Newsletter

Nauka i technologie

Czy znacie największe wydarzenie technologiczne w Polsce? Perspektywy Women in Tech 2023 zaprasza

07.06.2023, 11:49aktualizacja: 07.06.2023, 11:58

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fundacja Edukacyjna Perspektywy
Fundacja Edukacyjna Perspektywy

Fundacja Edukacyjna Perspektywy organizuje piątą już edycję wyjątkowego Perspektywy Women in Tech Summit 2023, który odbędzie się 14-15 czerwca w Warszawie i gościć będzie co najmniej 8000 uczestniczek i uczestników z 50 krajów. Wydarzeniu patronuje ponad 85 największych firm technologicznych oraz najlepsze uczelnie techniczne. Jednocześnie Summit to też największe w Europie targi pracy dla kobiet w branży technologicznej – dla osób, które są na początku swojej kariery w IT/Tech, dla tych, które myślą o przebranżowieniu się i szukają nowych dróg, oraz dla studentek i studentów. 

FRANCESCA CAVALLO, autorka globalnego bestselleru „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek” jednym z gości specjalnych Perspektywy Women in Tech Summit 2023! Cavallo będzie można spotkać w Polsce po raz pierwszy – pisarka i działaczka społeczna przyjeżdża na zaproszenie Fundacji Edukacyjnej Perspektywy. Briefing prasowy: 14 czerwca, godz. 12.15, EXPO XXI, ul. Prądzyńskiego 12/14, Warszawa.

Summit to prawdziwy fenomen – w ciągu kilku lat (od 2018 r. odbyły się 4 edycje) jego publiczność urosła z 1000 do prawie 10 000 osób i konferencja stała się największym wydarzeniem dla kobiet w technologiach w Europie. Traktowana jest też jako miejsce spotkań osób C-level, profesjonalistek i studentek kierunków nowotechnologicznych. 

W czasie Summitu poruszonych zostanie 200 tematów technologicznych – w tym komputery kwantowe, przyszłość półprzewodników, deep tech. Aż 15 wydarzeń programowych poświęconych zostanie samej sztucznej inteligencji (w tym generatywnej AI). 

Perspektywy Women in Tech Summit 2023 to 150 inspirujących mówców oraz znakomitych gości specjalnych. W tym roku będą to oprócz Cavallo m.in.: Maria Klawe, prezydentka Harvey Mudd College (za jej kadencji liczba kobiet wśród studentów kierunków informatycznych, inżynierskich i fizyki wzrosła z ok. 10 do 50% – to jedyny taki wynik na świecie!), Mark Brzeziński, Rafał Trzaskowski i prezeski i prezesi kluczowych firm działających w Polsce, takich jak m.in. Intel, Microsoft, Motorola Solutions, Google Cloud, GE Aerospace, Orange, NatWest, Ericsson, Dell, IGT, 3M, Standard Chartered, IQVIA, Allegro. 

Zapraszamy na 2 bardzo intensywne dni – z programem 4 scen, serią 60 specjalistycznych warsztatów, 50 tech-talków, unikatowym Career Expo, Mentoring Zone, kilkunastoma wydarzeniami dodatkowymi (w tym gala wieczorna z wręczeniem tytułów TOP10 Women in Cloud 

Computing in Poland). Więcej: https://womenintechsummit.pl

Fundacja Edukacyjna Perspektywy

Uznana organizacja non profit, która inspiruje, łączy i wspiera kobiety w technologiach, nauce i innowacjach w Europie i Azji Środkowej, a partneruje jej ponad 100 największych firm technologicznych oraz najlepsze uczelnie techniczne w Polsce. Prowadzimy szereg działań inspiracyjnych dla młodych kobiet w technologiach i nauce: IT for SHE, LeaderSHEp Academy, Shesnnovation Academy, Dziewczyny do nauki!, Dziewczyny w grze, a także program stypendialny dla studentek informatyki: Nowe technologie dla dziewczyn. W większość działań wbudowuje element mentoringu – bo wierzy w wartość relacji, w której osoby z doświadczeniem chcą się nim dzielić z dziewczynami z potencjałem. Od 15 lat wspiera dziewczyny w wyborze kierunków technicznych i ścisłych w ramach pionierskiej i największej w Polsce akcji „Dziewczyny na politechniki i Dziewczyny do ścisłych!”.

Więcej o projektach: www.womenintech.perspektywy.org.

KONTAKT:
Magda Tytuła
e-mail: m.tytula@perspektywy.pl
tel. kom.: 600 829 852

Źródło informacji: Fundacja Edukacyjna Perspektywy

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 07.06.2023, 11:49
Źródło informacji Fundacja Edukacyjna Perspektywy
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii