Newsletter

Nauka i technologie

Częstochowa: Klaster energii - spotkanie robocze

22.06.2022, 22:31aktualizacja: 22.06.2022, 22:32

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Częstochowa
Fot. UM Częstochowa
Prezydent Krzysztof Matyjaszczyk wziął udział w posiedzeniu Rady Klastra Energii, który Częstochowa wraz okolicznymi gminami powołała do życia w grudniu ubiegłego roku.

Częstochowa, chcąc wspólnie z innymi gminami rozwijać niskoemisyjną gospodarkę energetyczną z udziałem środków unijnych, przystąpiła pół roku temu do subregionalnego porozumienia dotyczącego powołania klastra energii.

Podczas spotkania roboczego rozmawiano o odnawialnych źródłach energii wykorzystywanych m.in. w budynkach użyteczności publicznej. Przedstawiciele spółki DOEKO Group, koordynatora naszego klastra, opowiadali o działaniu Spółdzielni Energetycznych. Z kolei Partner Zewnętrzny, reprezentujący spółkę GO+EAUTO, poruszył temat rozwoju elektromobilności w jednostkach samorządu terytorialnego.
Po zamknięciu posiedzenia przedstawiciele Klastrów Energii: Aglomeracji Częstochowskiej, Powiatu Częstochowskiego i Powiatu Kłobuckiego rozmawiali jeszcze z zarządem DOEKO Group.

Więcej na temat misji Klastra i oferowanych korzyści w naszym materiale.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 22.06.2022, 22:31
Źródło informacji UM Częstochowa
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ