Newsletter

Nauka i technologie

Laureat Nagrody Nobla w dziedzinie chemii oraz międzynarodowi eksperci wezmą udział w organizowanym przez CBMM wydarzeniu poświęconym produktom akumulatorowym

20.10.2020, 10:35aktualizacja: 20.10.2020, 10:41

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Uznani naukowcy i przedstawiciele z branży porozmawiają o nowych technologiach w ramach darmowych webinarów.

SAO PAULO, 20 października 2020 r. /PRNewswire/ - W celu poszerzania wiedzy z zakresu akumulatorów i omówienia ostatnich osiągnięć, przedstawiciele ośrodków akademickich i prywatnych przedsiębiorstw, którzy są ekspertami w tej dziedzinie, wezmą udział w trzech wirtualnych spotkaniach, które odbędą się w dniach 20, 21 i 22 października. W centrum debaty znajdą się pionierskie rozwiązania pozwalające na zastosowanie bardziej zrównoważonych i bezpiecznych materiałów oraz na ultra-szybkie ładowanie akumulatorów.

Wydarzenie otworzy John B. Goodenough, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie chemii, który wniósł ogromny wkład w wynalezienie akumulatorów litowych. „Jest to doskonała okazja do podjęcia globalnej debaty na ten temat. Przyszłość naszego społeczeństwa jest uzależniona od czystej, odnawialnej i dostępnej energii. Są to wyzwania, do których odniesiemy się podczas wydarzenia” − powiedział Goodenough.

Uznani naukowcy z Uniwersytetu w Cambridge (Anglia), Narodowego Uniwersytetu w Singapurze (Singapur), Uniwersytetu Teksańskiego (Austin, USA), Uniwersytetu Kalifornijskiego (Santa Barbara, USA) i Uniwersytetu w São Paulo (Brazylia) wystąpią jako prelegenci obok przedstawicieli międzynarodowych firm, takich jak ABB, oraz uznanych w branży startupów.

Wydarzenie organizowane przez spółkę CBMM, która jest światowym liderem w obszarze wytwarzania i komercjalizacji produktów z niobu, ma na celu promowanie dzielenia się informacjami technicznymi przez badaczy z wiodących ośrodków akademickich i najbardziej innowacyjne przedsiębiorstwa z całego świata.

„Posiadamy solidny program technologiczny, dzięki któremu możemy tworzyć pionierskie rozwiązania. Akumulatory stanowią jeden z obszarów kluczowych naszej firmy w kontekście rozwoju ukierunkowanego na innowację. Tego rodzaju wydarzenia stwarzają szansę czynienia dalszych postępów w tym względzie” − wyjaśnił Rogério Ribas, kierownik wykonawczy CBMM ds. produktów akumulatorowych.

Program wydarzenia i bezpłatny udział są dostępne za pośrednictwem strony: https://www.eventbrite.co.uk/e/towards-extreme-fast-charging-and-high-energy-batteries-webinar-series-tickets-123440113703

CBMM

CBMM jest światowym liderem w obszarze wytwarzania i komercjalizacji produktów z niobu, które są dostarczane do ponad 400 klientów z 40 krajów. Spółka, której siedziba główna znajduje się w Brazylii, zaś filie i podmioty zależne działają w Chinach, Holandii, Singapurze, Szwajcarii i Stanach Zjednoczonych, dostarcza zaawansowane produkty i technologię podmiotom z sektora infrastruktury, mobilności, lotnictwa i energetyki. W 2019 r. spółka zainwestowała w startup 2DM dedykowany grafenowi.

Źródło: CBMM

Źródło informacji: PR Newswire

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 20.10.2020, 10:35
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.