Newsletter

Nauka i technologie

Midea RAC wyznacza kierunek rozwoju zrównoważonych technologii, wprowadzając nowe, energooszczędne produkty R290 - prezentacja na targach MCE 2024

02.04.2024, 15:57aktualizacja: 02.04.2024, 16:00

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/Midea RAC
PR Newswire/Midea RAC

MEDIOLAN, 2 kwetnia 2024 r. /PRNewswire/ -- Podejmując zdecydowane kroki na rzecz zapewnienia proekologicznego komfortu, Dział Klimatyzatorów Mieszkaniowych Midea (Midea RAC) zaprezentował swoje najnowsze energooszczędne produkty R290 na targach Mostra Convegno Expocomfort (MCE) 2024 odbywających się w Mediolanie. Dodatkowo Midea RAC zajęła się współorganizacją spotkania Fireside Chat z czołową międzynarodową publikacją technologiczną The Verge, zapraszając ekspertów do podzielenia się spostrzeżeniami na temat zrównoważonych technologii i zastosowania pomp ciepła w Europie.

Działania zmierzające do przeciwdziałania zmianom klimatycznym wykraczają poza ramy zwykłego postępu technologicznego. Doskonałym przykładem jest czołowa rola firmy Midea w ukierunkowaniu branży na zrównoważony rozwój poprzez zastosowanie R290, naturalnego i przyjaznego dla środowiska czynnika chłodniczego. Na przestrzeni 15 lat firma Midea zainwestowała znaczne środki w badania i rozwój, regularnie opracowując nowe produkty z dziedziny HVAC (ogrzewanie, wentylacja, klimatyzacja) kompatybilne z czynnikiem R290, zmniejszając tym samym szkodliwość dla środowiska. Przy sprzedaży 6,2 miliona jednostek* produkty Midea R290 zmniejszyły emisję dwutlenku węgla o 3,715 miliona ton. Odpowiada to rocznej absorpcji dwutlenku węgla przez 4,4 miliona hektarów lasów deszczowych Amazonii.

Niezależnie od ekologicznych czynników chłodniczych poszukiwanie możliwości przejścia na wydajne i zrównoważone pompy ciepła było również niezwykle gorącym tematem z uwagi na to, że znaczna część wyzwań klimatycznych wiąże się z ogrzewaniem gospodarstw domowych. Podczas targów MCE 2024 dział Midea RAC zaprezentował serię podgrzewaczy wody z pompą ciepła COMBO (HPWH). Urządzenia te stanowią uzupełnienie rodziny produktów R290 i są świadectwem zaangażowania firmy w zrównoważony rozwój.

Linia COMBO HPWH obejmuje pięć różnych modeli jednostek naściennych i stojących zaprojektowanych z myślą o maksymalnej elastyczności w celu ich dostosowania do różnych warunków mieszkaniowych i miejsc instalacji.

Produkty z tej serii wyróżniają się zastosowaniem mikrokanałowej technologii wymiany ciepła, dzięki czemu są wysoce energooszczędne i otrzymały ocenę A+. Proces wymiany ciepła został udoskonalony poprzez wprowadzenie technologii takich jak mikrokanałowa wymiana ciepła i wielopętlowe płaskie rurki. Seria ta została dokładnie przebadana pod kątem odporności na wysokie ciśnienia, co gwarantuje jej trwałość i wydajność. Technologia efektywnego smarowania termicznego dodatkowo poprawia transfer ciepła.

Na uwagę zasługuje to, że stojący COMBO charakteryzuje się wyjątkową technologią wewnętrznej wężownicy, która może połączyć kolektor słoneczny i kocioł gazowy, tworząc potężne dodatkowe źródło ciepła, skutecznie podnosząc efektywność energetyczną, zwiększając oszczędności energii oraz podnosząc komfort użytkowania.

Co więcej, modele serii COMBO HPWH są wyposażone w anodę impedancyjną umożliwiającą stałą bezobsługową pracę, gwarantując jeszcze bardziej niezawodną ochronę, która nie wymaga wymiany anody i zmniejsza koszty konserwacji. Emaliowany zbiornik wody i izolacja o grubości 45 mm sprawiają, że urządzenia te są jeszcze bardziej energooszczędne, niezawodne i trwałe.

Należy również wspomnieć, że seria COMBO HPWH jest kompatybilna z zasilanym energią słoneczną inteligentnym systemem zarządzania energią MHELIOS firmy Midea, dodatkowo zwiększając jej efektywność energetyczną i przyjazność dla środowiska.

Począwszy od szerokiej gamy istniejących produktów R290 po nowo wprowadzoną serię COMBO HPWH, firma Midea jest pionierem zrównoważonych rozwiązań w sektorze HVAC. Prowadząc nieprzerwane prace badawczo-rozwojowe, spółka dokłada wszelkich starań, aby oferować zróżnicowane linie produktów R290 dostosowane do zmieniających się standardów i wymagań konsumentów oraz promować zrównoważony rozwój środowiska we wszystkich aspektach. Dział Midea RAC aktywnie odpowiada na wyzwania techniczne związane z systemem wielokrotnego podziału typu jeden napęd na trzy układy R290 i z powodzeniem opracował czujnik wycieku czynnika chłodniczego. Zobowiązując się do ochrony środowiska i zapewnienia bezpieczeństwa użytkowników, cały koncern jest zaangażowany w poprawę standardów bezpieczeństwa, wykorzystując swoją zaawansowaną specjalistyczną wiedzę branżową do dostarczania jeszcze bardziej niezawodnych produktów.

* Źródło danych: Euromonitor International (Shanghai) Ltd, dane wyrażone jako wielkość sprzedaży klimatyzatorów R290 (w tym marek OEM) w 2022 r., na podstawie badań przeprowadzonych w lipcu 2023 r. Klimatyzatory R290 to urządzenia wykorzystujące propanowe czynniki chłodnicze, w tym klimatyzatory mieszkalne i komercyjne.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/2375144/1.jpg

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/2375145/2.jpg

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/2375146/3.jpg

Źródło: Midea RAC

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 02.04.2024, 15:57
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii