Newsletter

Nauka i technologie

Hillstone Networks otrzymuje wyróżnienie reprezentatywnego dostawcy usług w przewodniku Gartner® Market Guide w segmencie rozwiązań z zakresu wykrywania i reagowania na zagrożenia w sieci

11.04.2024, 09:22aktualizacja: 11.04.2024, 09:31

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/Hillstone Networks (1)
PR Newswire/Hillstone Networks (1)

SANTA CLARA, Kalifornia, 11 kwietnia 2024 r. /PRNewswire/ -- Hillstone Networks, czołowy dostawca rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa, po raz kolejny otrzymał wyróżnienie Gartner Market Guide w zakresie rozwiązań z zakresu wykrywania i reagowania na zagrożenia w sieci (ang. Network Detection and Response - NDR). NDR stanowią popularny dodatek do narzędzi Security Operations Center (SOC) i odgrywają istotną rolę w wykrywaniu i opanowywaniu działań po włamaniu do sieci z wykorzystaniem ransomware i zagrożeń wewnętrznych, uzupełniając technologie oparte na regułach i sygnaturach.

Przewodniki Gartner's Market Guide dla poszczególnych segmentów technologicznych zawierają definicję rynkową NDR i wyjaśniają, czego klienci mogą oczekiwać od dotychczasowych rozwiązań w perspektywie krótkoterminowej. Według Gartnera: „NDR musi zapewniać za pośrednictwem czujników fizycznych lub wirtualnych formy kompatybilne z sieciami lokalnymi i w chmurze, aby analizować surowy ruch pakietów sieciowych lub przepływów sieciowych... modelować prawidłowy ruch sieciowy i oznaczać nietypową aktywność sieciową, która wykracza poza normalny zakres... łączyć pojedyncze alerty w ustrukturyzowane incydenty w celu usprawnienia badania zagrożeń i zapewniania automatycznych lub manualnych możliwości reagowania na wykryte nieprawidłowości w ruchu sieciowym”.

„CISO i ich zespoły ds. bezpieczeństwa mierzą się z coraz większą złożonością ukierunkowanych ataków, trudnościami z wykryciem i uszczelnianiem zidentyfikowanych słabych punktów i z niemożnością wykrywania ruchu bocznego w rozległych sieciach - powiedział Tim Liu, CTO i współzałożyciel Hillstone Networks. - Naszym zdaniem znaleźliśmy się w przewodniku Gartner's Market Guide dzięki solidnemu połączeniu systemu wykrywania włamań do sieci oraz najlepszej w swojej klasie inteligentnej platformie do obsługi zabezpieczeń, które ma na celu bezpośrednie spełnianie rosnących potrzeb naszych klientów w zakresie cyberbezpieczeństwa”.

Hillstone Networks zebrał niektóre kluczowe wnioski sformułowane na podstawie przewodnika Gartner's Market Guide w zakresie NDR:

  • NDR jest zazwyczaj stosowane wraz z innymi narzędziami SOC, nie jako oddzielna usługa;
  • warstwy danych analitycznych uzupełnione o AI” zapewniają zagregowane widoki danych źródłowych przydatne dla administratorów SOC;
  • w zależności od zastosowania klienci mogą wybrać rozwiązanie większego dostawcy w połączeniu z usługami „rozwijających się podmiotów lokalnych”, aby uzyskać większą niezawodność.

Od wykrywania poprzez widoczność i informatykę śledczą po łagodzenie skutków incydentów, pakiet rozwiązań NDR oferuje rozlegle możliwości zabezpieczeń, aby zapewnić najwyższą ochronę:

  • rozległa widoczność ruchu w sieci, obejmująca cały zasięg przedsiębiorstwa;
  • rozbudowane możliwości wykrywania zagrożeń i anomalii z zaawansowaną wizualizacją, która pozwala zespołom ds. bezpieczeństwa operacyjnego;
  • integracja z SOAR, SIEM i systemami zewnętrznymi przy minimalnej konfiguracji dla ułatwienia wdrażania.

Na rozwiązanie NDR Hillstone składa się rozwiązanie ochronne Hillstone Breach Detection System, które umożliwia zapewnienie widoczności ruchu pionowego i poziomego w centralnych danych lub sieciach kampusowych, w połączeniu z rozwiązaniem XDR, iSource, platformie do analizy big data do operacji związanych z bezpieczeństwem, wykrywania zagrożeń i reagowania na nie. Dzięki temu połączeniu powstaje wysoce wydajne rozwiązanie NDR z wykorzystaniem zaawansowanej sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego do tworzenia map ataków na różne elementy procesu cyfrowego łańcucha śmierci (ang. cyber kill-chain) oraz ramy MITRE ATT&CK, aby zapewnić widoczność znanych i nowych zagrożeń.

Więcej informacji o Hillstone NDR można znaleźć tutaj.

Gartner, Market Guide for Network Detection and Response, 29 marca 2024 r.

Firma Gartner nie promuje sprzedawców, produktów ani usług przedstawianych w jej publikacjach ani nie doradza użytkownikom technologii, aby korzystali z rozwiązań tylko tych podmiotów, które uzyskały najwyższe oceny lub inne wyróżnienia. Publikacje naukowe Gartner przedstawiają opinie sformułowane na podstawie przeprowadzonych przez nią badań, których nie należy traktować jako stwierdzeń faktów. Gartner nie udziela gwarancji wyraźnych lub dorozumianych na wyniki badań będących podstawą jej publikacji, w tym gwarancji pokupności lub przydatności do określonego celu.

Gartner jest zarejestrowanym znakiem handlowym spółki Gartner Inc. i jej podmiotów stowarzyszonych, objętymi ochroną na terytorium Stanów Zjednoczonych i w innych krajach, przy czym zamieszczono go w niniejszym komunikacie na podstawie udzielonej zgody. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Hillstone Networks

Integracyjne podejście do cyberbezpieczeństwa firmy Hillstone Networks opiera się na wizjonerskiej ogólnodostępnej platformie zasilanej AI, która zapewnia zasięg, kontrolę i konsolidację zapewniające bezpieczeństwo ponad 28 000 przedsiębiorstwom globalnym. Hillstone jest zaufanym liderem w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, który chroni krytyczne zasoby i infrastrukturę od brzegu sieci po chmurę, wszędzie tam, gdzie występują obciążenia. Więcej informacji na www.hillstonenet.com.

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/765968/4639401/Hillstone_Logo.jpg

Źródło: Hillstone Networks

KONTAKT:

Valeria Duran

tel. +1 4085086750

e-mail: inquiry@hillstonenet.com

Źródło informacji: PR Newswire

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 11.04.2024, 09:22
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ