Newsletter

Nauka i technologie

A Menarini Diagnostics ogłasza premierę platformy PRIME MDx

23.05.2023, 10:28aktualizacja: 23.05.2023, 10:31

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/Menarini Industrie Farmaceutiche Riunite
PR Newswire/Menarini Industrie Farmaceutiche Riunite

FLORENCJA, Włochy, 23 maja 2023 r. /PRNewswire/ -- A.Menarini Diagnostics S.r.l. z przyjemnością ogłasza wprowadzenie na rynek swojej platformy PRIME MDx: działającej w trybie „od próbki do wyniku”, kompleksowej i w pełni automatycznej platformy do diagnostyki molekularnej do przetwarzania różnych pakietów testów korzystającą z techniki PCR w czasie rzeczywistym.

Pandemia COVID-19 przyniosła znaczące zmiany na rynku diagnostyki molekularnej, pchając go w kierunku płynnej automatyzacji, łatwości w użyciu, krótki czasów przetwarzania i wysokiej niezawodności badań. Pomimo znacznych postępów w tym zakresie, niektóre zastosowania badawcze wciąż opierają się na testach opracowanych w laboratoriach i pracochłonnych technikach, co sprawia, że wdrożenie rozwiązań do zautomatyzowanej diagnostyki na wielką skalę jest niewygodne.

Odpowiadając na te potrzeby i dynamikę rynku, firma A.Menarini Diagnostics podjęła wyzwanie i opracowała zupełnie nowe rozwiązanie w rekordowym czasie w oparciu o umiejętności swojego zespołu badawczo-rozwojowego oraz wspólnie z partnerami z Włoch i innych krajów.

PRIME MDx pozwala użytkownikom na przetwarzanie szeregu rodzajów próbek dzięki inteligentnemu wykorzystaniu wstępnie wypełnionych płytek i uniwersalnego rozwiązania do ekstrakcji. System wykonuje do 5 różnych analiz na próbkę przy maksymalnej liczbie 240 przetworzonych próbek dziennie.

Oprogramowanie oparte na sztucznej inteligencji zapewnia bezbłędne działanie od ciągłego ładowania próbek po interpretację wyników.

System trafi na rynek z dwoma panelami testów, jednym dla wirusowych zakażeń górnych dróg oddechowych i jednym dla zakażeń wirusowych po transplantacji na szerokim spektrum matryc próbek. Dalsze panele badań są obecnie przygotowywane i w przyszłości uzupełnią ofertę.

„Jesteśmy dumni, że możemy wprowadzić na rynek to innowacyjne i kompleksowe rozwiązanie do diagnostyki molekularnej, które pozwala nam odpowiedzieć na potrzeby laboratoriów o obciążeniu średnim do wysokiego na całym świecie i wzmocnić pozycję A. Menarini Diagnostics w branży diagnostyki molekularnej" - oświadczył Fabio Piazzalunga, dyrektor generalny i dyrektor światowy Działu Diagnostyki Grupy Menarini.

Po pokazach przedpremierowych w Medlab Middle East w Dubaju oraz ECCMID w Kopenhadze, system PRIME MDx zostanie oficjalnie zaprezentowany podczas WorldLab EuroMedLab w Rzymie w dniach 21-25 maja.

A.Menarini Diagnostics, czynnik ludzki w technologii: Przez ponad 45 lat spółka z zaangażowaniem pomaga pracownikom służby zdrowia w bezpiecznej i zrównoważonej diagnostyce, przyczyniając się do poprawy jakości życia ludzi na całym świecie.

A.Menarini Diagnostics należy do Grupy farmaceutycznej Menarini założonej w 1886 r. Dziś firma obecna jest w 140 krajach na całym świecie, zatrudnia przeszło 17 tys. pracowników i w 2022 r. odnotowała obroty rzędu 4,155 mld euro.

Więcej informacji na stronie: www.menarinidiagnostics.com oraz LinkedIn.

Logo: https://mma.prnewswire.com/media/1936226/Menarini_Diagnostics_Logo.jpg 

Źródło: Menarini Industrie Farmaceutiche Riunite

Źródło informacji: PR Newswire

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 23.05.2023, 10:28
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.