Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- NFOŚiGW informuje:
4 pilarki spalinowe, 4 kanistry, 2 agregaty prądotwórcze i 10 siekier przekazał NFOŚiGW wsi Nowa Cerkiew w gminie Chojnice, poszkodowanej w sierpniowych nawałnicach. Specjalistyczny sprzęt do usuwania skutków nawałnic pozwoli przywracać ład w najbliższym otoczeniu mieszkańców. To kolejne wsparcie Narodowego Funduszu dla Nowej Cerkwi, będące następstwem oddolnej inicjatywy pracowników.
Tym razem to Zarząd Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podjął decyzję o wygospodarowaniu ponad 23 tys. zł dla mieszkańców Nowej Cerkwi, którym wcześniej (24 sierpnia br.) postanowili pomóc pracownicy Narodowego Funduszu. Wówczas do wsi w województwie pomorskim, dotarły artykuły pierwszej potrzeby, m.in. środki chemiczne, spożywcze, koce, pościele i ręczniki, które w zbiórce z własnej inicjatywy zgromadzili pracownicy NFOŚiGW.
To jednak była kropla w morzu potrzeb, a na miejscu okazało się, że brakuje specjalistycznego sprzętu, który ułatwiłby ochotniczej straży pożarnej usuwać takie skutki nawałnic, jak połamane drzewa czy zerwane konstrukcje dachów. Dlatego też Zarząd NFOŚiGW przeznaczył znaczne środki finansowe na zakup 4 pił spalinowych, 4 kanistrów, 2 agregatów prądotwórczych i 10 siekier. Cały ten sprzęt został przekazany 31 sierpnia br. na ręce Komendanta Gminnego Ochotniczej Straży Pożarnej Łukasza Kwiatkowskiego i Inspektora ds. Zarządzania Kryzysowego Urzędu Gminy Chojnice, Adama Kuklewskiego.
– Pilarki pomogą przy usuwaniu połamanych drzew na skutek silnych wiatrów, huraganów, ale także w akcjach przeciwpowodziowych do usuwania zatorów z połamanych drzew, niesionych przez nurt rzeki. Piłami spalinowymi do drewna będą wykonywane przeciwogniowe pasy w lasach oraz przecinane konstrukcje drewniane w celu usunięcia skutków pożaru lub katastrof budowlanych, czyli ich podstawowe przeznaczenie (cięcie drewna) będzie bardzo rozszerzone – powiedział Komendant Gminny OSP Łukasz Kwiatkowski. – Ponadto przekazane agregaty prądotwórcze w naszych jednostkach będą służyły do oświetlenia terenu, napędu różnego typu narzędzi ratowniczych, jak również do zasilania urządzeń medycznych ratujących lub podtrzymujących życie czy też do zasilania bardzo ważnych ze względu na bezpieczeństwo obiektów – dodał Komendant.
Wsparcie Narodowego Funduszu dla mieszkańców Nowej Cerkwi to przykład wielokierunkowego reagowania na potrzeby poszkodowanych w nawałnicach – zarówno w wymiarze oddolnym na zasadzie „ludzie ludziom”, jak i instytucjonalnym. Odbiorcy pomocy byli wyraźnie pokrzepieni świadomością, że otrzymali równoczesne wsparcie od centralnej instytucji publicznej, jaką jest NFOŚiGW oraz jej pracowników, którzy w swoim gronie zorganizowali spontaniczną zbiórkę darów.
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Załączniki do komunikatów są dostępne za pośrednictwem nowej Platformy Serwisowej PAP: serwis.pap.com.pl Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)
kom/ zjt/ karo/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 04.09.2017, 15:26 |
Źródło informacji | NFOŚiGW |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Thorium Space i Creotech Instruments zapowiedziały zbudowanie polskiego satelity telekomunikacyjnego do 2030 r. PAP
Thorium Space i Creotech Instruments ogłosiły strategiczne partnerstwo, mające zaowocować budową pierwszego polskiego satelity telekomunikacyjnego. Wynikiem połączenia kompetencji najważniejszych polskich firm działających w branży kosmicznej mają być rozwiązania, które do tej pory były domeną największych światowych graczy.- 10.04.2025, 16:05
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Polska sztuczna inteligencja wspiera placówki medyczne. Kliniki.pl rozwijają innowacyjne narzędzie onAI
Z najnowszego badania „Ocena dojrzałości polskich firm w obszarze analizy danych i AI”, przeprowadzonego przez firmę Algolytics we współpracy z SW Research, wynika, że większość krajowych przedsiębiorstw nadal nie wykorzystuje w pełni potencjału sztucznej inteligencji. Choć 88,4% firm deklaruje inwestycje w obszarze danych, jedynie 29,4% podchodzi do analityki w sposób strategiczny. Tylko 33,6% firm opiera swoje decyzje na danych, a 44,4% deklaruje, że kadra zarządzająca dostrzega potrzebę ich wykorzystania w procesach decyzyjnych.- 10.04.2025, 15:55
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Kliniki.pl
-
Image
Konferencja prasowa: „Polska buduje swą niezależność kosmiczną - Thorium Space i Creotech Instruments ogłaszają strategiczne partnerstwo na rzecz narodowego satelity telekomunikacyjnego”
Termin: 10.04.2025, godz. 10:00- 10.04.2025, 15:23
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Thorium Space i Creotech Instruments
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ