Newsletter

Nauka i technologie

Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2022

26.07.2022, 13:20aktualizacja: 26.07.2022, 14:13

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Agencja Rozwoju Gdyni (1)
Agencja Rozwoju Gdyni (1)
Po zeszłorocznej, jubileuszowej edycji Forum zorganizowanej w formule online szczęśliwie wracamy do stacjonarnej formy wydarzenia. 21. edycja z powrotem zagości w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni 14 października.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji będzie „Gospodarka morska wobec nowego otoczenia geopolitycznego - wyzwania i szanse” a program wydarzenia opierał się będzie na pięciu głównych blokach tematycznych:

1. Technologie Morskie,

2. Porty Morskie,

3. Logistyka Morska,

4. Przemysły Jachtowe,

5. Energia Odnawialna.

Podczas Forum uczestnicy paneli w swoich rozmowach nawiążą do współczesnych wydarzeń i problemów globalnych wpływających na rozwój sektora gospodarki morskiej, poszukując w nich wyzwań i szans. W tym roku głównym problemem, z którym musi się zmierzyć również przemysł morski, jest wojna w Ukrainie.

Uczestnicy panelu Porty Morskie zgłębią temat „Strategie rozwoju polskich portów morskich”, a panelu Logistyka Morska będą się zastanawiać, jaki wpływ wywrze wojna w Ukrainie na sytuację polskich i europejskich portów. Omówią również problem przerwanych łańcuchów dostaw spowodowanych przez rosyjską agresję.

Nie zabraknie również bardzo aktualnego problemu związanego z energetyką odnawialną. Wśród omawianych zagadnień pojawią się tematy związane z energetyką jądrową, polityką wodorową oraz ekologiczne rozwiązania w portach morskich.

Największym atutem Forum są jego uczestnicy, którzy co roku gwarantują wysoki poziom dyskusji. Forum stanowi platformę wymiany poglądów i opinii, a także jest areną spotkań przedstawicieli branży. Gościem specjalnym Forum będzie dr Małgorzata Bonikowska, prezeska Centrum Stosunków Międzynarodowych, która wygłosi wykład geopolityczny dotyczący współczesnej sytuacji międzynarodowej oraz Jacek Wiśniewski, główny ekonomista Raiffeisen Bank Polska z wykładem makroekonomicznym.

Gośćmi honorowymi tegorocznej edycji będą:

- ambasador Norwegii - Anders H. Eide,

- ambasador Malty - Marisa Farrugia,

- ambasador Danii - Ole Toft.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny a rejestracja rozpocznie się 31 sierpnia.

Więcej informacji na stronie www.forum.gdynia.pl.

Źródło informacji: Agencja Rozwoju Gdyni

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 26.07.2022, 13:20
Źródło informacji Agencja Rozwoju Gdyni
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii