Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Licea opuści 640 uczniów, w tym 562 z siedmiu liceów prowadzonych przez miasto (I LO, II LO, IV LO, V LO, VII LO, LO Integracyjne i Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna) oraz78 z trzech liceów niepublicznych (Katolickie LO im. św. Franciszka z Asyżu, Akademickie LO i LO Mistrzostwa Sportowego „Miedź”). Edukację w technikach zakończy 484 uczniów, w tym 465 z sześciu techników publicznych (Technikum nr 1 w CKZiU, Technikum nr 2 w ZSE, Technikum nr 3 w ZSTiO, Technikum nr 4 w ZSB, Technikum nr 5w ZSEM, Technikum Samochodowym w ZSS) oraz 19 absolwentów Technikum TEB Edukacja. Rok szkolny 2022/2023 jest ostatnim rokiem funkcjonowania klas technikum o 4-letnim okresie nauki.
Już od 4 maja maturzyści przystąpią do egzaminów, które potrwają w terminie głównym do 23 maja. Maturzyści obowiązkowo muszą przystąpić do trzech egzaminów pisemnych na poziomie podstawowym – z języka polskiego (czwartek, 4 maja), języka obcego (piątek, 5 maja) i matematyki (poniedziałek, 8 maja). W tym roku powrócono do obowiązkowych egzaminów ustnych z języka polskiego i języka obcego.
Na kolejne 2 tygodnie, czyli od 9 do 23 maja Centralna Komisja Egzaminacyjna zaplanowała egzaminy pisemne z wybranych przez uczniów przedmiotów dodatkowych na poziomie rozszerzonym. Maturzysta musi przystąpić do co najmniej jednego przedmiotu dodatkowego spośród sześciu możliwych. Jednak ci maturzyści, którzy planują kontynuować naukę na uczelniach przystępują do kilku przedmiotów dodatkowych. Ich wybór podyktowany jest wymogami rekrutacyjnymi określonymi na danym kierunku studiów.
Z uwagi na naukę zdalną spowodowaną pandemią koronawirusa obniżono wymagania egzaminacyjne z przedmiotów o ok. 20 – 25%. Ponadto w tym roku odstąpiono od 30% progu zdawalności przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym.
Uczniowie, którzy z uzasadnionych przyczyn nie wezmą udziału w egzaminach majowych, będą mogli przystąpić do matury w terminie dodatkowym od 5 do 19 czerwca 2023 r. Na wyniki egzaminów oraz świadectwa maturalne maturzyści będą musieli poczekać do 7 lipca.
Dla absolwentów, którym nie powiedzie się na jednym z egzaminów, egzamin poprawkowy zaplanowano na poniedziałek 21 sierpnia (część ustna z języka polskiego i języka obcego) oraz wtorek 22 sierpnia br. (część pisemna). Wyniki egzaminów poprawkowych zostaną ogłoszone 8 września 2023 r.
Ostatni dzwonek zapowiadający zakończenie zajęć lekcyjnych dla pozostałych uczniów w roku szkolnym 2022/2023 zabrzmi 23 czerwca.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 24.04.2023, 18:41 |
Źródło informacji | UM Legnica |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji
20 listopada w Sejmie RP odbyło się pierwsze spotkanie parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej, elektromobilności i innowacji, które zgromadziło ponad 100 uczestników z różnych sektorów związanych z energetyką, transportem zeroemisyjnym i innowacjami z całej Polski. Spotkanie zespołu parlamentarnego do spraw kluczowych obszarów miało na celu omówienie aktualnych wyzwań oraz pomysłów na przyszłość, a także wzmocnienie współpracy między branżami i ustawodawcą. Jego przewodniczącym jest Artur Łącki, szef zespołu parlamentarnego Województwa Zachodniopomorskiego. Jednym z inicjatorów powstania zespołu była Krajowa Izba Klastrów Energii i OZE.- 21.11.2024, 15:11
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Glaubicz Garwolińska Consultants w imieniu organizacji społecznej KIKE
-
Dubai Future Forum 2024: A Vision of Tomorrow, from Brain Chips to Climate Solutions
- 21.11.2024, 12:57
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: APA-OTS
-
Image
GPB: chcemy, aby to polskie firmy napędzały morską transformację energetyczną PAP
„Dążymy do roli dostawcy kategorii Tier-1 w projektach morskiej energetyki wiatrowej, ale ambicje mamy znacznie większe. Wspólnie z ARP chcemy wspomóc odbudowę polskiego przemysłu na Pomorzu i uczynić z Gdańska, Gdyni i Szczecina przemysłowy hub dla projektów MEW. Grupa Przemysłowa Baltic ma tu do odegrania istotną rolę” - mówił Adam Kowalski, prezes zarządu Grupy Przemysłowej Baltic (GPB), podczas konferencji Offshore Wind Poland.- 21.11.2024, 10:31
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom