Newsletter

Nauka i technologie

Legnica: IV edycja Energy Industry Mixer ponownie w Legnicy

29.05.2023, 18:55aktualizacja: 01.06.2023, 08:21

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Legnica
Fot. UM Legnica
Energy Industry Mixer, prestiżowe spotkanie gromadzące samorządy, firmy i branżę energetyczną już w czerwcu w Legnicy. Konferencja skierowana jest do podmiotów zainteresowanych realizacją projektów efektywności energetycznej, odzysku materiałów i produkowania energii z odpadów.

To jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarczych na Dolnym Śląsku zaplanowano na 14 czerwca (środa) i po raz drugi będzie miało miejsce w Centrum Konferencyjnym LSSE w Legnicy.

Organizatorami są Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz Bosetti Global Consulting – firma doradcza, która od ponad 20 lat zajmuje się rozwojem przemysłu w Polsce, przy wsparciu m.in. Miasta Legnica. Energy Industry Mixer wpisuje się w postępującą politykę klimatyczną oraz zmianę w strukturze wytwarzania, która ma kluczowe znaczenie we wprowadzaniu innowacyjnych technologii energetycznych oraz zwiększania szans na ich wykorzystanie w perspektywie następnych dekad. Jest to szczególnie istotne w związku z obecnymi wydarzeniami, które mają miejsce na światowym rynku energii i gazu.

– Podczas Energy Industry Mixer wystąpią eksperci z doświadczeniem w wykorzystaniu innowacyjnych rozwiązań energetycznych, którzy na konkretnych przykładach funkcjonowania przedsiębiorstw i instytucji przedstawią dobre praktyki. Ubiegłoroczna edycja spotkała się ze sporym zainteresowaniem odbiorców. W Centrum Konferencyjnym LSSE zgromadziło się blisko 200 osób z innowacyjnym podejściem do technologii, energetyki i ekologii. Bardzo się cieszę, że Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna ponownie jest gospodarzem tego wydarzenia. W tym roku mamy nadzieję na jeszcze większy sukces– mówi Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

– Oprócz panelu dyskusyjnego i prezentacji ciekawych gości, proponujemy atrakcyjną i sprawdzoną formułę spotkań „speed dating”. Rozmowy w tym stylu umożliwiają podjęcie krótkiego i konkretnego dialogu między lokalnymi władzami a firmami z dziedzin energii, zarządzania, recyklingu, biomasy czy efektywności energetycznej. W ramach długotrwałej współpracy pomiędzy Polską a Włochami, gośćmi specjalnymi będą włoskie firmy technologiczne i eksperci ds. przedsiębiorczości w roli „Partnerów Strategicznych” Energy Industry Mixer. „Partnerem Instytucjonalnym” wydarzenia będzie ICE – Włoski Instytut Handlu Zagranicznego – wylicza Enrico Ciullo, koordynator Energy Industry Mixer.

Dzięki formule B2B Smart Mixer, uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w dwóch typach spotkań – B2B oraz face to face. Poprzedzi je panel dyskusyjny.
•    Spotkania B2B – wieloosobowe przy stołach rotacyjnych. To czas dla reprezentantów miast i gmin na zapoznanie się z możliwościami technologicznymi oferowanymi przez ekspertów.
•    Spotkania dwustronne 1 to 1 – przedstawiciele miast i gmin w sposób dedykowany będą mogli porozmawiać z ekspertami z sektorów zajmujących się tematyką przewodnią wydarzenia i zaprezentować im swoje indywidualne potrzeby.

– Legnica od lat jest miejscem otwartym na dyskusje o nowoczesnych i nowatorskich rozwiązaniach na rzecz zarządzania zasobami. Obecnie, jakże aktualny temat rozwoju nowych technologii, oszczędzania energii i wprowadzenia projektów służących rozwojowi, to rzecz wpisana w DNA nowoczesnych włodarzy miast i biznesu. Cieszę się zatem, że i w tym roku, będziemy, jako miasto, współgospodarzami kolejnej edycji Energy Industry Mixer wraz z LSSE – naszym wieloletnim zaufanym partnerem– dodaje Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy.

Organizatorami wydarzenia są:Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz włoska firma Bosetti Global Consulting, przy wsparciu Miasta Legnica. Współorganizatorami IV edycji są: Stowarzyszenie Przedsiębiorców Włoskich w Polsce „Confindustria Polonia”, Energemini Polska, Izba Gospodarcza Energetyki i Ochrony Środowiska, Stowarzyszenie Elektryków Polskich.

Głównym sponsorem wydarzenia jest po raz drugi Santander Bank Polska. Honorowy patronat nad Energy Industry Mixer objęli m.in. Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu oraz Starostwo Powiatowe w Legnicy. Patroni medialni: TVP Wrocław, Echo24, Radio Wrocław, Radio Plus Legnica, Gazeta Wrocławska, eGospodarka.pl, magazynbiomasa.pl

Zapisy na wydarzenie: https://bit.ly/3okwpXe

Liczba miejsc ograniczona.

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna – działa w południowo-zachodniej Polsce, na terenie województwa dolnośląskiego, jednego z najdynamiczniej rozwijających się obszarów w Polsce. LSSE do dziś to 83 inwestorów z wielu zakątków świata, blisko 1,4 tys. ha terenów inwestycyjnych. Ponad 12 mld zł inwestycji i – przede wszystkim – ponad 20 tys. miejsc pracy, aż dwukrotnie więcej niż inwestorzy planowali.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 29.05.2023, 18:55
Źródło informacji UM Legnica
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii