Newsletter

Nauka i technologie

Marka Sortbox dołączyła do grona partnerów debaty o „butelkomatach” w CP PAP

11.06.2024, 16:14aktualizacja: 11.06.2024, 16:21

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP MediaRoom - grafika
PAP MediaRoom - grafika
Im bliżej zaplanowanej na 17 czerwca debaty eksperckiej pt. „Technologia w służbie ochrony środowiska” poświęconej uruchomieniu polskiego systemu kaucyjnego, tym większe towarzyszą jej emocje i zainteresowanie. Do grona panelistów w ostatnim momencie dołączył Marcin Reimann, prezes zarządu firmy Sortbox.

Już od 1 stycznia 2025 roku w naszym kraju obowiązywać będzie system kaucyjny, promujący i premiujący zwrot butelek po napojach za pomocą specjalnych maszyn. Przygotowaniom do jego wprowadzenia towarzyszy jednak szereg pytań, wątpliwości, niedomówień. Opinia publiczna zasługuje zaś na możliwość skonfrontowania ich z argumentami ekspertów. Taką okazją będzie wyjątkowa debata producentów maszyn RVM, organizowana 17 czerwca (poniedziałek) o godz. 14:00 w Centrum Prasowym Polskiej Agencji Prasowej.

„Dowiemy się wówczas, w jaki sposób maszyny RVM usprawnią funkcjonowanie systemu kaucyjnego, dlaczego warto w nie zainwestować oraz z jakimi wyzwaniami mierzą się aktualnie ich producenci” - podkreśla Krzysztof Hornicki, wiceprezes zarządu Krajowego Systemu Kaucyjnego ZWROTKA S.A. i jednocześnie moderator dyskusji.

Dołączenie prezesa Sortbox ostatecznie zamyka listę uczestników debaty pt. „Technologia w służbie ochrony środowiska”. 17 czerwca w Centrum Prasowym PAP spotkają się:

1. Konrad Robak - managing director, Tomra Collection Polska,

2. Paweł Wróblewski - business development director, Envipco Poland,

3. Dariusz Staszewski - prezes zarządu R3 Polska,

4. Paweł Skwarczowski - dyrektor ds. rozwoju, Czysta Polska Recyklomaty,

5. Przemysław Stęślik - managing director, RVM Systems Polska,

6. Marcin Derenda - managing director, AKE Technologies,

7. Marcin Reimann, prezes zarządu firmy Sortbox.

W debacie będzie można uczestniczyć stacjonarnie bądź za pośrednictwem transmisji na stronie: https://pap-mediaroom.pl.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 11.06.2024, 16:14
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ