Pobierz materiał i Publikuj za darmo
W 2020 roku, Coventry University, jako pierwsza brytyjska uczelnia, otworzyła filię w Polsce. Obecnie we Wrocławiu kształci studentów o profilu informatycznym i biznesowym.
CURIE będzie prowadzić działalność komplementarną do oferty edukacyjnej wrocławskiego kampusu, korzystając z dorobku naukowego szesnastu już istniejących centrów badawczych uczelni, których wiedza i doświadczenie mają wspierać pracę lokalnych ekspertów.
Naukowcy, zatrudnieni we Wrocławiu, będą współpracować z badaczami w Wielkiej Brytanii oraz partnerami uniwersytetu w Europie przy przedsięwzięciach naukowych dotyczących problemów współczesnego świata, związanych na przykład z zieloną transformacją czy przyszłością transportu.
Coventry University już dziś realizuje obszerne badania o międzynarodowym zasięgu, dostarczając innowacyjne rozwiązania dla wyzwań globalnych. Według badania Research Excellence Framework (REF), przeprowadzonego w 2021 roku wśród brytyjskich szkół wyższych przez The Times Higher Education, 70 proc. prac badawczo-rozwojowych prowadzonych na tej uczelni sklasyfikowano jako wiodące w skali międzynarodowej.
Nowe centrum badawcze koncentruje się na wyzwaniach związanych z neutralnością klimatyczną, przyszłością transportu, cyberbezpieczeństwem i rozwojem cyfrowym. Ma stanowić przestrzeń dla wymiany wiedzy z przemysłem, środowiskiem akademickim, lokalnymi decydentami i instytucjami otoczenia biznesu w Polsce i Europie.
Rozwiązania opracowane przez naukowców z Coventry University, w tym inteligentne ogniwo dla zrównoważonej, niskoemisyjnej i zautomatyzowanej mobilności, zaprezentowano podczas konferencji Made in Wrocław, odbywającej się 18 października w Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia. Obecny na wydarzeniu prof. Richard Dashwood, prorektor uczelni ds. badawczo-rozwojowych, symbolicznie zainaugurował działalność CURIE.
„Powstanie Coventry University Research Institute Europe stanowi kamień milowy na drodze uczelni do rozwiązywania kluczowych wyzwań w skali globalnej. Poprzez łączenie badań, wiedzy i doświadczenia naszych ekspertów z Polski i Wielkiej Brytanii oraz współpracę na rynku europejskim, możemy dostarczać innowacyjne rozwiązania dla dobra przyszłych pokoleń” – powiedział prof. Dashwood.
„Naszą ambicją jest, aby CURIE było miejscem, w którym poszerzymy zakres prowadzonych przez nas badań. Chcemy jeszcze sprawniej odpowiadać na problemy współczesności i tworzyć lepszą przyszłość dla nas wszystkich” – dodał.
Więcej na temat działalności CURIE i Coventry University Wrocław można dowiedzieć się na stronie: https://www.coventry.ac.uk/research/curie/
KONTAKT:
Karolina Pokorska
e-mail: karolina.pokorska@coventry.ac.uk
tel. kom.: +48 728 393 553
Źródło informacji: Coventry University Wrocław
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 18.10.2022, 10:00 |
Źródło informacji | Coventry University Wrocław |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Eksperci MIWO: Polacy spędzają w budynkach 90 proc. swojego życia, powinni tam mieć komfortowe warunki PAP
Polacy spędzają w budynkach nawet 90 proc. swojego życia, ale także 90 proc. wszystkich pożarów ma miejsce w budynkach mieszkalnych. 71 proc. osób odczuwa problem hałasu w swoich domach, a budynki zużywają ok. 40 proc. energii w skali całej gospodarki - wynika z raportu „Przyjazne mieszkanie. Jak zapewniać Polakom oszczędne, bezpieczne i komfortowe mieszkania na lata” opracowanego przez ekspertów MIWO. Raport zawiera także diagnozę, w jaki sposób zapewnić w nich oczekiwany komfort.- 16.01.2025, 16:06
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Polska aplikacja MoodMon pomoże w leczeniu depresji i choroby afektywnej dwubiegunowej PAP
Polska aplikacja MoodMon zwyciężyła w międzynarodowym konkursie Bupa Eco-Disruptive 2024, którego celem jest wspieranie startupów tworzących innowacje dla systemu opieki zdrowotnej. Oprogramowanie, oparte na sztucznej inteligencji, pozwala monitorować osoby z problemami psychicznymi: nawracającą depresją i chorobą afektywną dwubiegunową.- 16.01.2025, 10:00
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Polskie rozwiązania edukacyjne docenione na światowym forum
W polskiej edukacji często sięgamy po inspirację w kierunku USA bądź Skandynawii. Tymczasem rozwiązania tworzone przez rodzime firmy cieszą się na świecie coraz większą estymą, zdobywając kolejne międzynarodowe nagrody. Jury prestiżowego konkursu GESS Education Awards 2024 uznało Interaktywne Plansze Przyrodnicze – serię pomocy stworzonych przez gdańską firmę Learnetic – za najlepsze programy edukacyjne dla klas 4-8.- 15.01.2025, 12:16
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Learnetic SA