Newsletter

Nauka i technologie

Debata pt. „Innowacje przyszłości czyli znaczenie rozwoju sieci komórkowej i technologii 5G dla miast i wsi”

17.03.2021, 15:04aktualizacja: 17.03.2021, 15:16

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. PAP - kadr z filmu
Fot. PAP - kadr z filmu
Termin debaty: 17.03.2021, g. 10:00

Debata Serwisu Samorządowego PAP pt. „Innowacje przyszłości czyli znaczenie rozwoju sieci komórkowej i technologii 5G dla miast i wsi” dotyczyła wykorzystania technologii 5G.

Według ekspertów na zastosowaniu technologii 5G skorzystają nie tylko metropolie, które będą mogły nowocześnie zarządzać tkanką miejską, lecz również mniejsze miejscowości, które dzięki dostępności szybkich łączy internetowych staną się atrakcyjniejsze dla mieszkańców. Jakie możliwości dla nowoczesnego zarządzania miastami otwiera sieć piątej generacji? Czy autonomiczny transport to tylko futurystyczna wizja? Jak na 5G skorzystają mieszkańcy terenów wiejskich i mniejszych ośrodków miejskich?

Na pytania odpowiadali przedstawiciele samorządów, eksperci z dziedziny cyfryzacji i telekomunikacji.

Patronat nad debatą objęła spółka Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG).

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 17.03.2021, 15:04
Źródło informacji Serwis Samorządowy PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ