Newsletter

Nauka i technologie

iFTTR OptiXstar F50 produkcji Huawei zdobywa tytuł „Czołowego rozwiązania Wi-Fi dla domu” podczas wydarzenia Network X w ramach BBWF 2024

11.10.2024, 14:33aktualizacja: 11.10.2024, 14:36

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/HUAWEI TECHNOLOGIES CO., LTD
PR Newswire/HUAWEI TECHNOLOGIES CO., LTD

PARYŻ, 11 października 2024 r. /PRNewswire/ -- Podczas wydarzenia Network X w ramach Broadband World Forum (BBWF) 2024 w Paryżu stworzony przez Huawei iFTTR OptiXstar F50, pierwszy w branży produkt w formule FTTR+X, zdobył tytuł „Czołowego rozwiązania Wi-Fi dla domu”. Od 2019 r. Huawei zdobyła pod rząd sześć nagród w branży technologii szerokopasmowych. Wyróżnienie to pokazuje, że branża dostrzega zaangażowanie Huawei w tworzenie wysokiej jakości produktów FTTR+X i jej nieustanny pęd ku innowacjom.

Jako pionier i lider branży FTTR Huawei stoi w forpoczcie rozwiązań w tym obszarze. Od czasu premiery pierwszego w branży produktu FTTR w 2020 r. Huawei stworzyła już cztery generacje produktów iFTTR, a OtiXstar 50 jest jej najnowszym przedstawicielem. To pierwsze w branży w pełni światłowodowe rozwiązanie smart w formule FTTR+X dla domu, z którego skorzystało już ponad milion klientów.

Huawei iFTTR OptiXstar F5 kładzie podwaliny pod nowe rozwiązania dla inteligentnego domu oparte na formule „1+4+N”, kolejny raz podnosząc standardy w zakresie łączności, wrażeń użytkownika, aplikacji oraz usług. „1” oznacza centrum inteligentnego domu, które bazując na technologii Wi-Fi 7, nowatorskim silniku rozproszonej sztucznej inteligencji oraz architekturze C-WAN 1.5 Optical+WiFi, daje użytkownikom dostęp do internetu bezprzewodowego w klasie operatorskiej. „4” symbolizuje cztery zdolności: bezpieczeństwo sieci bezprzewodowej, technologię NAS do podłączenia zasobów do lokalnej sieci FTTR + chmurową konwergentną pamięć masową, przypisaną współdzieloną pamięć obliczeniową AI Core oraz otwarte oprogramowanie Harmony do sterowania urządzeniami w inteligentnym domu. „N” z kolei odnosi się do szeregu konwergentnych usług w systemie inteligentnego domu, takich jak współpraca pamięci obliczeniowej i masowej, współpraca czujników, wizualizacji i pamięci masowej oraz współpraca danych, które pozwalają na obsługę różnych konwergentnych zastosowań FTTR+X: m.in. usług w układzie AI+pamięć masowa, ochrony domu, zarządzania i sterowania inteligentnym domem oraz opieki zdrowotnej bazującej na sztucznej inteligencji, sprawiając, że użytkownicy zyskują jeszcze więcej wartościowych opcji w ramach systemu inteligentnego doku.

Udoskonalona łączność: Huawei wiedzie prym w dziedzinie rozwoju technologii Wi-Fi 7, będąc numerem jeden na świecie, jeśli chodzi o związane z nią normy i patenty, których na koncie ma łącznie 561 - 24% wszystkich istniejących w tej branży. Posiadane przez Huawei potężne zaplecze techniczne stanowi wyjątkowy atut w pracach nad rozwojem technologii Wi-Fi 7 FTTR. OptiXstar F50, który sprzedał się już w ponad 1 mln zestawów, wymiernie przyczynia się do popularyzacji technologii Wi-Fi 7, dając użytkownikom możliwość korzystania z internetu bezprzewodowego o prędkości 2000 Mbps w całym domu. Dzięki innowacyjnej architekturze konwergentnej łączącej technologię światłowodową i Wi-Fi, rozwiązanie to obsługuje jednocześnie do 256 urządzeń, pozwalając na sieciowanie urządzeń inteligentnych w domu przy dużych prędkościach transmisji danych bez zawieszania i z minimalnymi opóźnieniami.

Większe wygoda użytkowania: technologia iFTTR wirtualizuje całą sieć Wi-Fi, tworząc hotspot Super Wi-Fi, a poprzez precyzyjną synchronizację zegara skraca do 10 ms czas przechodzenia pomiędzy punktami dostępu, zapewniając przy tym zerowe utraty pakietów. Co więcej, F50 jest jednym z pierwszych produktów, który otrzymał certyfikat World WLAN Application Development Alliance (WAA) potwierdzający duże możliwości w zakresie Wi-Fi, które przekładają się na doskonałe działanie systemów cyfrowych w domu.

Inteligentne aplikacje: F50 ponownie wykorzystuje możliwości sprzętowe i AI urządzeń iFTTR. Rozwiązanie łączy się z urządzeniami iFTTR, tworząc kompaktowy moduł pamięci masowej o niskim zużyciu energii, i umożliwia operatorom dostarczanie użytkownikom w domu w pełni światłowodowych usług konwergentnej pamięci w klasie operatorskiej w układzie urządzenie-chmura, które łączą telefony komórkowe, domową pamięć masową i dyski w chmurze operatora. Jednocześnie połączono w nim szereg usług inteligentnego domu, w tym optyczno-wizualnych rozwiązań konwergentnych w układzie dom-Internet Rzeczy, otwierając nowy rozdział w dziedzinie konwergencji inteligentnych aplikacji w formule FTTR+X.

Usprawnienia instalacyjne: W wyjątkowym rozwiązaniu Huawei przewody są przezroczyste i samoprzylepne, dlatego nie wymagają zastosowania profesjonalnych narzędzi i mogą być ułożone równie szybko jak taśma samoprzylepna. Czas uruchomienia jednego punktu danych skrócono do 15 minut. Ponadto istnieje możliwość samodzielnego montażu przez użytkowników, co skutkuje niższymi kosztami instalacji i konserwacji FTTR po stronie operatorów.

W dobie Internetu Wszechrzeczy (IoE) technologia FTTR stała się swoistą bazą zapewniającą pomost pomiędzy różnymi inteligentnymi urządzeniami działającymi w środowisku domowym. Huawei będzie kontynuować prace badawczo-rozwojowe oraz inwestycje w innowacyjne rozwiązania w obszarze technologii FTTR. Poprzez połączenie innowacyjnych technologii i praktyk oraz położenie nacisku na zdolności „1+4+N” Huawei dostarcza rozwiązania pomagające operatorom budować oparte na światłowodach huby połączeniowe dla inteligentnego domu w dobie sztucznej inteligencji, jak również podnosić jakość inteligentnych usług dla domu i przyspieszać ewolucję inteligentnych technologii.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/2527293/Leading_In_Home_Wi_Fi_Service_Award.jpg

Źródło: HUAWEI TECHNOLOGIES CO., LTD

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 11.10.2024, 14:33
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ