Newsletter

Nauka i technologie

Mary Kay Inc prezentuje nowe wyniki badań dotyczących mieszanki antyoksydacyjnej, która może ograniczać widoczny wpływ zanieczyszczeń i starzenia się na skórę

20.09.2023, 08:46aktualizacja: 20.09.2023, 08:49

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Business Wire/Mary Kay Inc.
Business Wire/Mary Kay Inc.

DALLAS--(BUSINESS WIRE)-- Mary Kay Inc., globalny lider w innowacjach w pielęgnacji skóry, ujawnił niedawno przełomowe badania nad terapią, która ogranicza widoczny wpływ zanieczyszczeń i starzenia się na ludzką skórę. Wnioski, którymi firma Mary Kay podzieliła się na pierwszym spotkaniu International Societies for Investigative Dermatology (ISID), potwierdziły znaczną poprawę jędrności skóry oraz wyglądu drobnych i głębszych zmarszczek w czasie trwania badania.

Ta informacja prasowa zawiera multimedia. Pełna treść informacji prasowej znajduje się tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20230919289433/pl/.

„Naukowcy Mary Kay spędzili lata nad badaniem najnowszych innowacyjnych składników, aby zapewnić jak najlepszą ochronę przed wolnymi rodnikami oraz pomagać w opóźnianiu przedwczesnego starzenia się skóry z powodu czynników środowiskowych i związanych ze stylem życia, takich jak spaliny i zanieczyszczenie powietrza” - powiedziała dr Lucy Gildea, główna dyrektor ds. innowacji, Dział Produktów i Nauki w Mary Kay.

Badania zostały także opublikowane w International Journal of Cosmetic Science.

Naukowcy w Mary Kay badali wpływ zanieczyszczenia powietrza na skórę w drodze licznych projektów współpracy akademickiej od 2016 r. Wcześniejsze badania analizowały reakcje biochemiczne komórek skóry człowieka na różne formy zanieczyszczeń, w tym spaliny z silników wysokoprężnych i zanieczyszczenie powietrza w miastach. Kluczowe wnioski wskazały, że opracowana przez firmę mieszanka antyoksydantów ogranicza te wpływy.

„Nie ma wątpliwości, że zanieczyszczenie powietrza przyczynia się do starzenia się skóry” - powiedział dr Jean Krutmann, pionier medycyny środowiskowej, profesor dermatologii i dyrektor IUF - Leibniz Research Institute for Environmental Medicine w Düsseldorfie w Niemczech.

Prowadził on badania w celu ustalenia wpływu zanieczyszczenia powietrza na skórę człowieka od czasu publikacji kluczowego dokumentu w 2010 r. mającego na celu wykazanie wpływu narażenia na cząstki w powietrzu na starzenie się skóry.

Wnioski zaprezentowane podczas ISID 2023 to jedynie ostatnie z wysiłków podejmowanych przez Mary Kay w celu wzmocnienia wyrażanego od lat zobowiązania w zakresie badań i rozwoju w obszarze zdrowia skóry i piękna. Firma Mary Kay posiada ponad 1600 patentów na produkty, technologie i projekty opakowań w swoim globalnym portfolio.

Informacje o Mary Kay

Kiedyś. Teraz. Zawsze. Mary Kay Ash, jedna z pierwszych kobiet, której udało się przebić tzw. szklany sufit, stworzyła swą wymarzoną markę kosmetyczną w 1963 r. w Teksasie w jednym celu: aby wzbogacać życie kobiet. Z tego marzenia powstała międzynarodowa firma współpracująca z milionami niezależnych konsultantek i konsultantów w ponad 35 krajach. Od 60 lat możliwości oferowane przez Mary Kay pozwalają kobietom kształtować swoją przyszłość dzięki edukacji, mentoringowi, wsparciu i innowacjom. Firma Mary Kay z zaangażowaniem inwestuje w naukę leżącą u podstaw piękna i produkuje nowoczesne kosmetyki do pielęgnacji skóry i makijażu, suplementy diety oraz zapachy. Mary Kay wierzy w ochronę naszej planety dla przyszłych pokoleń, wspiera kobiety chore na raka i będące ofiarami przemocy domowej oraz zachęca młode osoby do realizacji marzeń. Więcej informacji można znaleźć na stronie marykayglobal.com oraz śledząc profile społecznościowe na Facebooku, Instagramie, LinkedIn i Twitterze.

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Wersja źródłowa dostępna na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20230919289433/pl/.

Źródło: Mary Kay Inc.

KONTAKT:

Mary Kay Inc. Dział Komunikacji Korporacyjnej

marykay.com/newsroom

tel. 972.687.5332

e-mail: media@mkcorp.com

Źródło informacji: Business Wire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 20.09.2023, 08:46
Źródło informacji Business Wire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.