Newsletter

Nauka i technologie

Ogólnopolska Konferencja Operatorów Komunikacji Elektronicznej, 23-24 maja 2022 roku, Hotel Nosalowy Dwór, Zakopane

09.05.2022, 16:17aktualizacja: 09.05.2022, 16:25

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Polska Izba Komunikacji Elektronicznej (1)
Polska Izba Komunikacji Elektronicznej (1)

Polska Izba Komunikacji Elektronicznej oraz Polska Fundacja Wspierania Rozwoju Komunikacji Elektronicznej PIKSEL zapraszają do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Operatorów Komunikacji Elektronicznej, która odbędzie się w dniach 23-24 maja 2022 roku w hotelu Nosalowy Dwór w Zakopanem. Program tegorocznego spotkania przewiduje dyskusje o przyszłości branży szerokopasmowej na rynku mediów i telekomunikacji, jak i ocenę zarysowujących się kierunków zmian z punktu widzenia biznesu i regulatorów. Do udziału w konferencji zostali zaproszeni znakomici goście - przedstawiciele operatorów sieci kablowych, mobilnych, nadawców telewizyjnych, dostawców i producentów treści audiowizualnej oraz sprzętu, infrastruktury, rozwiązań technologicznych i teleinformatycznych, a także instytucji regulacyjnych, Parlamentu oraz rządu. Wspólnie będziemy dyskutować, jak obecne zmiany rynkowe i prawne wywołane agresją Rosji - wojną na Ukrainie wpływają na prowadzenie biznesu, rozumienie prawa oraz na kształt otoczenia instytucjonalnego i na samych konsumentów.

Ogólnopolska Konferencja Operatorów Komunikacji Elektronicznej to ogólnopolska edycja konferencji PIKE, jedno z największych spotkań sektora medialnego i telekomunikacyjnego, które od lat stanowi neutralną platformę dialogu ekspertów, wymiany wiedzy i informacji, na stałe wpisane w kalendarz największych wydarzeń konferencyjnych.

Najważniejsze zagadnienia, tematy prezentacji i dyskusji panelowych:

Regulacyjna wizja rynku telekomunikacyjnego w obliczu nowych wyzwań. • Realizacja sieci łączności krytycznej (PPDR) w Polsce i na świecie. • PKE - czy nadal można czekać z wdrożeniem? • Klauzule modyfikacyjne i waloryzacyjne. • Przyszłość rynku szerokopasmowego - otwarte sieci światłowodowe. • Co dalej z DAI? Prezentacja wyników testów i rozwoju projektu. • Konsekwencje prawne dla operatorów po prowadzeniu standardu nadawania DVB-T2/HEVC. • Zmierzch telewizji linearnej - fakt czy mit? • Jak utrzymać przewagę w zmieniającej się rzeczywistości biznesowej, prawnej i technologicznej? • OTT a zarządzanie treściami - perspektywa nadawcy i operatora. • Jednolity interfejs - standaryzacja wymiany danych w sieciach hurtowych.

Zaproszeni goście m.in.: Jacek OKO - prezes UKE; Witold Kołodziejski - przewodniczący KRRiT; Olga Harasimuk - przewodnicząca KRRiT Ukrainy; Tomasz Proć - dyrektor Departamentu Telekomunikacji, KPRM; Tomasz Wroński dyrektor Departamentu Zbiorowych Interesów Konsumentów; Dorota Grudzień-Barbachowska - dyrektor Departamentu Polityki Konsumenckiej, UKE; Mirosław Kalinowski - dyrektor, Krajowy Instytut Mediów; Dorota Żurkowska- Bytner - członek zarządu, TVN Grupa Discovery; Dariusz Dąbski - prezes zarządu, Telewizja Puls; Bogusław Kisielewski - prezes zarządu, Kino Polska; Marcin Klepacki - dyrektor Biura Dystrybucji, TVP; Jean-Marc Harion - prezes Zarządu, P4; Maciej Nowohoński - członek zarządu ds. Rynku Hurtowego i Sprzedaży Nieruchomości, Orange Polska; Andrzej Kozłowski - prezes zarządu - Emitel.

Organizatorzy:

Polska Izba Komunikacji Elektronicznej,

Polska Fundacja Wspierania Rozwoju Komunikacji Elektronicznej PIKSEL

Image
Polska Izba Komunikacji Elektronicznej (1)

Informacje, program, rejestracja - konferencjepike.pl

Uczestnictwo dziennikarzy (po akceptacji organizatorów) w konferencji jest bezpłatne!

Dodatkowe informacje:

Jolanta Zawadzka

e-mail: j.zawadzka@pike.org.pl

Krzysztof Węglarz

e-mail: kweglarz@dream-world.pl

Źródło informacji: Polska Izba Komunikacji Elektronicznej

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 09.05.2022, 16:17
Źródło informacji Polska Izba Komunikacji Elektronicznej
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ