Newsletter

Nauka i technologie

Emmes wprowadza do Advantage eClinical funkcje telemedyczne

28.09.2023, 09:06aktualizacja: 28.09.2023, 09:17

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Najnowsza aktualizacja należy do szerzej zakrojonej strategii stworzenia pierwszej w branży ujednoliconej platformy danych cyfrowych do badań zdecentralizowanych i hybrydowych.

ROCKVILLE, Md., 27 września 2023 r. /PRNewswire/ -- Emmes, globalna spółka prowadząca działalność badawczą na zlecenie (CRO) zaangażowana we wsparcie zdrowia publicznego i rozwoju branży biofarmaceutycznej, ogłasza uzupełnienie Advantage eClinical o funkcje telemedyczne. Nowa aplikacja umożliwia realizację zaplanowanych wizyt w formie wirtualnej z wykorzystaniem rozmów wideo bezpośrednio przez platformę, a pacjenci mogą się logować za pomocą dotychczasowego portalu dla uczestników. Advantage eClinical zaprojektowano w celu umożliwienia dostępu do prostych, intuicyjnych funkcji, które płynnie dopasowują się do codziennego życia uczestników i ośrodków badawczych.

Dodanie funkcji telemedycznych stanowi część szerszego planu rozwoju platformy danych klinicznych trzeciej generacji spółki Emmes. Wizją spółki jest stworzenie pierwszej ujednoliconej, elastycznej infrastruktury cyfrowej badań klinicznych, która w sposób minimalny angażuje ośrodki badawcze i uczestników oraz jest bardziej przystępna. Pojedyncza, elastyczna platforma łączy w sobie wszystkie metody prowadzenia badań klinicznych - tradycyjne, zdecentralizowane z wykorzystaniem metod hybrydowych oraz w pełni wirtualne - a także uwzględnia wszystkie potrzeby pacjentów, sponsorów i ośrodków badawczych. Obejmuje ona również wszystkie zadania, od pozyskiwania i czyszczenia danych oraz monitorowania po zarządzanie przepływem pracy, lokalizację próbek, a nawet narzędzia do oceny klinicznej i rekrutacji.

„Advantage eClinical to coś więcej niż EDC (elektroniczne utrwalenie danych) czy eCOA/ePRO (elektroniczne oceny wyników badań klinicznych / wyników zgłaszanych przez pacjentów). Jest to platforma, która przyspieszy realizację wszystkich rodzajów badań klinicznych w ramach ujednoliconego modułowego systemu. 90 proc. respondentów badania opinii i wniosków przeprowadzonego w 2021 r. przez Centrum Informacji i Badań nad Uczestnictwem w Badaniach Klinicznych (CISCRP) podkreśla znaczenie wyboru sposobu realizacji wizyt w ramach badania klinicznego, na przykład w formie wizyt wirtualnych lub domowych. Eliminując potrzebę zorganizowania i utworzenia dodatkowych systemów badań zdecentralizowanych (DCT), mamy nadzieję, że więcej badań będzie przewidywać alternatywne sposoby uczestnictwa z uwzględnieniem potrzeb pacjentów” - skomentowała Ching Tian, dyrektor ds. innowacji w Emmes.

Ashley Davidson, zastępczyni wiceprezesa ds. zarządzania produktami i działalnością, wyjaśniła, że aplikacja do rozwiązań telemedycznych znacznie uprości przepływ pracy w ośrodkach badań, ponieważ wszystkie informacje będą wyświetlane na ekranie jednocześnie, w tym formularze oceny i karty pacjentów. Dodała:

„Rozwiązanie daje wrażenie prawdziwej wizyty odbywanej osobiście i umożliwia jednoczesne robienie notatek i przeglądanie kart pacjenta. Jeśli chodzi o aspekt praktyczny, obsługa zdecentralizowanego lub hybrydowego badania klinicznego oznacza, że w badaniach mogą uczestniczyć bardziej zróżnicowane grupy pacjentów, co jest czynnikiem bardzo istotnym z punktu widzenia organów regulacyjnych”.

Platforma Advantage eClinical działa w chmurze i jest zgodna z zasadą 21 CFR część 11, RODO i HIPAA. Jest ona dostępna jako samodzielny produkt - oprogramowanie jako usługa (SaaS) - dla każdego klienta i CRO z branży biofarmaceutycznej. Platforma obsłużyła już ponad 1000 badań klinicznych z udziałem niemal miliona pacjentów w ponad 70 krajach i przeszło 31 000 ośrodkach badawczych.

Emmes

Założona ponad 45 lat temu Emmes jest globalną spółką prowadzącą kompleksowe badania kliniczne na zlecenie, która dąży do doskonałości we wspieraniu zdrowia publicznego i rozwoju innowacji w dziedzinie biofarmaceutycznej. Do klientów spółki należą liczne agencje i instytuty amerykańskiego rządu federalnego oraz szeroki zakres firm biotechnologicznych, farmaceutycznych i produkujących wyroby medyczne na całym świecie. Aby dowiedzieć się więcej o pozytywnym wpływie tych badań na zdrowie ludzi, odwiedź stronę internetową Emmes www.emmes.com.

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/220594/Emmes_Logo.jpg

Źródło: Emmes

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 28.09.2023, 09:06
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ