Newsletter

Nauka i technologie

Konferencja IMPROVATE CleanTech & Renewable Energy: „Kraje, które nie dołączą do rewolucji na rzecz czystych technologii, zapłacą wysoką cenę”

26.03.2021, 08:20aktualizacja: 26.03.2021, 08:38

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Konferencja IMPROVATE CleanTech & Renewable Energy
Konferencja IMPROVATE CleanTech & Renewable Energy

TEL AWIW, Izrael, 26 marca 2021 r. /PRNewswire/ -- w zeszłym tygodniu w Tel Awiwie odbyła się międzynarodowa konferencja IMPROVATE CleanTech and Renewable Energy z udziałem ministrów energii, środowiska i infrastruktury z dziewięciu krajów w celu promowania współpracy technologicznej pomiędzy firmami sektora prywatnego i rządami na całym świecie.

Na tle ostatnich regionalnych porozumień energetycznych podpisanych przez Izrael w zeszłym tygodniu w Tel Awiwie odbyła się międzynarodowa konferencja poświęcona czystej energii i recyklingowi. Podczas konferencji zaprezentowano rozwiązania technologiczne mające na celu zwiększenie produkcji energii odnawialnej w obliczu wyzwań związanych z globalnymi zmianami klimatycznymi.

Wśród uczestników konferencji znaleźli się: były prezydent Bułgarii Rosen Plevneliev, Jacques Ipongo Kumalela, sekretarz generalny ds. infrastruktury Demokratycznej Republiki Konga; Temenuzhka Petkova, minister energetyki Bułgarii; Nicholas Christodoulidis, kierownik wydziału spraw gospodarczych w ambasadzie Grecji w Izraelu, Job D. Masima, ambasador Zjednoczonej Republiki Tanzanii oraz Reta Nega Alemu, ambasador Etiopii. W spotkaniu wzięli również udział czołowi światowi eksperci oraz najważniejsze izraelskie firmy technologiczne i innowacyjne z sektora czystych technologii i odnawialnych źródeł energii.

IMPROVATE Założycielka i przewodnicząca IMPROVATE Irina Nevzlin powiedziała: „Czysta energia jest jedną z najważniejszych kwestii w dzisiejszym świecie. Musimy dążyć do przyszłości wolnej od emisji dwutlenku węgla, jeśli chcemy obniżyć koszty energii, zatrzymać globalne ocieplenie i zapewnić istotne korzyści ekonomiczne dla krajów rozwijających się”.

Dr Avi Luvchik, dyrektor ds. rozwoju biznesu w Capital Nature, firmie inwestycyjnej, która koncentruje się na przełomowych technologiach w obszarach zrównoważonego rozwoju, powiedział: „To, co łączy firmy z naszego portfolio, to fakt, że wszystkie z nich posiadają przełomowe technologie mogące zapewnić rozwiązania problemów, z którymi mierzymy się w tych dziedzinach”.

Eitan Shmueli, dyrektor generalny firmy MayMaan, która tworzy nowe oblicze silnika spalinowego dzięki zmodyfikowanemu silnikowi tłokowemu Aquastroke, który wykorzystuje niedrogie, czyste i odnawialne paliwo pochodzące w 70% z wody i w 30% z etanolu: „Opatentowany system generuje moc i moment obrotowy porównywalny z silnikami diesla bez szkodliwych emisji i zmniejsza koszty eksploatacji do 50%. Naszym celem jest zastąpienie >>brudnych<< silników, zaczynając od generatorów, ciężarówek, lokomotyw i urządzeń przedłużających zasięg do wszystkich pojazdów elektrycznych”.

Boaz Weizer, dyrektor generalny Chakratec, czołowego dostawcy rozwiązań w zakresie magazynowania energii opartych na opracowanej przez firmę innowacyjnej technologii koła zamachowego, powiedział: „Oferujemy rozwiązanie systemu magazynowania energii, który wzmacnia sieci w miejscach, w których chciałoby się stworzyć infrastrukturę szybkiego ładowania”.

Daphna Nissenbaum, dyrektor generalna i współzałożycielka TIPA, przełomowej firmy zajmującej się technologią żywności, która toruje drogę do rozwiązania globalnego kryzysu opakowań plastikowych, powiedziała: „Pracujemy nad opakowaniem, które faktycznie naśladuje naturę i może zastąpić konwencjonalny plastik w pełni kompostowalnym rozwiązaniem, które ulegnie rozkładowi i biodegradacji i powróci do natury w ciągu maksymalnie sześciu miesięcy, aby stać się nowym zasobem”.

Jack Bigio, dyrektor generalny firmy UBQ Materials, która opracowała jedną z najbardziej obiecujących zaawansowanych technologii przekształcania odpadów, zmieniając odpady z gospodarstw domowych w pozytywny dla klimatu surowiec dla przemysłu wytwórczego, powiedział: „Zastępujemy tworzywa sztuczne na bazie kopalnej ropy naftowej i proponujemy bardzo konkurencyjny cenowo surowiec; to bardzo ważne, aby rynek się dostosował”.

David Mayer, dyrektor generalny firmy Phinergy, która opracowała wyjątkową technologię metal-powietrze do wytwarzania i przechowywania energii wykorzystującą metale jako czyste źródło energii, powiedział: „Już sprzedajemy produkty będące zapasowymi źródłami energii dla infrastruktury krytycznej, a także realizujemy programy dla pojazdów elektrycznych we współpracy z trzema producentami aut w Indiach, w ramach których osiągamy podwójny, a nawet potrójny zasięg jazdy”.

Gil Tomer, współzałożyciel i dyrektor ds. operacyjnych Airovation Technologies, wielokrotnie nagradzanej firmy będącej twórcą technologii wychwytywania dwutlenku węgla, której celem jest stawienie czoła globalnemu wyzwaniu, jakim jest emisja dwutlenku węgla, powiedział: Stworzyliśmy wysoce wydajny proces przekształcania dwutlenku węgla w wartościowy surowiec. Sprzedaż tych mineralnych produktów końcowych sprawia, że cały proces wychwytywania dwutlenku węgla jest ekonomicznie opłacalny, a w niektórych przypadkach nawet zyskowny”.

Doron Tamir, współzałożyciel i dyrektor generalny firmy Luminescent Power, którego innowacyjna technologia energii słonecznej może produkować energię słoneczną 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, 365 dni w roku, przy niższych kosztach niż jakakolwiek inna technologia. Tamir powiedział: „Założenie dla kosztów energii fotowoltaicznej na rok 2050 wynosi 8 centów za kWh, co jest bardzo wysoką ceną, ale my w Luminescent możemy zrealizować to założenie za 5 centów, i to w 2025 roku. Oznacza to okres krótszy o 25 lat i lepszą cenę”.

Dr. Ory Zik, dyrektor generalny firmy Qnergy, która wprowadza na rynek bezobsługowy generator prądu pomagający walczyć ze zmianami klimatycznymi i dostosowywać się do zmiennych warunków, powiedział: „Stale obniżamy nasze koszty, a więc i cenę. Nasz plan rozwoju jest więc skierowany na coraz większe rynki w miarę spadku naszych cen” - powiedział Zik.

Dana Hubner, wiceprezes ds. rozwoju biznesu WFI Group i specjalistka w dziedzinie uzdatniania wody, stwierdziła: „Triple-T firmy WFI zapewnia czyste, bezpieczne i przystępne cenowo odprowadzanie ścieków za pomocą przyjaznych dla środowiska rozwiązań, upraszczając obsługę, ograniczając potrzebny sprzęt, nakłady pracy i ilość osadu, co skutkuje oszczędnością na wydatkach operacyjnych i energii do 80%, niezależnością w zakresie odprowadzania ścieków i bezproblemowym ich zagospodarowaniem”.

Wideo - https://www.youtube.com/watch?v=Tvb3h4I7hM4

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1473856/IMPROVATE.jpg

Źródło: IMPROVATE

KONTAKT:

Yehuda Weiss

e-mail: yehuda@improvate.net

tel. +972-50-5543779

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
Data publikacji 26.03.2021, 08:20
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ