Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- Ministerstwo Cyfryzacji informuje:
Ciekawi goście, pogłębione dyskusje o roli kompetencji cyfrowych w rozwoju gospodarki – już 29 listopada w Gliwicach odbędzie się pierwsza edycja Digital Skills Summit. Wydarzenie organizuje Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z NASK i Politechniką Śląską.
Cyfrowe kompetencje jako klucz do rozwoju gospodarki:
Ministerstwo Cyfryzacji zaprasza na Digital Skills Summit’2024
Digital Skills Summit to konferencja skierowana do przedstawicieli biznesu, nauki oraz wszystkich zainteresowanych rolą kompetencji cyfrowych w rozwoju gospodarki.
Podczas wydarzenia omówione zostaną perspektywy i potrzeby biznesu związane z transformacją cyfrową. Przedstawione zostaną również wizje rządowe dotyczące wykorzystania przez Polskę możliwości, jakie niesie ta transformacja oraz istniejące i planowane formy wsparcia dla przedsiębiorców i pracowników. Ważnym elementem będą również dyskusje na temat pracy w gospodarce cyfrowej oraz niezbędnego rozwoju nowoczesnych pracowników.
W trakcie pierwszej edycji Digital Skills Summit zaprezentowane zostaną najnowsze trendy i prognozy na przyszłość z perspektywy nauki oraz biznesu. Ujawnione zostaną badania polskich naukowców, praktyczne rozwiązania oraz projekty wspierające rozwój kompetencji cyfrowych pracowników i liderów w Polsce. Zostanie także przeanalizowane, jakie zmiany na rynku pracy wymuszają automatyzacja i robotyzacja przedsiębiorstw, jakie nadzieje i obawy z tym związane się pojawiają oraz jak wpływa to na podejście do edukacji przyszłych pokoleń.
Kto będzie?
W Gliwicach zgromadzą się znakomici goście, w tym ministrowie, naukowcy, teoretycy oraz praktycy.
Konferencję otworzy m.in. wicepremier i minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski, a także przedstawiciele ministerstw odpowiedzialnych za rozwój i technologie, edukację narodową, naukę i szkolnictwo wyższe, obronę narodową oraz przemysł.
Nie zabraknie również reprezentantów środowiska naukowego. Wystąpią m.in. rektor Politechniki Śląskiej prof. dr hab. inż. Marek Pawełczyk, dr hab. Aleksandra Przegalińska-Skierkowska i prof. dr hab. Grzegorz Mazurek z Akademii Leona Koźmińskiego, dr Michał Boni z Uniwersytetu SWPS oraz prof. Jacek Pyżalski z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Sektor biznesowy będą reprezentować przedstawiciele takich firm jak Siemens, Microsoft, ASTOR Sp. z o.o., czy HR Hints.
Merytoryczna część konferencji została podzielona na trzy części:
- Cześć I: Transformacja cyfrowa rynku pracy. Czy jesteśmy świadkami punktu zwrotnego, czy osiągnęliśmy status quo?
- Część II: Nowe technologie a gospodarka i rynek pracy. Rewolucja czy ewolucja?
- Część III: Cyfrowy rynek pracy – w jaki kierunku dąży rozwój pracownika 4.0?
Szczegółowa agenda wydarzenia dostępna jest pod linkiem: https://kompetencjecyfrowe.gov.pl/konferencja
Rejestracja:
Udział w konferencji jest bezpłatny – wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny. Możliwy jest udział zarówno na miejscu w Gliwicach, jak i online, dzięki zaplanowanej transmisji.
Rejestracja uczestników trwa do 18 listopada. Liczba miejsc jest ograniczona.
Więcej informacji dostępne jest na stronie konferencji: https://kompetencjecyfrowe.gov.pl/konferencja#form-section
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)
kom/ klem/ js/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 13.11.2024, 14:52 |
Źródło informacji | MC |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |