Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- MK informuje:
W związku z trwającą sytuacją epidemiczną proponujemy nową formułę warsztatów miejskich w ramach inicjatywy „Miasto z klimatem”. Działania, zwiększające komfort życia mieszkańców miast w warunkach zmieniającego się klimatu, nie mogą czekać, dlatego już teraz zapraszamy Państwa do udziału w warsztatach miejskich w formie spotkań online.
Spotkania wirtualne to kontynuacja dyskusji zainaugurowanej 4 marca 2020 r. przez ministra klimatu Michała Kurtykę w ramach inicjatywy „Miasto z klimatem”.
Do udziału w spotkaniach zapraszamy przede wszystkim przedstawicieli samorządu miejskiego, wojewódzkiego i administracji centralnej, przedstawicieli think tank-ów, organizacji społecznych i obywatelskich, przedstawicieli biznesu, naukowców oraz architektów i urbanistów.
Wspólnie z Państwem chcemy wypracować wizję miasta przyjaznego i neutralnego klimatycznie, a także przygotować propozycje konkretnych narzędzi, które będą wspierały transformację lokalnych ojczyzn.
Każdy warsztat będziemy prowadzić w jednym z następujących tematów:
- parki, zielona infrastruktura i bioróżnorodność,
- energia i czyste powietrze,
- zrównoważony i niskoemisyjny transport,
- zielono-niebieska infrastruktura oraz retencja w miastach,
- planowanie przestrzenne.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do rejestracji na spotkanie i liczymy na aktywną pracę w poszczególnych grupach tematycznych.
Poniżej znajdują się informacje organizacyjne i szczegóły techniczne związane z zapisami na warsztaty i udziałem w spotkaniu online.
Jak przeprowadzimy warsztaty miejskie online?
Do uczestników, którzy dokonają rejestracji za pomocą formularza na warsztat, wyślemy krótką elektroniczną ankietę, z prośbą o przekazanie swojej opinii na temat wyzwań, problemów i niedoskonałości współczesnych miast, a także wizji idealnego miasta. Z nadesłanych odpowiedzi przygotujemy streszczenie, które prześlemy uczestnikom przed warsztatem, a następnie wspólnie przedyskutujemy.
W trakcie spotkania online będziemy chcieli poznać Państwa propozycje konkretnych działań niezbędnych do wprowadzenia zmian. Spotkania rozpoczną się o godz. 9:30 i potrwają około 1,5 godziny.
Z każdego warsztatu przygotujemy raport z podsumowaniem spotkania i skonsultujemy go z jego uczestnikami.
Na jednym warsztacie będziemy omawiać wyłącznie jeden temat. Każdy temat będzie realizowany na co najmniej trzech spotkaniach. Maksymalna liczba uczestników to 10 osób. Jednocześnie zapewniamy, że w przypadku dużego zainteresowania zwiększymy liczbę warsztatów, tak by jak największa grupa zainteresowanych mogła podzielić się swoją wiedzą ekspercką.
Rejestracja na wydarzenie
Zgłoszenia do udziału w warsztatach przyjmujemy wyłącznie w formularzu rejestracyjnym.
Jednocześnie informujemy, że z powodu ograniczonej liczby miejsc i zapewnienia reprezentatywności instytucji oraz proporcjonalnego przydzielenia uczestników do tematów, rejestrację udziału w spotkaniu potwierdzimy drogą mailową.
W załączniku harmonogram warsztatów online.
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Załączniki do komunikatów są dostępne za pośrednictwem nowej Platformy Serwisowej PAP: serwis.pap.com.pl Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)
kom/ jml/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Data publikacji | 07.05.2020, 15:45 |
Źródło informacji | MK |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |