Newsletter

Nauka i technologie

Nuron - nowa platforma akumulatorowa z wbudowaną funkcją przesyłu danych

17.08.2022, 09:56aktualizacja: 17.08.2022, 10:19

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. Hilti (1)
Fot. Hilti (1)
Wprowadzając Nuron, Hilti oferuje platformę akumulatorową która znacząco upraszcza pracę na budowie, ulepsza zarządzanie parkiem maszyn, przenosi wydajność na wyższy poziom i wspiera ochronę zdrowia operatora maszyny. Nuron to platforma akumulatorowa opierająca się na bateriach o jednym rodzaju napięcia, co umożliwia zastosowanie jej zarówno do lekkich, jak i ciężkich aplikacji.

Wszystko na jednej platformie o zwiększonej wydajności

W ramach Nuron, wszystkie akumulatory i prostowniki są kompatybilne z narzędziami, co jest kluczowym czynnikiem podczas optymalizacji parku maszyn i redukcji kosztów z nim związanych. Platforma 22V oferuje niespotykaną dotychczas wydajność, która umożliwia wykonanie nawet ciężkich prac, dotychczas prowadzonych tylko za pomocą narzędzi przewodowych, zasilanych paliwem lub wysokim napięciem. Podstawą nowej platformy jest zaprojektowany od postaw interfejs baterii, który umożliwia znacznie wydajniejszy transfer energii, nawet w porównaniu do narzędzi przewodowych, co w rezultacie przekłada się na znacznie większą wydajność.

Stworzone od podstaw baterie Nuron są bardziej wytrzymałe i zawierają zupełnie nowe, solidne, wzmocnione włóknem szklanym wypełnienia, a także absorbujące uderzenia obudowy, co zapewnia dodatkową ochronę nawet w najbardziej wymagających warunkach. Wszystkie komponenty elektroniczne są w pełni uszczelnione w celu ochrony przed wilgocią, pyłem i innymi zanieczyszczeniami.

Zwiększona produktywność dzięki najnowszym technologiom

Co więcej, Nuron ustanawia analizę danych jako jedno z podstawowych założeń platformy akumulatorowej - wszystkie narzędzia generują dane, które następnie są gromadzone w bateriach i bezpiecznie wysyłane do „chmury” podczas każdego procesu ładowania. Nie wymaga to żadnego dodatkowego działania ze strony operatora. Gromadzone dane dotyczą m.in. częstotliwości użycia, stopnia zużycia, lokalizacji ostatniego ładowania czy stanu baterii, co umożliwia operatorom zoptymalizowanie zużycia akumulatorów. Zapisane dane mogą również posłużyć do raportowania i natychmiastowego informowania o trybie pracy danego urządzenia. Dane można uzyskać zarówno z poziomu komputera jak i aplikacji mobilnej - poprzez aplikację ON!Track. Dzięki usługom Hilti, takim jak zarządzanie parkiem maszyn, dane dotyczące narzędzi mogą być użyte w celu redukcji przestojów, optymalizacji parku maszyn i zwiększenia produktywności u klienta.

Nowe funkcjonalności dla ochrony zdrowia i bezpieczeństwa na budowie

„Nasze zdecydowane zaangażowanie w kwestie ochrony zdrowia i bezpieczeństwa operatorów osiągnęło nowy, wyższy poziom wraz z wprowadzeniem Nuron. Klienci mogą teraz korzystać z licznych, nowych funkcji zwiększających bezpieczeństwo, a także z większej liczby narzędzi oferujących nasze innowacyjne rozwiązania dla bezpieczeństwa” - wyjaśnia Tassilo Deinzer, członek zarządu Hilti.

System odsysania pyłu (DRS) i aktywne sterowanie momentem obrotowym (ATC - tzw. szybki wyłącznik elektryczny) są teraz obecne we wszystkich narzędziach, które wymagają tej funkcji. System aktywnego tłumienia wibracji (AVR), inna kluczowa funkcjonalność dla zdrowia i bezpieczeństwa, jest również obecny w większej ilości narzędzi. Co więcej, dzięki przeprojektowaniu ponad 70 urządzeń udało się zoptymalizować ergonomię, wagę, wytrzymałość, a także dopasować je do aktualnego systemu lonż zapobiegających wypadaniu narzędzi podczas prowadzenia prac na wysokości. Dzięki współpracy z profesjonalistami z branży budowlanej, Hilti udało się także stworzyć dwa nowe rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo podczas pracy ze szlifierkami. System „3D ATC” wyłącza narzędzia i aktywuje hamulec, gdy wykryty zostanie gwałtowny ruch narzędziem w którąkolwiek stronę. Ryzyko redukuje również system „SensTech”, który wykrywa dotyk operatora. Pozbawione dotyku urządzenie przestaje pracować, na przykład gdy operator je nagle upuści i zacznie ono swobodnie spadać.

Firma Hilti już od początku swojej działalności stawia nacisk na innowacje, rozwój narzędzi i usług w oparciu o realne potrzeby klientów. To właśnie bliska współpraca z klientami pozwala na opracowywanie nowoczesnego portfolio narzędzi i usług, począwszy od egzoszkieletu, który zmniejsza obciążenie barków i ramion operatora maszyny, poprzez ON!Track usługę do zarządzania zasobami firmy.

Nuron jest kolejnym innowacyjnym rozwiązaniem Hilti, dzięki któremu klienci mają możliwość nie tylko zwiększać produktywność na budowie, ale także, wprowadzając narzędzia bez kabla, podnosić poziom bezpieczeństwa wśród swoich pracowników.

Grupa Hilti zaopatruje światowy przemysł budowlany i energetyczny w wiodące technologicznie produkty, systemy, oprogramowanie i usługi. Około 30000 pracowników na całym świecie, w ponad 120 krajach, dba o to, aby praca na budowie była prostsza, szybsza i bezpieczniejsza, inspirując swoich klientów każdego dnia. W 2021 roku Hilti wygenerowało roczną sprzedaż na poziomie niemal 6 mld CHF. Siedziba Grupy Hilti znajduje się w Schaan w Liechtensteinie od momentu jej założenia w 1941 roku. Firma jest prywatną własnością Martin Hilti Family Trust, co zapewnia jej długoterminową ciągłość. Strategiczna orientacja Grupy Hilti opiera się na kulturze troski i zorientowanej na wyniki oraz na celach tworzenia entuzjastycznych klientów i budowania lepszej przyszłości.

KONTAKT:

Hilti (Poland) Sp. z o.o.

Dariusz Bogacz

Head of Communication

ul. Franciszka Klimczaka 1

02-797 Warszawa

e-mail: dariusz.bogacz@hilti.com

tel. +48 601 885 764

Źródło informacji: Hilti (Poland)

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 17.08.2022, 09:56
Źródło informacji Hilti (Poland)
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ