Newsletter

Nauka i technologie

Kierownictwo Montrose Environmental Group i dyrektor ds. technologii firmy 3M debatują nad skutecznymi osiągnięciami na rzecz wyeliminowania „wiecznie obecnych chemikaliów” z wody

29.05.2024, 13:30aktualizacja: 29.05.2024, 13:34

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

LITTLE ROCK, Arkansas--(BUSINESS WIRE)-- Montrose Environmental Group, Inc. („Montrose”) (NYSE: MEG) przedstawiła dzisiaj najważniejsze informacje ze swojej prezentacji opracowanej z firmą 3M Company z okazji 31. dorocznej konferencji Bank of America poświęconej transportowi, przewoźnikom lotniczym i przemysłowi, która odbyła się w Nowym Jorku. Prezes i dyrektor generalny Montrose Vijay Manthripragada oraz dyrektor ds. innowacji Montrose Steve Woodard wraz z dyrektorem ds. technologii 3M dr Johnem Banovetzem wzięli udział w panelu dyskusyjnym zatytułowanym „PFAS Panel: Advancing Technology for a Cleaner Tomorrow” (Panel PFAS: postęp technologiczny w służbie czystszego jutra).

W ramach panelu firmy Montrose i 3M dyskutowały na temat innowacji dokonywanych przez oba przedsiębiorstwa z myślą o usunięciu związków perfluoroalkilowych (PFAS) z rozbudowanych źródeł wody w zakładach produkcji chemikaliów 3M na bezprecedensową skalę, a także na temat włączenia zrównoważonego rozwoju poprzez zastosowanie autorskiej technologii wymiany jonowej Montrose.

„U podstaw naszej działalności leżą innowacje i nauka, dlatego poszukujemy partnerów o podobnych zapatrywaniach - powiedział dr Banovetz z firmy 3M. - Szybko nawiązaliśmy współpracę z Montrose, za którą jesteśmy niezwykle wdzięczni, ponieważ pomogła nam osiągnąć założone cele w zakresie zrównoważonego rozwoju, a zwłaszcza w zakresie jakości wody”.

„Pracujemy z wieloma firmami z rankingu Fortune 500. John i cały zespół kierowniczy 3M to jedni z najbardziej ukierunkowanych na zrównoważony rozwój liderów, z którymi mieliśmy dotychczas przyjemność współpracować - powiedział Vijay Manthripragada. - Gdy zespoły Montrose i 3M zaczęły wspólnie się zastanawiać [nad tym, jak usunąć PFAS z wody], na pierwszy plan wysunęła się kwestia zrównoważonego rozwoju. Produktem ubocznym tej [opartej na współpracy] innowacyjności i rozwoju technologicznego jest rozwiązanie pozwalające na znaczne ograniczenie odpadów i wykorzystywanych czynników filtrujących, w znacznie mniejszym środku oddziałujące na środowisko, co z pewnością przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa pracowników, a także umożliwiające istotne ograniczenie zużycia energii”.

Opatentowane przez Montrose rozwiązanie regeneracyjne obejmuje niewielkie plastikowe koraliki o szczególnych właściwościach fizycznych o dużym powinowactwie do PFAS, zdolnych do usuwania związków z wody. Zamiast wyrzucania i zastępowania użytych koralików istnieje możliwość ich umycia i ponownego zastosowania. Ponadto firma Montrose opracowała technologię czyszczenia zużytego rozwiązania regeneracyjnego opartą na procesach destylacji i nadmiernego obciążenia (super-loading), umożliwiającą ponowne wykorzystanie. Dzięki połączeniu technologii obróbki żywicy z rozwiązaniem regeneracyjnym powstał zrównoważony system oczyszczania PFAS, który pozwala na skuteczne usuwanie tych związków ze środowiska.

Dr Woodard zauważył, że systemy opracowane dla 3M w drodze nawiązanej współpracy zostały również wdrożone na całym świecie i służą społecznościom nawet w odległej Australii.

„Opracowaliśmy wiele technologii pozwalających na usuwanie tych związków ze środowiska, a 3M przoduje w tym zakresie - powiedział Woodard. - Nasze rozwiązanie przyniesie korzyści wielu branżom, społecznościom i rządom, a przede wszystkim przyczyni się do zdrowia i dobrostanu społeczności”.

Retransmisja audio webcastu z wydarzenia jest dostępna na stronie webcastów z konferencji BofA pod adresem: PFAS Panel: Advancing Technology for a Cleaner Tomorrow (veracast.com).

Informacje o Montrose

Montrose to wiodący dostawca ekologicznych rozwiązań ukierunkowanych na wspieranie organizacji handlowych i instytucji rządowych w zmaganiach z wyzwaniami dzisiejszego świata oraz przygotowaniach pod kątem przyszłości. Montrose zatrudnia ok. 3200 pracowników w ponad 100 lokalizacjach na całym świecie. Łączy gruntowną wiedzę na szczeblu lokalnym ze zintegrowanym podejściem do projektowania, inżynierii i działalności operacyjnej, co umożliwia jej skuteczne i sprawne reagowanie na specyficzne wymogi poszczególnych przedsięwzięć. Od kompleksowych usług pomiarów jakości powietrza i badań laboratoryjnych po działania na rzecz zgodności z przepisami, reagowanie w sytuacjach nadzwyczajnych, uzyskiwanie zezwoleń, prace inżynieryjne i ograniczanie skutków, Montrose dostarcza innowacyjne i praktyczne - a przy tym strategicznie przyszłościowe - rozwiązania wychodzące naprzeciw pilnym potrzebom klientów. Więcej informacji na stronie www.montrose-env.com.

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Wersja źródłowa dostępna na businesswire.com:
https://www.businesswire.com/news/home/20240528495240/pl/ 

Źródło: Montrose Environmental Group, Inc.

KONTAKT

Montrose

Relacje inwestorskie:

Rodny Nacier

tel. (949) 988-3383

e-mail: ir@montrose-env.com 

Relacje z mediami:

Sarah Kaiser

tel. (225) 955-1702

e-mail: pr@montrose-env.com 

Źródło informacji: Business Wire

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 29.05.2024, 13:30
Źródło informacji Business Wire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii