Newsletter

Nauka i technologie

Firma Discovery Life Sciences powołuje dyrektora ds. naukowych, który będzie odpowiedzialny za przyspieszenie globalnej ekspansji jej oferty usług związanych z biomarkerami

30.09.2022, 08:56aktualizacja: 30.09.2022, 08:59

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/Discovery Life Sciences
PR Newswire/Discovery Life Sciences

HUNTSVILLE, Alabama, 29 września 2022 r. /PRNewswire/ -- Discovery Life Sciences™ (Discovery), firma specjalizująca się w usługach i produktach związanych z próbkami biologicznymi i biomarkerami (Biospecimen and Biomarker Specialists™), ogłosiła, że jej szeregi zasili Suso J. Platero, Ph.D., który obejmie stanowisko dyrektora ds. naukowych. Dr Platero wniesie ponaddwudziestoletnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych i dyrektorskich zdobyte w czołowych firmach farmaceutycznych i diagnostycznych, w których budował struktury zajmujące się opracowywaniem biomarkerów i nimi zarządzał.

Rozległe doświadczenie dr. Platero w medycynie precyzyjnej, onkologii oraz opracowywaniu metod diagnostycznych i leków przyczyni się do znacznego udoskonalenia usług Discovery w zakresie genomiki, proteomiki oraz biomarkerów komórkowo-tkankowych, wzmacniając jednocześnie jej wiodącą na rynku ofertę produktów i usług w dziedzinie terapii komórkowej i genowej.

„Dr. Platero był twórcą i liderem odnoszących ogromne sukcesy zespołów w czołowych podmiotach w branży, stojąc na czele procesów odkrywczo-rozwojowych, dlatego jesteśmy zachwyceni, że dołączył do Discovery, by pomóc nam pogłębiać wiedzę na temat biomarkerów - powiedział Glenn Bilawsky, dyrektor generalny firmy Discovery. - Nasza strategia polega na pozyskiwaniu i wykorzystywaniu najnowocześniejszych technologii w celu przyspieszania i zwiększania wydajności prowadzonych przez naszych klientów prac nad przełomowymi terapiami celowanymi. Dr Platero odegra zasadniczą rolę w przyspieszeniu rozwoju naszych możliwości, by jeszcze bardziej wyróżniały nas na tle konkurencji”.

Przed przejściem do Discovery dr Platero obejmował stanowisko wiceprezesa ds. biomarkerów, obrazowania i diagnostyki w Vertex Pharmaceuticals. Wcześniej natomiast odegrał czołową rolę w projektowaniu i tworzeniu Centrum Rozwiązań Biomarkerowych w Terapii Komórkowej i Genowej, Immunoonkologii i Onkologii (Biomarker Solution Center for Cell and Gene Therapy, Immuno-Oncology, and Oncology) w Labcorp. W swoim dorobku ma również zarządzanie zespołami prowadzącymi badania translacyjne w dziedzinie onkologii w spółkach Johnson & Johnson należących do Janssen Pharmaceuticals oraz w zespole zajmującym się biomarkerami klinicznymi w firmie Bristol-Myers Squibb.

„Discovery to firma, która wyjątkowo angażuje się w dostarczanie klientom skalowalnych, kompleksowych rozwiązań w celu przyspieszenia realizacji ich programów w dziedzinie onkologii precyzyjnej - powiedział dr. Platero. - Cieszę się, że mogę być częścią tego wyjątkowego zespołu. Firma bardzo szybko zdobyła pozycję niekwestionowanego lidera w zakresie próbek biologicznych, materiałów wyjściowych stosowanych w terapii komórkowej i genowej, a także specjalistycznych technologii i usług multiomicznych niezbędnych do przyspieszenia prowadzonych na całym świecie prac nad biomarkerami i terapiami celowanymi”.

Discovery Life Sciences

Discovery Life Sciences to firma specjalizująca się w dziedzinie próbek biologicznych i biomarkerów (Biospecimen and Biomarker Specialists™), która dysponuje zarówno największym na świecie rezerwuarem komercyjnych próbek biologicznych i rozległą siecią podmiotów dostarczających takie materiały, jak i wysokiej klasy laboratoriami świadczącymi multiomiczne usługi w zakresie biomarkerów, obejmujące badanie genomu, biomarkerów tkankowych, proteomiki i komórek, ukierunkowanych na przyspieszenie rozwoju nowych terapii wspieranych przez programy w zakresie biomarkerów i towarzyszących testów diagnostycznych w zakresie nowotworów, chorób zakaźnych i innych rzadkich i złożonych schorzeń.

Za pośrednictwem AllCells, działu firmy zajmującego się opracowywaniem terapii komórkowej i genowej, spółka oferuje jedną z największych baz dawców oraz bank świeżego i kriokonserwowanego ludzkiego materiału komórkowego przeznaczonego wyłącznie do badań naukowych (Research Use Only - RUO) i o klasie klinicznej (GMP) na potrzeby programów terapii komórkowej i genowej dowolnej skali na wszystkich ich etapach.

Dzięki ogromnej wiedzy naukowej i innowacyjnemu wykorzystaniu aktualnych technologii zespół Discovery współpracuje z klientami i udziela im konsultacji w celu szybszego pokonywania przeszkód i uzyskiwania wyników, aby mogli oni podejmować kluczowe decyzje badawcze i rozwojowe najszybciej na rynku.

Nauka do Państwa usług (We are Science at your Service™)!

Więcej informacji można znaleźć na stronie dls.com

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1910389/Discovery_Life_Sciences_Platero.jpg

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1022478/Discovery_LS_Logo.jpg  

Źródło: Discovery Life Sciences

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 30.09.2022, 08:56
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.