej klasy przemysłowej platformy internetowej staje się coraz jaśniejszy i jaśniejszy.

KONTAKT:

Chen Shuo

tel. 008610-81135810

tel. 0086-13601110701

e-mail: chenshuo@casicloud.cn

Źródło informacji: CASICloud

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 17.06.2022, 10:43
Źródło informacji CASICloud
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ